5 tipov, aby pokožka krku zostala rovnako mladá ako pokožka tváre

Venujete množstvo času vráskam okolo očí, na čele alebo okolo pier? No pritom zabúdate, že váš krk vie rovnako dobre prezradiť váš vek, ak nie ešte výraznejšie.

 

Mnoho žien starostlivosť o pleť od tváre nižšie, ako je krk a dekolt úplne vynecháva. No pozor, lebo pokožka krku veľmi prezrádza, ako sa o ňu staráte a akú veľkú pozornosť jej venujete.

 

A preto máme pre vás pár vecí, ktoré by ste mali dodržiavať a zaručene bude vaša pokožka krku vyzerať zdravšie, pružnejšie a hlavne mladšie. 

 

Čistenie

Dookola čítate, že čistenie pleti je veľmi dôležité. Áno, je. Samozrejme ide o čistenie pleti na tvári, ale aj na krku a dekolte! Nevynechávajte tieto časti, pretože nečistota, pot a prach sa môžu ukladať na pleti a pleť nedýcha. Možno používate krémy a séra na tieto oblasti, ale ak ich dôkladne nevyčistíte, je to totálne zbytočne. Do hĺbky pokožky sa nič nedostane a vy vyhadzujete peniaze za drahé séra a krémy do vzduchu. 

 

Odporúčame: Príčiny tvorby vrások, ktoré určite nepoznáte!

čistenie pleti na krku a dekolte

Zdroj: Shutterstock®

Denne hydratovať

Je skutočne dôležité pleť hydratovať a ešte dôležitejšie použiť tie správne krémy. Pri veku 30+ by ste mali pouvažovať o investícii do kvalitnejších krémov. Takéto krémy by mali určite obsahovať peptidy alebo kyselinu hyalurónovú. Táto známa kyselina sa používa aj v bežne dostupných značkách, no molekuly sú príliš veľké, aby prešli do hĺbky pleti. Je potrebné sa poradiť s odborníkom a nájsť kozmetiku, ktorá využíva tieto molekuly v menšej veľkosti. 

 

Určite je dobré, ak krém obsahuje antioxidanty, poskytuje široké spektrum ochrany proti voľným radikálom, dodáva pokožke jas, urýchľuje hojenie rán a pôsobí protizápalovo. Vitamín C je taktiež veľmi dôležitý na rozjasnenie a vyrovnanie tónu pleti. Ďalšie prospešné látky sú retinol alebo kolagén.

 

Bude vás zaujímať: Ako dať zbohom pigmentovým škvrnám?

Pokožka krku a hydratácia

Zdroj: Shutterstock®

Používajte SPF

Najlepší liek na vrásky je prevencia. Za každých okolností používajte krémy alebo aj make-upy s SPF minimálne 30. Vaša pleť sa vám za to odvďačí v staršom veku. Slnečným žiarením sa pleť vysušuje a stráca na pružnosti. Oblasť krku má tak tenkú pokožku, že je dokonca viac ohrozená ako pokožka tváre. Nezabúdajte krk a dekolt taktiež chrániť krémom SPF. 

 

Odporúčame: Ako sa zbaviť čiernych bodiek na tvári? Skúste to takto!

starnutie pleti

Zdroj: Shutterstock®

Prestaňte toľko pozerať na telefón

Túto radu sme tu už mali v minulom článku. Bohužiaľ, je to pravda. Pravideľným pozeraním do telefónu krk zohýbate, a tým sa na vašej tenkej pokožke tvoria vrásky. Skutočne obmedzte tento zlozvyk, venujte svoj čas priateľom a okoliu, a tým si ušetríte pár vrások na krku, ktoré by vám spôsobila tak nezmyselná vec, akou je telefón. 

 

Bude vás zaujímať: Kofeín - 5 vecí, ktoré ste určite o kofeíne nevedeli!

tvorba vrások na krku

Zdroj: Shutterstock®

Špeciálna starostlivosť

Ďalším bodom je špeciálna starostlivosť. Dámy, ruku na srdce. Koľko z vás navštevuje kozmetičku aspoň raz za mesiac? Možno to je pre niekoho finančne náročne, no nenavštíviť kozmetičku roky a potom v 40-tke ísť niečo zachraňovať? To je už ťažké. Skúste si na ňu nájsť čas aspoň raz za mesiac alebo dva. Existujú chemické peelingy, rôzne masáže tváre, krku a dekoltu, ktoré napomáhajú obnove a pružnosti pleti.

 

Starajme sa o seba! Berme to ako oddych, relax a niečo, čo pomôže našej kráse. Budete sa cítiť krásna navonok aj zvnútra. Pretože si oddýchnete, urobíte niečo pre seba a budete sa mať viac rady.

 

Odporúčame: Magnézium a žiarivá pleť - čo majú spoločné? Potrebujeme ho?

špeciálna starostlivosť o krr

Zdroj: Shutterstock®

8 komentárov
Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

29.05.2017 08:39

Veru tak, treba sa o seba starať :-)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

29.05.2017 09:15

Snažím sa,krémujem,čistím,maskujem...najhoršie čo može byť je opaľovanie...

Vaše meno:

benynka

benynka

29.05.2017 11:54

tiež sa mi zdá, že najhoršie pre krk a dekolt je opaľovanie

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

29.05.2017 12:37

veľmi dobré rady, dekolt a krk si chránim hlavne pred slnkom...

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

29.05.2017 18:38

i ja si chránim krk a dekolt pred slnkom, pri práci v záhrade som väčšinou zohnutá :-)

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

30.05.2017 08:03

dobré rady, tvár a krk sú najviac odhalené aj s chrbtami rúk, treba ich pred slniečkom chrániť, natierať s vysokým faktorom...no a starostlivosť - čistenie, masky...počas celého roka sú tiež dôležité...

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

30.05.2017 20:17

Prudké slnko a nevhodná poduška- z toho sú najväčšie vrásky..

Vaše meno:

Jana Uhrová

Jana Uhrová

04.06.2017 10:45

tejto oblasti treba venovať obzvlášť starostlivosť a chrániť ju pred slnkom

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE