Ktoré aktivity nám spaľujú najviac kalórií?

Rozhodli ste sa využiť každú jednu voľnú chvíľku na to, aby ste si zacvičili a pospaľovali nadbytočné kalórie? Pozrite sa spolu s nami pri čom všetkom váš organizmus pracuje a popritom nenápadne chudne. Už len taký smiech, či dobrá nálada, alebo aj otravné vysávanie si môžete pokojne zahrnúť do svojho FIT diára. S čistým svedomím môžeme chudnúť dokonca aj počas spánku, pri bozkávaní, či upratovaní.

 

 

Ak potrebujete motiváciu, ponúkame vám zopár čísiel, ktoré vás k obľúbeným, aj menej zaujímavým aktivitám skôr nakopnú.

Začnime tými príjemnými činnosťami. Už počas noci, keď si sladko spíme, dá sa povedať, že chudneme. Napríklad počas sedem hodinového spánku spálime už okolo 400 – 450 kalórií. Ak spíme viac, ich počet sa samozrejme zvyšuje. Nie nadarmo sa preto hovorí, že keď nedodržiavame spánkový režim, s chudnutím budeme mať väčší problém. Ideálne je spať okolo 8 hodín denne, každé menšie číslo znamená aj riziko pribúdajúcich tukových vankúšikov. 

 

Odporúčame prečítať: Malý kozmetický rituál po cvičení

Ktoré aktivity nám spaľujú najviac kalórií?

Zdroj: Shutterstock®

Nič nerobenie na gauči. Aj počas takého vylihovania pred telkou sa môžeme utešiť myšlienkou, že predsa len nejaké tie kalórie spálime. Ide síce o pomerne nepatrné číslo, ale veď malé kvapky robia more :) Tak teda koľko? Za hodinu sedenia a „aktívneho“ dívania sa na hocičo v telke okolo 90 kalórii, o čosi menej spálime pri hodinovom vylihovaní – cca 70 kalórii.

 

Odporúčame prečítať: Naordinujte si zázvor a buďte fit

 

Ak sa rady smejete, len tak ďalej! Smiech patrí k jedným z najúčinnejších metód chudnutia. Nielen že udržiava myseľ pozitívne naladenú, ale pomáha vyhnať nadbytočné kilečká. Ak sa budeme smiať každý deň okolo 15 minút, za taký rok sa môžeme tešiť na mínus 2 kg. Smiať sa ale musíme poriadne od srdca.

Ktoré aktivity nám spaľujú najviac kalórií?

Zdroj: Shutterstock®

Od smiechu a dobrej nálady majú mnohé z nás blízko k tancovaniu. Nemusíme sa zvŕtať na diskotékových parketoch, môžeme si pokojne zakrepčiť aj v pohodlí obývačky. Zvuk dať na maximum trebárs  pri obľúbenej (a tak motivačnej) piesni z kultového filmu Flashdance – What a feeling a jednoducho tancovať. Už za pol hodinku sa zbavíte okolo 200 kalórií!

 

Odporúčame prečítať: Ako sa po sviatkoch dostať do formy?

Kalórie príjemne spálite aj vďaka láske. Pri náruživom hodinovom bozkávaní môžete spáliť okolo 70 kalórií, ak okrem úst do toho zapojíte aj hladkanie, môžete si pokojne zapísať aj číslo 90. Samotný sex je už na tom omnoho lepšie. Svojím spôsobom predsa ide o akúsi športovú aktivitu. 60 minútovým milovaním spálite až okolo 300 kalórií. Ak si k tomu ešte prirátate aj masáž a mini striptíz, spáliť môžete až 400 kalórií. A to len za hodinku erotiky. Niet divu, že v začínajúcich vzťahoch, kde to iskrí na všetky strany sa zdáme (a aj sme) akési štíhlejšie. Ak sme perfekcionistky a po posteľných hrátkach potrebujeme minimálne ustlať, prirátať si môžeme ďalších mínus 90 kalórií. 

 

Odporúčame prečítať: Čo by nemalo chýbať vo vašej kabelke?

Ktoré aktivity nám spaľujú najviac kalórií?

Zdroj: Shutterstock®

Chudnúť môžeme aj pri domácich prácach. Také varenie, rovnako ako aj starostlivosť o dieťa, či umývanie okien nám už za 30 minút pomôže spáliť 140 kalórií, vysávanie až 160. Aby sme naše chudnutie bežnými aktivitami zakončili príjemnejšie, môžeme sa vybrať na nákupy, ale po vlastných. Už 20 minút bežného tempa spáli okolo 70 kalórií, pri chodení po butikoch a skúšaní a hľadaní aj vyše 200 kalórií.

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

17.01.2015 11:02

No idem porozmýšlat čo si asi tak dnes vyberiem????

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE