Ikonický účes Rachel z Priateľov: Jeho tvorcovi zmenil život a priniesol slávu

Televíznu postavu Rachel Green pozná asi takmer každá žena. Rovnako tak i jej ikonický účes, ktorý v 90-tych rokoch patril medzi nakopírovanejšie. Ale viete, prečo vznikol a vďaka komu?

Náhoda

Ako to tak v živote funguje, mnohé dobré veci vznikajú náhodne. Podobný je i príbeh jedného z najžiadanejších účesov 90-tych rokov. Jeho tvorcom je známy vlasový hairstylista Chris McMillan, ktorý vďaka jednej poznámke vytvoril niečo, čo má ešte dnes veľký úspech. A zároveň vďaka tomu vzniklo i jeho takmer 25 ročné priateľstvo s herečkou Jennifer Aniston.

Tá stvárňovala v seriáli Priatelia Rachel Green, z ktorej je dodnes módna ikona a jej štýlom sa inšpiruje niekoľko celebrít. Aj bežných žien. Ale pamätáte si predovšetkým na tento účes?

Odporúčame: Každodenné rituály šťastných ľudí: Toto robte každý deň a prekvapí vás náhla zmena

Chris, ktorý ho vytvoril, pred rokmi prezradil, ako vznikol. Bolo to údajne náhodou. Jenn nosila dlhé vlasy s ofinou a on jej poradil, že by ich mala skrátiť a ofinu si radšej nechať narásť a celkovo nechať vlasy jemne zosvetliť. Známa herečka nenamietala a ochotne sa mu zverila do rúk. A urobila veľmi dobre. Od toho momentu sa mu zveruje do rúk pravidelne. „Jej prvá reakcia bola ohromná, veľmi sa jej to páčilo. Bolo to celkom vtipné strihanie, úplne iné od všetkého, čo bolo v tej dobe,“ prezradil Chris pre magazíne Allure. Zároveň však dodal, že udržiavanie tohto účesu si vyžadovalo viac času, než by ste čakali a rovnako tak viac námahy. „Jeho údržba bola náročná a nezaobišla sa bez veľkej guľatej kefy a mnohých stylovacích produktov, vďaka ktorým môžete dosiahnuť požadovaný efekt aj vy.“ 

Dnes by sa dal tento účes nosiť v odľahčenej verzii. V podstate bob či lob dĺžka vlasov je stále populárna a rovnako tak zosvetľovanie prameňov. Ak si necháte vlasy skrátiť po plecia do dvoch dĺžok a budete ich nosiť rozstrapatené, môžete dosiahnuť celkom zaujímavý efekt. Tak čo, pustíte sa do novej sezóny s takýmto stylingom? 

Odporúčame: Všetky letné trendy 2020 pokope: Šik outfit na leto 10x inak!

Zdroj foto – úvodná koláž: instagram.com/ mrchrismcmillan

2 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

21.08.2020 05:49

Zaujímavý príbeh jedného z najžiadanejších účesov 90-tych rokov.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

16.12.2020 22:10

Stále je In tento účes

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE