Keď reč tela hovorí za všetko: Čo o tebe prezradia pohyby?

Chceme ich utajiť, no často sa nám to až tak dobre nedarí a navyše o tom ani niekedy nevieme. Reč tela je o našich tajných pocitoch, o ktorých nehovoríme, a tak v kútiku duše dúfame, že sa nedostanú na povrch.

 

Vedeli ste však, že vaše gestá, postoj a dokonca aj výraz môžu okoliu prezradiť to, ako sa v skutočnosti cítite alebo aký ste? Je to tak a existuje na to celá veda, ktorá sa volá reč tela. Keď sa naučíte čítať základné pohyby, ktoré ľudia robia, naučíte sa aj lepšie čítať človeka samého. Čo o nás teda hovoria pohyby, aj keď si to možno nepripúšťame?

 

Pozri aj: Deväťdesiate roky sú späť! Vieš, ktoré doplnky sú opäť v móde?

gestikulácia reč tela

Zdroj: Shutterstock®

Hrbenie a gestikulácia

Hrbíte sa často? Nerobte to! Veda a výskum tvrdia, že ľudia, ktorí sa hrbia, sú smutní a oveľa viac prežívajú stres, ako tí ľudia, ktorých stretnete len s vystretou chrbticou a sebavedomými pohybmi. Títo ľudia sa naopak cítia pozitívne a dobre.

 

Ak zvyknete rozprávať a pritom aj gestikulovať rukami, ste na správnej ceste, aby si ľudia zapamätali, čo im hovoríte. Prieskumy tvrdia, že vďaka gestikulácii ste zapamätateľnejšou osobou oproti ľuďom, ktorí nepoužívajú popri reči gestá vôbec. Pozor, neprežeňte to, všetkého veľa škodí a aj gestikulácie.

 

Zaujme ťa: Pád, smrť či nahota: Povieme ti, čo znamenajú najčastejšie sny

čo znamená oblizovanie pier

Zdroj: Shutterstock®

Pohyby pier

Aj pery sú významným nástrojom reči vášho tela. Ste človek, ktorý má často pery zomknuté spolu a tlačí na ne? Napnuté pery o vás hovoria, že zvyknete sem-tam, respektíve častejšie zaklamať. Trafili sme sa? Potom si dajte pozor, aby ste na okolie nepôsobili ako nedôveryhodná osoba.

 

Pri perách ešte zostaneme. Oblizovanie pier zvykne navodzovať sexuálny podtón, no všeobecne to vraj znamená, že ste spokojní so svojím sexuálnym životom alebo že ste veľmi zaľúbení.

ako správne podať ruku

Zdroj: Shutterstock®

Podávanie rúk

Podávanie rúk ako zoznamovací prvok je v našej kultúre pomerne časté. Ale vedeli ste, že aj spôsob, akým si podávate ruky, o vás niečo hovorí? Pevné stisnutie rúk s miernym potrasením znamená, že ste spoločenský človek so zdravou dávkou sebavedomia. Keď však podávate ruku len tak ledabolo a poriadne ani nestisnete, zaraďujete sa medzi neistých ľudí. Ak si podávate ruku len na pár sekúnd a ihneď pustíte, hovorí to o vás, že sa hanbíte.

 

Zaujme ťa: Vonné sviečky: Vieš, ako s nimi bezpečne zaobchádzať?

6 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

29.03.2018 09:23

ach tie naše zlozvyky..... niektoré vykonávame a ani si to neuvedomíme.... a potom to niekedy môže vypáliť zle nedobre... sú to návyky, ktoré odrážajú náš momentálny stav....

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

29.03.2018 18:22

všímam si reč tela, a to hrbenie so stresom je moja slabosť

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

29.03.2018 18:50

My sme sa učili o neverbálnej komunikácii. Je to veľmi potrebné. Aspoň už viem o človeku viac ,aj ked veľa neprehovorí. Nemám rada,ked ľudia hovoria ako sa povie - pomedzi zuby .. !! A tiež ked mi ruku podajú len tak ledabolo.. Sú neúprimní , necitliví a falošní takíto ľudia..

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

29.03.2018 18:55

zaujímavé, treba sa pozerať a vnímať reč tela

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

29.03.2018 22:40

ked je človek nervózny,je to na ňom vidieť,prezradí sa sám.Ked uhýba pohľadom,tiež to o niečom vypovedá.Ale sú ľudia,ktorí sa vedia dokonale ovládať a neprezradí ich ani reč tela...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

05.04.2018 21:22

Zaujímavé čítanie asi najviac na človekovi badať keď je v strese, unavený či nervózny

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE