TEST: Dermacol 3D textilné pleťové masky

Predstavte si ten pocit, keď ste samé doma... Len vy s pohárom vínka, obľúbenou knihou a k tomu príjemný relax s maskou na tvári.

 

Pre mnohé sen a pre mnohé vytúžená chvíľka pre seba. Takýto relax s pleťovou maskou by sme si mali dopriať aspoň 2-krát týždenne. Maska totiž v priebehu niekoľkých minút dodá pleti všetky potrebné látky, ktoré pleť potrebuje.

 

Pleťových masiek na trhu nájdete viac než dosť. No každá je vo svojej podstate iná, s inými vlastnosťami a zložkami. Dokonca sa líšia aj v spôsobe použitia. Zlupovacia pleťová maska, zmývacia pleťová maska, či azda textilná maska? Výber je čisto na vás. Ja používam rôzne typy pleťových masiek, pretože každá má svoje čaro. Dnes sa však pozrieme na 3D textilné pleťové masky od spoločnosti Dermacol.

 

Testovali sme tiež: Dermacol True Colour Lipliner - Drevená ceruzka na pery

Dermacol 3D textilné pleťové masky

Zdroj: Shutterstock®

Pomerne nové masky na pleť sú dostupné v 3 rôznych prevedeniach. Ja som z nich testovala hneď 2, čomu som sa potešila, pretože vďaka nim som mohla dopriať pleti rozdielnu starostlivosť a v konečnom dôsledku ich medzi sebou porovnať. Čo myslíte, bola som s obomi spokojná?

 

Testovali sme tiež: 16H Matic Eyeliner - Automtická ceruzka na oči

Dermacol 3D textilné pleťové masky

Zdroj: Shutterstock®

Textilná 3D hydratačná a vyživujúca maska

Táto pleťová maska obsahuje extrakt z medu, vďaka čomu pleť intenzívne hydratuje, vyživuje, zvláčňuje a tonizuje. No neznie to skvelo? Už len tento popis láka masku vyskúšať. Ja som si pri tejto maske povedala, že je pre moju pleť zbytočná. Veď napokon, moja mastná pleť nepotrebuje nejakú extra dávku hydratácie. A viete čo? Zmýlila som sa. Aj mastná pleť si vyžaduje hydratáciu. Aj napriek tomu, že čas od času používam hydratačný krém a na prvý pohľad moja pleť neprahne po vode, tak zjavne túto masku potrebovala.

 

Po vybratí masky z obalu som bola trošku šokovaná tým, aká bola mokrá. Doslova z nej kvapkalo a pri pôsobení na pleti, mi jej obsah mierne stekal dole tvárou. Textilná maska bola trošku väčšia než je moja tvár, preto som ju pozohýnala tam, kde to bolo potrebné. Masku som na pleti nechala pôsobiť trošku viac ako len 10 minút.

 

Kým som na tvár aplikovala poriadne mokrú masku, tak z pleti som dávala dole už len suchú látku. Úplne suchú! Všetky zložky z masky sa vsiakli do pleti a zanechali ju extra hydratovanú, vláčnu a vyživenú. Na dotyk bolo cítiť, že pleť je dostatočne hydratovaná. Ponaučenie pre mňa – áno, aj mastná pleť, ktorá na prvý pohľad nevyzerá, že potrebuje hydratáciu, tak ju v skutočnosti potrebuje!

 

Testovali sme tiež: Dermacol True Colour Lipliner

Dermacol 3D textilné pleťové masky

Zdroj: Shutterstock®

Textilná 3D hĺbkovo čistiaca maska

Na túto masku som sa obzvlášť tešila, a preto som si jej pôsobenie doslova užívala. Maska obsahuje extrakt z broskyne, ktorý hĺbkovo čistí upchaté póry, odstraňuje odumreté kožné bunky a zároveň pleť regeneruje. Žeby to bolo niečo pre tie, ktoré trápia akékoľvek nedokonalosti na pleti?

 

Rovnako aj v tomto prípade platí, že z masky po jej vybratí z obalu ešte kvapkalo. Pri jej aplikácii som postupovala rovnako ako v prvom prípade. Najprv som si očistila tvár, textíliu som priložila na pleť a nechala som ju pôsobiť. Po 10 minútach som ju opäť dala dole takmer úplne suchú.

 

Rozšírené póry (jeden z hlavných znakov mastnej pleti) boli úplne stiahnuté, vďaka čomu som si užívala krásny povrch pleti. Pleť bola na dotyk úplne saténová a hladučká. Áno, viem, nemalo by sa na pleť siahať rukami, ale kto by odolal takejto hladkej pokožke ako na detskom zadočku? Ja som sa s touto maskou veľmi skamarátila, preto toto určite nebolo jediné balenie, ktoré som použila.

 

Testovali sme tiež: Dermacol 16H Matic Eyeliner ceruzka na oči

Dermacol 3D textilné pleťové masky

Zdroj: Shutterstock®

Ako som písala, tak v ponuke okrem týchto dvoch nájdete aj ďalšiu masku, a to Textilnú 3D liftingovú masku. Masku sme v redakcii tiež testovali a test na ňu nájdete v sekcii TESTY. Každopádne vám tieto, mnou testované, 3D textilné pleťové masky odporúčam vyskúšať. Pleť skvelo hydratujú a zanechávajú ju na dotyk úplne hladučkú a ošetrenú.

 

Testovali sme tiež: Dermacol Intensive Lifting Mask

 

FOTOGALÉRIA:

4 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

03.06.2017 01:35

Ani ste ma nemuseli dlho presviedčať :) určite čoskoro vyskúšam..

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

03.06.2017 10:12

aj ja mám túto masku, chystám sa ju použiť :-)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

03.06.2017 13:32

Tieto textilné masky sú úžasné,môžem povedať(a to som maniačka na pletové masky)lepšiu som nemala..

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

28.08.2017 13:03

skôr preferujem klasické nanášacie masky

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE