Aké sú výhody kruhového tréningu?

Udržať si kondíciu počas zimných mesiacov nebýva ľahké. Väčšina z nás sa musí zrieknuť bicyklovania, korčuľovania alebo behu v prírode a svoju fyzickú aktivitu zníži na minimum. Ak vás neláka monotónne cvičenie s činkami vo fitku alebo populárna zumba, vyskúšajte kruhový tréning. Nevyžaduje veľa času, je vhodný aj pre začiatočníkov a cvičiť ho môžete aj v pohodlí svojej obývačky. 

 

Charakteristika kruhového tréningu

 

Kruhový tréning je tréningová metóda, ktorá sa skladá z vybraných cvikov zaťažujúcich rôzne svaly po celom tele. Je zložený z viacerých stanovíšť, pričom na každom z nich sa cvičí odlišný cvik. Dĺžka jedného cviku je zvyčajne 20 – 60 sekúnd, po ktorom nasleduje krátka prestávka na oddych.  

 

Odporúčame prečítať: Cvičenie v prírode je najprirodzenejšie

Aké sú výhody kruhového tréningu?

Zdroj: Shutterstock®

Cvičenie pre začiatočníkov

 

Kruhový tréning je intenzívny tréning zameraný na celé telo. Jeho hlavnou podstatou je cvičenie na rôznych stanovištiach. Výhodou kruhového tréningu je, že ho môžu vykonávať pokročilí, ale aj úplní začiatočníci.

 

Pri tréningu sa využíva váha vlastného tela, ale aj rôzne fitness náčinie, takže formujete celé telo. Veľkým plusom kruhového tréningu je aj jeho časová nenáročnosť. Zvyčajne trvá 30 minút, počas ktorých sa posúvate z jedného stanovišťa na druhé s krátkymi prestávkami na oddych. 

 

Odporúčame prečítať: Fitness v tehotenstve? A prečo nie?

Aké sú výhody kruhového tréningu?

Zdroj: Shutterstock®

Aké sú výhody tréningu?

 

Hlavnými benefitmi tohto cvičenia je jeho časová nenáročnosť. Počas 30 – 60 minút precvičíte celé telo. Keďže sa jedná o intenzívny tréning, cviky sú zamerané na vašu kondíciu a vytrvalosť. V druhom rade sa jedná o spevňovanie celého tela.

 

Počas kruhového tréningu cvičíte niekoľko druhov cvikov, a ak ste vo fitness centre aj s fitness pomôckami. To vám zaručuje, že sa počas tréningu nudiť nebudete, ale naopak bude to pre vás zábava. Hoci sú začiatky v cvičení ťažké, silná motivácia a vytrvalosť vám pomôžu dosiahnuť svoj cieľ. 

 

Odporúčame prečítať: Fitness pre začiatočníčky - rady a tipy

 

 

Vyskúšajte kruhový tréning u vás doma:

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

3 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

22.01.2016 10:23

výborný!

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

22.01.2016 10:30

cvicim doma sama rano podla internetu denne 20-30minut rozne zostavy,tento tyzden mam pilates,je super

Vaše meno:

Katarina

Katarina

22.01.2016 17:18

Super.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE