Ako využiť staré tričko? Určite ho nevyhadzuj, ale inšpiruj sa!

Prichádzajúca jar so sebou prináša miernu očistu domácnosti. Postupne si začneme vymieňať zimné veci za tie letnejšie, a tak je načase, aby sme sa s niektorými módnymi kúskami rozlúčili.

 

Potom nám vznikne nový priestor na nakupovanie nového oblečenia (veď dôvod sa nájde vždy!). Ak ste vo svojich skriniach alebo krabiciach našli tričká, ktoré už vyšli z módy a viete, že ich už určite nebudete nosiť, tak máte 2 možnosti: buď ich použijete ako handry alebo si z nich vyrobíte niečo naozaj praktické.

 

Ktorú možnosť si vyberiete? My sme za tú praktickosť, preto sme si pre vás pripravili zopár inšpirácii, vďaka ktorým ozvláštnite svoju domácnosť

 

Pozri aj: Nekupuj ich! Poradíme ti, ako si vypestovať bylinky v kuchyni

pletený kôš

Zdroj: Shutterstock®

Pletené koše

Skvelý spôsob, vďaka ktorému môžete recyklovať vaše staré tričká v podobe fantastického pleteného koša, ktorý môžete využiť akokoľvek. Stačí, ak si tričká nastriháte na širšie pásy, z ktorých si vytvoríte vrkoče. Tie začnite postupne tvarovať do tvaru košíka a zošívať dohromady. Pre lepší tvar môžete použiť drôt ako výstuž. Takýto pletený kôš môžete využiť na staré časopisy, ponožky, deky a pod.  

koberec z trička

Zdroj: Shutterstock®

Podložka do kúpeľne alebo nový „koberec“

Aj v tomto prípade je princíp rovnaký ako vyššie. Stačí rovnako tričká nastrihať, zapliesť a usporiadať do kruhu. Jednotlivé vrkoče k sebe prišite, aby sa vám neposúvali, čím si vytvoríte krásnu podložku do kúpeľne alebo do záchoda. Poprípade si takto môžete ozvláštniť inú izbu a vytvoriť si netradičný koberec.

 

Neprehliadni: Cítiš sa pod psa? Daj si pozor na tieto príznaky vyčerpania!

prehoz na posteľ

Zdroj: Shutterstock®

Pikniková deka či deka na posteľ

Ak patríte k tým, ktorý radi chodievali na koncert alebo ste zbierali rôzne tematické tričká a neradi by ste ich vyhadzovali, veď sú to spomienky, tak si z nich vytvorte piknikovú deku alebo prestieranie na posteľ. Tričká postrihajte do jednotného obdĺžnikového tvaru a zošite ich dohromady. Zo spodnej časti podložte látku a deka je na svete. Využiť môžete aj košele!

 

Odporúčame: Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

taška z trička

Zdroj: Shutterstock®

Taška na hračky alebo nákupy

Zo starého trička si môžete vytvoriť aj dizajnovú nákupnú tašku, ktorá bude originálna, pretože nik iný takúto mať nebude. Poprípade môžete vytvoriť vrecko na detské hračky alebo skvelým nápadom sú vrecia na oblečenie, ktoré si do vriec môžete farebne triediť a pranie tak bude hračkou.

šál z trička

Zdroj: Shutterstock®

Jarný šál

Naším posledným inšpiratívnym nápadom je šál. Ešte stále sú v móde okrúhle, spojené šály, ktorí si 2-krát obtočíte okolo krku a môžete vyraziť von. Tento však nebude veľmi hrubý, preto sa bude skôr hodiť na jar, avšak zaručene bude jedinečný. 

Zdroj foto:

pinterest.com

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

13.02.2018 07:23

Šikovné a praktické inšpirácie.

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

13.02.2018 07:28

nákupnú tašku s trička mi urobila moja krsná dcéra.... veľmi som sa tomu potešila....

Vaše meno:

benynka

benynka

13.02.2018 17:47

úžasné, páči sa mi to, len asi veľa tričiek na to treba

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

14.02.2018 14:46

tie sale sa mi pacia, na tie kosiky sa uz davnejsie odhodlavam ... v lete dcera vyrabila par tasiek, celkom sa jej vydarili

Vaše meno:

Andrea Petrušková

Andrea Petrušková

21.02.2018 15:10

Zaujímavé inšpirácie zo starých tričiek. Stojí za vyskúšanie

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE