Cviky na krásne a pevné prsia

Ovplyvniť veľkosť pŕs prírodnou cestou je nemožné. Čo sa však ovplyvniť dá, je zdravie a pevnosť poprsia. Nevyhnutný je napríklad zdravý životný štýl, pravidelné preventívne prehliadky, cvičenie špeciálnych cvikov určených pre hrudník a tiež nosenie športovej podprsenky pri športe.

 

Ak sa naučíte do svojho tréningového plánu začleniť aj cviky na spevnenie poprsia, zaistíte si tak pevné a pekne tvarované prsia. Dôležité je však cvičiť pravidelne a naučiť sa správnu techniku jednotlivých cvikov.

 

4 cviky pre pevné prsia

Čo je často nežiaducim vedľajším účinkom nerozumného chudnutia? Mnohé ženy sa sťažujú práve na zmenšenie objemu pŕs. Tomuto negatívnemu efektu možno predchádzať vhodne zvolenou stravou a pravidelným cvičením týchto cvikov. Uvedené cviky cvičte po 10 opakovaní v 2-3 sériách.

 

 

 Kľuky (Push-up)

 

Kľuky patria medzi najznámejšie a u začiatočníkov nie príliš obľúbené cvičenia. Ak máte s nimi problém, začínajte v menšom počte opakovaní.

 

Odporúčame prečítať: Zdravé a krásne prsia – ako sa k nim dopracovať?

 

 Chest Press

 

Tento cvik sa najčastejšie vykonáva s jednoručkami napríklad na fitlopte. Snažte sa ho robiť pomaly, pretože tak sú do cvičenia dôkladne zapojené všetky svaly hrudníka.

 

Bude vás zaujímať: Ako vyzerať skvele v bikinách

 

 Chest Flys

 

Tretí cvik môžete vykonávať na lavičke, alebo na podlahe. Ľahnite si na chrbát a ruky predpažte dlaňami smerom k sebe a pomaly klesajte na podložku, až kým paže nie sú v jednej rovine. Potom ich zdvíhajte opäť nahor.

 

Odporúčame prečítať: Dokonale vypracované ruky do leta

 

 Triceps Bench Dips

 

Posledný cvik sa používa najmä na posilnenie tricepsu, ale aj ramien, chrbtových svalov a hrudníka. Pracujete tu vlastne so svojou vlastnou hmotnosťou.

 

Bude vás zaujímať: Rozmýšľate nad zväčšením pŕs? Aké sú možnosti?

 

Zdroj článku: www.CVICTE.sk                                                                          

Zdroj foto:

www.bellybootcamp.ca, trainelite.com

2 komentárov
Alena Čabáková

Alena Čabáková

11.02.2014 22:39

pokiaľ sa cvičí pravidelne a dlhodobo, tak to má veľmi dobré účinky, treba si vybrať tie správne cviky... a žiadané výsledky sa dostavia. U mňa to bolo po mesiaci každodenného cvičenie cca 20minút. Tak len do toho :)

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

06.03.2014 21:32

Ja cvičím pravidelne už 3 roky a výsledky vidieť. Fakt môžem potvrdiť, že tie cviky čo ste tu dali sú úplne skvelé.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE