Efektívny tréning na nohy bez náčinia: Cvič doma, ušetri za posilku!

Cvičenie v pohodlí domova bez nutnosti chodiť do posilňovne či na verejné cvičiská nám v posledných pandemických mesiacoch akosi prirástlo k srdcu. Napriek tomu, že posilňovne sú už otvorené niektorým z nás sa do nich jednoducho nechce. Máme na to mnohé dôvody – či už sa stále stránime sociálneho kontaktu, alebo nám jednoducho cvičenie v obývačkách vyhovuje, alebo chceme jednoducho ušetriť na vstupnom. A tak brázdime internet a hľadáme efektívne cviky na rôzne partie tela vhodné doslova do obývačky. My vám taký jeden prinášame, pričom tentokrát pôjde o TOP cviky na krásne nohy. Efektívny tréning na nohy nájdete v našej galérii.

Tréning na nohy bez náčinia

Na tomto tréningu je najlepšie to, že nepotrebujete žiadne drahé športové náčinie. Vystačíte si len s vlastnou váhou, vďaka ktorej posilníte postupne celé nohy, od sedacích svalov cez hamstringy až po lýtka. Tréning je postavený tak, aby ste začali s jednoduchšími cvikmi, ktoré budú zároveň aj rozcvičkou a postupne prešli k náročnejším cvikom. Z každého cviku spravte 15 až 20 opakovaní a až potom sa presuňte na ďalší cvik.

Pozri aj: Čo s bohatou úrodou? Zisti, ako skladovať bylinky správne!

Galéria: TOP 7 efektívnych cvikov na nohy

Sumo drepy

Drepy sú nepochybne najlepším cvikom na vyformovanie sedacích svalov, ľudovo povedané zadku. Sumo drepy sú rovnako dobré, no menej náročné a sú skvelým spôsobom, ako zoštíhliť vnútorné stehná. Postavte sa na široko, chodidlá smerujú von smerom od seba, ruky vbok a začnite drepovať. Keď sa vraciate nahor, stiahnite polky. Tento cvik precvičí a posilní sedacie svaly, hamstringy aj štvorhlavý sval. V prípade, že bude držať pevné celé telo aj brušné svaly.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE