Ako prestať fajčiť? Nedarí sa ti premôcť chuť na cigaretku? Vieme, ako na to!

Fajčiari čelia silnej závislosti od tabaku. Bohužiaľ, tabak ich vystavuje širokému spektru chronických ochorení, ktoré spôsobujú rôzne zdravotné komplikácie – od nepríjemného dychu cez problémy s pľúcami až po to najvážnejšie ochorenie - rakovinu. Preto sa ľudia pokúšajú tohto neduhu zbaviť. No s akým výsledkom? Závislosť od cigariet je v niektorých prípadoch silnejšia. Je to i váš prípad?

 

Prestať fajčiť je oveľa náročnejšie ako sa môže zdať. Mnohí sa pomocou fajčenia zbavujú úzkosti, stresu a "liečia" si nervy. Avšak, základom je mať pevnú vôľu! K tomu pridajte niektorý z nasledujúcich čajov, ktoré sú 100 %-ným prírodným riešením tejto závislosti. Prečo práve čaje? Hlavne preto, lebo upokojujú túžbu fajčiť, ale aj preto, lebo podporujú detoxikáciu tela. 

 

Odporúčame: Zájdené kuchynské utierky – skús tieto lacné triky, ktoré im prinavrátia žiarivosť!

Čaj z mučenky

Zdroj: Shutterstock®

Čaj z mučenky

Tento čaj, ktorý patrí k menej známym, má relaxačné vlastnosti, ktoré vám pomôžu bojovať proti úzkosti, a rovnako vám pomôžu prestať fajčiť. Pitie čaju z mučenky je prírodnou kúrou pri problémoch s abstinenčným syndrómom, ktorý je prvotným príznakom závislosti od tabaku.

 

Zalejte 1 čajovú lyžičku mučenky horúcou vodou a nechajte 10 minút lúhovať. Ak bude mať po lúhovaní čaj primeranú teplotu, vypite ho. Pokiaľ chcete skoncovať s fajčením, mali by ste si ho dopriať 2 alebo 3-krát denne. 

Čaj z čerstvého zázvoru

Zdroj: Shutterstock®

Zázvorový čaj

Klasika medzi čajmi! Nielenže dokáže vyliečiť boľavé hrdlo a je skvelým pri prechladnutí, pomáha tiež odstraňovať toxické zvyšky, ktoré cigarety (tabak) zanechávajú v našom tele. Má antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

 

Jeho sedatívne vlastnosti zase upokojujú túžbu po cigaretke, a pomaly pomáhajú zbaviť sa tejto závislosti. Potrebujete len lyžicu strúhaného zázvoru a šálku vody. Vodu dajte na oheň a priveďte k varu, následne pridajte strúhaný zázvor a nechajte chvíľku variť. Zázvor je potrebné nechať lúhovať 10 minút a následne vypiť. Aj v tomto prípade platí, že by ste si mali dopriať 2 až 3 šálky čaju denne. 

Ženšeňový čaj

Zdroj: Shutterstock®

Ženšenový čaj

Tento čaj je spomedzi všetkých prírodných čajov najlepším pomocníkom pre fajčiarov. Ovláda túžbu zafajčiť si a navyše znižuje účinky nikotínu v tele. Preto je najlepšou prírodnou voľbou, ktorá podporuje odstraňovanie toxínov z tela a posilňuje bunky.

 

Aj v tomto prípade potrebujete 1 šálku vody a 1 lyžičku ženšenu. Nechajte ho lúhovať v horúcej vode približne 10 minút, potom ho sceďte (nemusíte) a vypite. Koľko šálok sa odporúča vypiť? V tomto prípade ho môžete piť koľko chcete. Pitie nie je limitované. Jednoducho, ak budete mať chuť na cigaretu, tak sa napite tohto čaju.

 

Pozri aj:  Ako sa vyhnúť depresii? Poradíme vám 3 tipy na pohodovú jeseň.

14 komentárov
Mária Maxianová

Mária Maxianová

26.10.2017 07:44

ja som sa chválabohu nenaučila fajčiť, aj keď sa o to kamarátka veľmi snažila

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

26.10.2017 07:49

Je to o presvedčení, pokiaľ nie si sama rozhodnutá a presvedčená, že to dokážeš, stále budeš na to myslieť

Vaše meno:

Marta Bujdošová

Marta Bujdošová

26.10.2017 07:53

Neviem, zaklad je chciet. Ja som si na výške zvykla zapalit, jeden cas ma to aj drzalo, ale nastastie ma to nepremohlo a teraz obcas by som si aj zapalila, nechcam zajst chut a nastastie som tomu neprepadla.

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

26.10.2017 09:54

Nefajčila so nikdy,takyto problem nemam.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

26.10.2017 10:19

našťastie som sa to ani nenaučila

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

26.10.2017 17:51

Ešte kedysi na strednej som začula spolužiačky, ako básnili o úžasných mentolkách...tak to mi nedalo nevyskúšať. Sklamanie bolo veľké- v krabičke síce voňali, ale keď som potiahla, bol to len obyčajný smradľavý cigaretový štipľavý dym. A to bol začiatok aj koniec môjho fajčenia:)) Viac som to už neskúšala..

Vaše meno:

benynka

benynka

26.10.2017 18:25

po dlhých rokoch už 3 roky nefajčím a prestala som zo dňa na deň, nepomôžu žiadne náplaste, žuvačky a nič podobné, jednoducho treba chcieť

Vaše meno:

Katarína Konečná

Katarína Konečná

26.10.2017 18:48

už nefajčím 35 rokov, prestala som zo dňa na deň, nepotrebovala som k tomu žiadne čaje, bolo to moje rozhodnutie a pevná vôľa

Vaše meno:

Monika Červinková

Monika Červinková

26.10.2017 22:51

neviem či tie čaje pomôžu, ale moja mamina pred rokmi prestala zo dňa na deň.. najlepšie je naraz a nie postupne

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

27.10.2017 16:00

kto chce prestať fajčiť prestane, kto nie bude len hľadať milión výhovoriek

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

30.10.2017 06:43

dá sa to, sama som tým prešla a je to naozaj iba o pevnej vôli..

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

20.12.2017 20:59

stačí len chieť ja som sa rozhodla prestať pred 25 rokmi a nikdy viec som si nezapálila stačila pevná vôla

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

22.12.2017 13:41

Nikdy som nefajčili našťastie

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

26.09.2018 18:35

Nikdy som nefajčila

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE