Najúčinnejšie cviky pre silné a sexi nohy!

 

Správnym cvičením môžete získať krásne, štíhle svaly, ktoré dodávajú nohám tónovaný sexi vzhľad.  Poďte si s nami zacvičiť a vyskúšať zostavu cvikov od renomovaného fitness trénera. Budete potrebovať kilovú činku do každej ruky. Každý pohyb sa opakuje 10x, až pokiaľ nezacítite na nohách jemné pálenie svalov. Vytrvajte a výsledky budú naozaj očarujúce. 

 

Hlboké drepy s činkou

 

Postavte sa rozkročmo, s nohami na šírku ramien. Uchopte činku, dlane smerujú hore. Lakte sú pozdĺž bokov, váhu preneste až na ramená. Z tejto pozície urobte hlboký drep. Opäť sa vystrite. Toto je jedno opakovanie.

 

Odporúčame vyskúšať:  Pracujeme na sebe s činkami

Ťah

 

Postavte sa na šírku ramien, vystrite chrbát a do každej ruky uchopte činku. Paže visia pozdĺž tela. Spevnite lakte a ruky a urobte predklon. Chrbát je stále rovný. Zapájajte svaly na zadku a vráťťe sa do rovného postoja. To je jedno opakovanie. 

 

Odporúčame vyskúšať:  Ako v zime efektívne chudnúť?

Bočný výpad

 

Stále stojte rovno, s nohami na šírku ramien. Vaše ruky sú voľne pozdĺž tela, v každej ruke máte činku. Teraz urobte veľký krok do ľavej strany, až pravá noha zostane natiahnutá na maximum. Stehno pravej nohy by ste mali mať takmer súbežne so zemou. Toto isté zopakujte aj na druhej strane.

 

Odporúčame vyskúšať:  Vyskúšajte Pole dance

Plie drep

 

Stojte s nohami široko rozkročenými. V každej ruke máte činku, pridržte ich pri bedrových kostiach. Teraz pôjdete do hlbokého podrepu.  Chrbát je pevný a rovný. Stehná by pri podrepe mali byť súbežne so zemou. Vystrite sa do východiskovej polohy. Toto je jedno opakovanie. 

 

Odporúčame vyskúšať:  Prečo je lepšie cvičiť ráno?

Plie drep na špičkách

Opakujete predošlý cvik, ale tentoraz stojíte na špičkách. Pozor na spevnenie chrbta a nôh.

 

Odporúčame vyskúšať: Aj 5 minutové cvičenie je lepšie ako nič

Vnútorné stehno 

 

Ľahnite si na ľavý bok. Ľavá noha je vystretá, pravá noha je v kolene pokrčená, tou sa podopierate. Rukami sa voľne opierate o zem. Ľavú – vystretú nohu dvíhajte do výšky, následne dole, bez toho, aby ste sa dotkli zeme. 10x je jedno opakovanie. Potom si ľahnite na pravý bok a nohy vymeňte. 

 

Odporúčame vyskúšať:  Ako sa správne rozohriať pred cvičením

Walking brigde

Ľahnite si na chrbát, dlane voľne pozdĺž tela, dlaňami dole. Pokrčte kolená, chodidlá dajte na zem. Z tejto pozície zdvihnite boky smerom hore. Teraz budete striedavo vystierať nohy hore , do 90 stupňového uhla.

 

Odporúčame vyskúšať:  Spevnite si nohy a zadok

Korčuliar

 

Doslova cvik z aerobiku. Stojte rozkročmo, na šírku ramien. Pokrčte ľavé koleno, súčasne pravú nohu dajte vystretú za ľavú, prstami ruky sa podopierajte. Pri tomto cviku je dôležitý švih. Plynule nohy vymeníte. 

 

Odporúčame vyskúšať: Piloxing – na spevnenie aj relax

 

2 komentárov
Libuše Šumná

Libuše Šumná

27.11.2014 06:47

výsledek je pěkný, ale u mě by to odnesly křeče do noh

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

24.05.2016 19:34

dobre videjka

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE