Jednoduchá a efektívna cesta k čistému riadu

Umývanie riadu je každodennou rutinou, ktorá stojí nielen čas, ale aj peniaze. Aj napriek tomu mnohí z nás ignorujú jednoduchšiu a efektívnejšiu cestu k čistému riadu – automatickú umývačku riadu.

 

Vďaka umývaniu riadu v umývačke si pritom v prípade bežnej domácnosti môžete za rok užiť až týždeň voľna navyše. Určite si viete tento čas predstaviť strávený aj lepšie ako pri kuchynskom dreze. 

 


Vďaka umývačke riadu si môžete častejšie dopriať horúci kúpeľ, užiť si počas roka týždeň voľna navyše, či využiť ušetrené financie na drobné potešenie. Britská štúdia dokazuje, že rozdiel v spotrebe vody pri umytí rovnakého množstva riadu ručne v porovnaní s umývaním v umývačke riadu je až 36 litrov. Ušetriť s umývačkou riadu sa dá pritom aj na elektrine – s jednou plnou umývačkou ušetríte 0,4 kWh. Najzásadnejšou položkou je však čas. Pričom pri ručnom umývaní riadu strávite v priemere hodinu, naloženie a vyloženie riadu z umývačky riadu zaberie len 9 minút.

 

Odporúčame prečítať: Jednohubkám už odzvonilo, tohtoročný Silvester patrí syrom
 

finish

Zdroj: Shutterstock®

Automatická umývačka riadu je šetrnejšia nielen k životnému prostrediu, ale aj k nám. Priemerná štvorčlenná rodina, ktorá sa pravidelne stravuje doma, dokáže umývaním riadu v umývačke za rok ušetriť zhruba týždeň času, 7 500 litrov vody a 83 kWh elektriny.

 

Z dlhodobého hľadiska hovoríme teda o zaujímavých číslach, ktoré rozhodne stoja za prvotnú investíciu, “približuje výhody umývania riadu v automatickej umývačke riadu Richard Adame, expert spoločnosti Electrolux. Pre porovnanie, priemerná spotreba bežnej domácnosti je ročne zhruba 67 000 litrov vody a 3000 kWh elektriny. 

 

Odporúčame prečítať: Ako dať kuchyňu do pôvodného stavu po vianočnom kuchtení

umyvacka-riadu

Zdroj: Shutterstock®

5 zásadných výhod umývania riadu v automatickej umývačke:

 

 

1. Čistejší riad bez oplachovania

 

Kvalitné čistiace prostriedky do umývačky riadu vďaka aktívnym zložkám odstránia zvyšky potravín, ako sú škrob a bielkoviny a dokážu sa účinnejšie zbaviť škvŕn a znečistenia. Extra účinné sú napríklad tablety Finish Quantum Power &Pure, ktoré zabezpečia riadu dokonalú čistotu a lesk bez nutnosti jeho oplachovania pred vložením do umývačky.

 

 

2. Už žiadne šmuhy

 

Sušenie riadov utierkou zanecháva šmuhy, ktoré treba následne vyleštiť. Umývaním riadu v umývačke vieme tejto nepríjemnej situácii predísť vďaka vysokej teplote vody
a automatickému sušeniu. To prebieha vďaka zvyškovému teplu, ktoré sa v umývačke nakumuluje pri poslednom premytí riadu a nezanecháva tak žiadne šmuhy na skle. 

 

Odporúčame prečítať:  Finish Shine&Protect - tabletky do umývačky riadu

 


3. Jednoduchá starostlivosť

 

Pokiaľ budete na umývanie v automatickej umývačke používať kvalitné prostriedky, tie sa okrem perfektne čistého riadu postarajú aj o vašu umývačku a jej súčasti. Aj napriek tomu je však vhodné, aby ste raz mesačne vašu umývačku prečistili prostriedkom na to určeným. Stačí vložiť čistiaci prostriedok na údržbu riadu do prázdnej umývačky a zapnúť
umývací cyklus. Najlepšie výsledky dosiahnete s kvalitnými prostriedkami, ako napríklad Finish čistič umývačky riadu, ktorý bezpečne a efektívne rozkladá a odstraňuje nános vodného kameňa vo vašej umývačke riadu.

 

 

4. Šetrenie času

 

Človek strávi v priemere hodinu umývaním riadu porovnateľným s množstvom, ktoré sa zmestí do jednej umývačky. Naloženie a vyloženie riadu z nej pritom zaberie len 9 minút.

 

 

5. Šetrenie energie

 

Pri umývaní množstva riadu, ktoré sa zmestí do umývačky minieme priemerne 49 litrov teplej vody. Pri umytí tohto množstva v automatickej umývačke riadu je priemerne minutých 12 litrov vody. Podobne je to aj s elektrickou energiou. 
 

Odporúčame prečítať: 4 triky, keď vašim drobcom nechutí, čo je zdravé

finish-na-riad

Zdroj: Shutterstock®

Tablety Finish All-in-1 Power & Pure

 

Tablety do umývačky riadu Finish All-in-1 Powerball® Power & Pure™ sa vyznačujú veľkou čistiacou silou a menším obsahom chemikálií. Vďaka obsahu peroxidu vodíka z riadu odstránia odolnú špinu. Prípravok Powerball® s efektom predmáčania okamžite začne pôsobiť a odstráni aj tie najodolnejšie zvyšky jedál. Leštidlo Finish následne opláchne všetky zvyšky čistiaceho prostriedku a pomôže zabrániť tvorbe škvŕn a povlaku. Riad tak ostáva žiarivo čistý. 

 

Odporúčame prečítať: Ako kuchyňu správne pripraviť na vianočné varenie a pečenie

finish-riady

Zdroj: Shutterstock®

Čistič umývačky riadu Finish

 

Čistič umývačky riadu Finish udržiava umývačku vždy čistú a v perfektnej kondícii. Bezpečne a efektívne rozkladá a odstraňuje nános vodného kameňa v umývačke riadu, a to aj na ťažko dostupných miestach, ako sú vykurovacie teleso a postrekovacie ramená. Čistič umývačky riadu Finish je vhodné používať raz za mesiac a vždy, keď sa v umývačke riadu objavia usadeniny.

 

K dispozícii je v dvoch vôňach vôňach:

  • Original (originálna vôňa)
  • Citrus(citrusová vôňa)

 

Odporúčame prečítať: Preferujete tradičné alebo moderné stromčeky? Inšpirujte sa u nás!

finish-cleaner

Zdroj: Shutterstock®

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE