Čo je to vlastne vlasové tonikum a ako ho používať?

Zdravá pokožka hlavy bez akýchkoľvek lupín, k tomu lesklé a objemné vlasy – to by brala každá z nás.

 

Tento stav môžete dosiahnuť prostredníctvom najrôznejších produktov, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ak sa prejdete uličkami v obchodoch, natrafíte na nespočetné množstvo regálov so šampónmi, kondicionérmi, sprejmi, farbami na vlasy a podobne, do ktorých môžete investovať hŕbu peňazí, no požadovaný efekt sa nemusí vôbec dostaviť.

 

Okrem vyššie spomínaných produktov, v obchodoch môžete natrafiť na vlasové toniká. Sú to menej známe produkty, ktoré v minulosti využívalo hlavne mužské pokolenie na styling, avšak v súčasnosti sa opäť dostávajú na naše trhy, no už s celkom inou funkciou. My sme si na tieto vlasové toniká posvietili a čo-to sme o nich zistili. Poďte si prečítať, čo to vlasové toniká vlastne sú.

 

Odporúčame prečítať: To, akým spôsobom sedíte o vás napovie veľmi veľa

Čo je to vlastne vlasové tonikum a ako ho používať?

Zdroj: Shutterstock®

Čo je vlasové tonikum?

 

Historické korene vlasového tonika siahajú hlboko do minulosti. Ich používaním sa môžu pochváliť hlavne páni, ktorí si s týmito produktmi vytvárali rôzne vlasové kreácie. Vlasové toniká sa využívali namiesto gélov, krémov či pást na vlasy, pomocou ktorých sa v súčasnosti vytvárajú požadované účesy. V dnešnej dobe sa vlasové toniká opäť dostávajú na naše trhy a získavajú si svoju pozornosť, ale už nie ako produkty pre vlasový styling, ale ako liečebné vodičky.

 

Odporúčame prečítať: Z pohľadu chlapa: umývačka riadu. Áno či nie?

Čo je to vlastne vlasové tonikum a ako ho používať?

Zdroj: Shutterstock®

Ako sa vlasové toniká používajú?

 

V prvom rade je vlasové tonikum určené pre všetkých, ktorí ho chcú využiť na liečebné účely, a to hlavne na riešenie problému s vypadávaním vlasov. Vlasové toniká by mali tiež využívať tí, ktorí majú suché vlasy, pretože toniká ich hydratujú, zabraňujú ich štiepeniu a krepovateniu.

 

Jeho používanie nie je žiadna veda. Najprv si vlasy klasicky umyte prostredníctvom šampónu, ktorý bežne používate a ešte do vlhkých vlasov vmasírujte tonikum. Tonikum poväčšine nie je potrebné oplachovať, preto si následne môžete vlasy upraviť do požadovaného stavu tak, ako to bežne robievate.

 

Odporúčame prečítať: Študentka roky trpela šikanou kvôli vzhľadu: TAKTO zatočila s nepríjemnou kožnou chorobou

Čo je to vlastne vlasové tonikum a ako ho používať?

Zdroj: Shutterstock®

Vlasové tonikum a masáž hlavy

 

Tonikum je najlepšie do pokožky hlavy vmasírovať prostredníctvom končekov prstov. Okrem toho, že tak zabezpečíte rovnomerné nanesenie tonika na pokožku hlavy, tak si dôkladne premasírujete pokožku. Takáto masáž vám nielenže pomôže udržať vlasy v čo najlepšej kondícii, ale tiež zmiernite napätie, zlepšíte krvný obeh pokožky, vďaka čomu si udržíte krásnu „leviu hrivu".

 

Odporúčame prečítať: Prečo je soľ Epsom všeliekom? A prečo ju využívajú aj svetoznáme krásky?

Horúca novinka na trhu

 

Naším tipom pre vás na vlasové tonikum je aktuálne horúca novinka na našom trhu – PARUSAN Energizer Tonikum pre ženy. Produkt patriaci do rady prírodnej kozmetiky sa na našom trhu objavil len nedávno, no za tú chvíľku sme si ho v redakcii stihli obľúbiť. Vďaka tomu si o ňom budete môcť čoskoro prečítať celkovú recenziu v sekcii TESTY.

 

PARUSAN Energizer Tonikum je výživný koncentrát, ktorý dodáva špeciálne koncentrované živiny vlasovej pokožke až ku korienkom vlasov. Okrem mnohých vysoko kvalitných látok (biotínu, L-arginínu, vitamínu E) obsahuje aj špeciálny extrakt, ktorý znižuje vypadávanie vlasov a výrazne zrýchľuje ich opätovný rast. Toto preukázala štúdia zameraná na riešenie vypadávania vlasov.

 

Odporúčame prečítať: Vytláčate mužovi akné? Prezradí to o vašom vzťahu šokujúce veci...

2 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

22.03.2017 08:04

doteraz som tonikum nepoužívala, ale napravím to

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

03.05.2020 19:40

Skúšala som už rôzne vlasové toniká proti vypadávaniu vlasov.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE