Účinné cviky s therabandom: Spevni si telo v priebehu niekoľkých dní!

Cvičenie je kľúčové k dosiahnutiu vysnívanej postavy, to vám už azda ani nemusíme hovoriť. Keďže sa blíži leto, s cvičením začínajú aj tí, ktorí sa normálne počas roka nehýbu. Dôvod? Sukne sa skracujú a plavková sezóna je doslova za dverami. Ak potrebujete spevniť celé telo, stavte na cviky s therabandom, na ktorý nedajú dopustiť ani fitnes tréneri.

Posilňovacia guma

Na úvod si povedzme, čo to vlastne theraband je, a to najmä pre tých, ktorí sa s touto cvičebnou pomôckou ešte nestretli. Ide vlastne o posilňovaciu gumu, ktorá vám pri každom jednom cviku s ňou odporuje. Vy tak musíte vynaložiť oveľa väčšiu námahu a vaše svaly musia poriadne zabrať, čo postupne vedie k lepšej, pevnejšej postave. Therabandy nájdete v každom obchode so športovými potrebami. Vybrať si môžete z rôznych veľkostí, intenzít posilňovania či dizajnov a používať ho môžete pokojne aj doma pred telkou. Uvedené cviky opakujte 15-krát. Celú sériu zopakujte minimálne 3-krát. 

Zaujme ťa: Nedostatok draslíka v tele je nebezpečný! V akom jedle ho nájdeš?

cviky na stehná

Zdroj: Shutterstock®

Cvik na posilnenie nôh

Na posilnenie stehien budete potrebovať theraband v podobe uzavretého kruhu. Ľahnite si na podložku na bok a theraband umiestnite okolo stehien, približne v mieste nad kolenami. Začnite s rozťahovaním nôh od seba. Týmto cvikom si posilníte vnútorné aj vonkajšie stehná a svaly zadku. Cvikom sa inšpirujte na pohyblivom obrázku vyššie.

cviky na bicepsy

Zdroj: Shutterstock®

Cviky na posilnenie rúk

Na pekné ruky by mali dbať všetky ženy. Na ich posilnenie zvoľte theraband bez ukončenia, teda nie okrúhly. Začnite s posilňovaním bicepsov podľa pohyblivého obrázku vyššie. Na theraband položte chodidlo približne v strede gumy a uchopte ho pevne oboma rukami. Začnite s naťahovaním gumy ponad hlavu, potom sa vráťte do pôvodnej polohy, kde vaše lakte zvierajú 90 stupňov.

Po tomto cviku zaraďte aj posilnenie tricepsov podľa pohyblivého obrázku nižšie. Na theraband sa postavte nohou a natiahnite ho poza vaše telo tak, aby ste ho rukou zvierali približne v mieste záhlavia. Začnite s naťahovaním gumy ponad hlavu tak, aby ste vystreli celú ruku. Ruky vystriedajte.

Inšpiruj sa: Očista bytu od negatívnej energie podľa Feng Šuej: Ako na to?

cviky na tricepsy

Zdroj: Shutterstock®

Cviky na posilnenie zadku

Povýšte drepy na ďalšiu úroveň a skúste ich praktizovať s posilňovacou gumou. Okrúhly theraband si umiestnite ponad členky a začnite s výpadmi do strán tak, ako na pohyblivom obrázku nižšie. Posilňujete tak veľmi intenzívne stehenné svaly aj sedacie svaly, ktoré chceme na kúpalisku predviesť v plnej kráse azda najviac.

drepy s therabandom

Zdroj: Shutterstock®

Skvelým cvikom na spevnenie zadku je aj cvik na pohyblivom obrázku nižšie. Konce lineárneho therabandu si v pozícii na štyroch zachyťte rukami tak, aby bola guma napnutá za chodidlom nohy. Začnite so zakopávaním a potom nohy vystriedajte.

Pozri aj: Záhradné trendy 2019: Najlepšie inšpirácie pre záhradu snov!

cviky na zadok

Zdroj: Shutterstock®

4 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

29.04.2019 07:02

Theraband je skvelá pomôcka, môžem iba odporučiť!

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

29.04.2019 09:25

ja v sezóne posilňujem na záhrade na vzduchu, náradia máme dosť, aj práce, ešte aj solárko...

Vaše meno:

Jana Tonhauserová

Jana Tonhauserová

29.04.2019 12:04

Posiľňovanie s gumičkou ,s činkami, s klzavými diskami a s loptičkou....naše pomôcky na cvičku tri krát týždenne, bez cvičenia si s dievčatami už nevieme život predstaviť...a ten pocit po cvičení,ked sa vyplaví endorfín,nič nenahradí

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

29.04.2019 19:56

Zdá sa mi že to niekde doma máme, pôjdem to skúsiť :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE