V letných horúčavách pozor na dehydratáciu

Letné horúčavy môžu ľudský organizmus pekne potrápiť a dehydrovať ho. Preto treba venovať dostatočnú starostlivosť pravidelnému a poctivému pitnému režimu

Letné horúčavy môžu ľudský organizmus pekne potrápiť a dehydrovať ho. Preto treba venovať dostatočnú starostlivosť pravidelnému a poctivému pitnému režimu. Jeho základom by mala byť neperlivá voda. Dostatočný príjem tekutín sa podieľa na tom, aby obličky pracovali správne a odvádzali z tela škodliviny. Inak môže nastať únava, bolesti hlavy, zníženie koncentrácie, alebo aj pokles výkonnosti.

 

Hovorí sa, že denne by sme mali vypili tak 2,5 litra tekutín. Pitný režim je však veľmi individuálny. Ideálne množstvo je pre každého iné a závisí od pohlavia, výšky, hmotnosti, veku, zdravotného stavu obličiek, fyzickej námahy a už spomínanej teploty počasia. V lete sa prirodzene potíme viac, preto treba telu doprať aj viac tekutín.

 

 

V letných horúčavách pozor na dehydratáciu

 

Poctivý pitný režim znamená piť predovšetkým vodu neperlivú. Nápoje sýtené oxidom uhličitým totiž negatívne napomáhajú k prekysleniu organizmu a môžu zapríčiniť nadúvanie či zhoršené trávenie. Najjednoduchším spôsobom, ako získať neperlivú vodu, je otočiť vodovodný kohútik. Pitie vody z kohútika má veľa výhod - napríklad nemusíme ťahať ťažké nákupné tašky s balenou vodou, a zároveň chránime prírodu pred ďalšími PET fľašami.

 

Na Slovensku má voda z verejných vodovodov pomerne dobrú kvalitu, ale s jej chuťou to už je v niektorých oblastiach horšie. Ideálnym riešením sú v tomto prípade filtračné kanvice, ktoré prípadnú nepríjemnú príchuť odstránia. Napríklad filtračné kanvice Hyundai Aqua Optima odstraňujú vďaka jedinečnej zmesi aktívneho uhlíka nielen chlór, ale znižujú aj hladinu herbicídov a pesticídov. Menič iónov vodu zmäkčuje a tak znižuje obsah ťažkých kovov a dusičnanov. Jedinečný patentovaný 5-stupňový proces filtrácie navyše z vody odstraňuje nečistoty, ktoré v nej zostávajú aj po prevarení. A tak je voda celkovo čistejšia, kvalitnejšia a chuťovo lepšia.

 

 

V letných horúčavách pozor na dehydratáciu

 

 

 

Filtračné kanvice pomôžu dodržiavať pravidelný pitný režim

 

Veľa ľudí na pravidelný príjem tekutín zabúda a napije sa až vtedy keď pociťuje smäd. Tekutiny by sme však mali dopĺňať pozvoľna a to ešte skôr, než pocítime potrebu napiť sa. Veľmi nebezpečný je totiž prístup takzvaného nárazového pitia, keď si uvedomíme, že sme za celý deň nič nevypili. Potom sa to snažíme dohnať doslova rýchlym hltaním vody. Takéto nárazové pitie so sebou prináša veľa rizík – nadmernú záťaž obličiek a srdca, čo môže v extrémnych prípadoch viesť až k ich zlyhaniu. Vďaka filtračným kanviciam máte chutnú a čistú vodu stále po ruke a už len ich prítomnosť na stole vám bude neustále pripomínať, že je čas sa napiť. Navyše budete mať prehľad nielen o tom, koľko ste toho za deň vypili, ale i o tom, koľko by ste ešte mali. Kanvice Hyundai s filtráciou Aqua Optima sa postarajú, aby bola voda čistá a chutná, a to len za pár korún denne. Filter vydrží minimálne 30 dní a prečistí približne 100 litrov. Jeho životnosť ukazuje buď manuálny, alebo elektronický indikátor životnosti.

 

 

V letných horúčavách pozor na dehydratáciu

 

Tip pre vás:
Trápi vás váha a chceli by ste schudnúť? Potom nezabúdajte piť pravidelne! Skúste piť po troškách každú hodinu počas celého dňa. Sami uvidíte, ako sa vám zlepší metabolizmus. K tomu ešte rozumné rozloženie stravy a výsledky sa zaručene dostavia.
 

SÚŤAŽ: 

FILTRAČNÉ KANVICE HYUNDAI JE MOŽNÉ VYHRAŤ V NAŠEJ SÚŤAŽI PRIAMO TU.

 

 

2 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

06.08.2013 19:24

Kanvice vyzerajú super rada by som jednu mala doma :))

Vaše meno:

Jana Komadova

Jana Komadova

19.08.2013 17:26

pitný režim treba dodržiavať skolabovala mi priatelka zlakla som sa že má asi infarkt,prišla záchranka a ona bola úplne dehydrovaná

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE