Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

Každá žienka domáca určite mala tú česť spoznať sa bližšie s nepriateľom menom vodný kameň. Vzniká na nereze, na umývadle, ale aj v našej sprche, čo nás možno trápi najviac. Gazdinky, nezúfajte, pretože vás už upchatá sprchovacia hlavica, ktorá strieka nerovnomerne  trápiť nebude.

 

Ukážeme vám trik, ako sa vodného kameňa na hlavici zbaviť rýchlo, jednoducho a lacno. Použiť ho potom môžete aj na klasický vodovod, ktorý sa takisto zvykne časom upchať.

 

Zaujme ťa: Pozor, nebezpečenstvo! Ktoré čistiace prostriedky nikdy nemiešať?

ako odstrániť vodný kameň

Zdroj: Shutterstock®

V hlavnej úlohe ocot

Ako sme spomenuli vyššie, tento čistiaci trik vás nebude stáť veľa energie ani veľa peňazí. Predtým, ako sa do toho pustíte, z drsnou špongiou prejdite niekoľkokrát po hlavici, aby ste odstránili suchý vodný kameň na povrchu.

 

Potom sa pustite do hĺbkového čistenia. Pripravte si naň klasickú gumičku, mikroténové vrecko a zmes octu a vody v pomere 1:1. Vodu a ocot prelejeme do mikroténového vrecka, do ktorého potom umiestnime hlavicu.

 

Pozri aj: RECEPT: Zeleninové rizoto so šunkou

účinný spôsob odstránenia vodného kameňa

Zdroj: Shutterstock®

Pozor, hlavica musí byť úplne ponorená, a to najmä v miestach, ktoré sú upchaté. Zagumičkujte tak, aby sa vám zmes nevyliala a čakajte. Niekedy stačí 20 minút, inokedy je lepšie nechať zmes pôsobiť dlhšie, hodinka by však mala postačiť.

4 komentárov
Elena Švachová

Elena Švachová

11.02.2018 22:04

robievam to podobne...namočím hlavicu do nádoby s octom

Vaše meno:

Zoran Majkovic

Zoran Majkovic

12.02.2018 11:11

A preco neriedis ?

Zoran Majkovic

Zoran Majkovic

12.02.2018 11:08

Rad by som vedel, naco je dobre ocot riedit ? Ved aj ten, co sa predava je uz velmi zriedeny - len 8 percentny ! Kazdy chemik vie, ze cim viac je zriedeny, tym je menej ucinny ! Rozumnejsie je neriedit, ale zohriat na 40 stupnov. (Ak sa jedna o kovove dielce, mozno zohriat aj viac.)

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

23.02.2018 14:32

robím to podobne,len ocot neriedim,ale zohrejem,dám do hrnca a hlavicu namočím.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

11.03.2018 13:55

ja pravidelne čistím sitká na batériach lebo sa tam drží kopa nečistôt

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE