Svalnaté, no krásne a sexy: Pozri si silné ženy na Instagrame!

Sociálne siete sú nekonečný priestor, v ktorom môžeme vyjadrovať svoje pocity, názory a stať sa tak silnejšími ženami. V minulosti sme vám už hovorili o tom, ako sa na Instagrame objavujú ženy s akné alebo ženy s rozmazaným rúžom, a to všetko preto, aby vyjadrili svoj názor a inšpirovali tak ďalších a ďalších ľudí.

Cítiť sa vo vlastnom tele dobre je základ sebarešpektu a sebalásky, na ktorú vyzývajú v súčasnosti mnohé známe osobnosti. Neexistuje totiž dokonalý prototyp ženy, na ktorý by sme sa mali podobať všetky. Preto vznikla aj komunita, do ktorej patria tieto silné ženy na Instagrame, ktoré potvrdzujú, že svalnaté sa môže rovnať slovu krásne a sexy.

Hashtag #strongnotskinny

Čuduj sa svete, za všetko môže Instagram a jeho hashtag #strongnotskinny, ktorý v preklade znamená “silná, nie chudá”. Pod týmto hashtagom nájdete dnes viac, ako 6,2 milióna fotografií žien, ktoré sa rozhodli ísť týmto smerom. Rozhodli sa byť silné, a to v každom slova zmysle. Aj tieto ženy však priznávajú, že tento stav mysle a tela nedosiahli zo dňa na deň.

Silné ženy na Instagrame sa v podstate zhodujú na jednom. Aj keď sa aj z nich stali influencerky, ktoré inšpirujú státisíce ľudí k tomu byť prirodzenými, práve vďaka Instagramu vystríhajú pred sociálnymi sieťami. Podľa nich dávajú ľuďom nerealistické ideály, plné filtrov a nereálnych žien, ktorým sa chceme podobať, no zbytočne. Nič totiž nie je tak, ako je to na sociálnych sieťach prezentované.

Bude sa ti páčiť: Desaťminútové líčenie: Vyskúšaj triky, s ktorými to zvládne každý!

Meathead. Mom. Writer. Reader. Student. Teacher. Rebel. Weirdo, above all. I have an obnoxiously loud laugh and I wear my feelings plainly on my face. I love learning and using new words just as much as I love using the word FUCK. Very few things about me are conventional - conformity is not part of my value system. I don’t let the world tell me how I should look or who I should be because I wholeheartedly believe that women doing whatever the fuck they want in 2018 is what will help to dismantle a system that doesn’t serve us. • So be a mom or don’t. Be muscular or not. Be loud or speak softly. Be blunt or choose tact. Own your sexuality, whatever that looks like for you. Write, draw, dance, speak, teach, and create in the ways that only you can, for the reasons that set *your* soul on fire. Make autonomous decisions for your body, your work, your life. Take up as much space as you want and when the world tells you there’s one acceptable way for a woman to exist, show up as your powerful, autonomous self and show them otherwise. • The way that you live is part of your activism. Live life on your terms, independent of archaic and suffocating constructs that demand you do otherwise. Show up. Be big. Be seen. Be heard. Be exactly who the fuck you want to be - that’s what the world needs, whether it likes it or not. • : @homerparkesphotography • #musclesandmindfulness #intersectionalfeminism #autonomy #magicmakers #womendoingwhateverthefucktheywantin2018 #feminist

Príspevok, ktorý zdieľa Neghar Fonooni (@negharfonooni),

Milujú ich aj nenávidia

Silné ženy, ktoré sa stali trénerkami, influencerkami a atlétkami, priznávajú, že nie všetky ohlasy na sociálnych sieťach sú pozitívne. Aj keď majú tisíce a tisíce followerov, ktorí ich obdivujú, nájdu sa aj takzvaní hejteri. Niektoré z nich sa na negatívnych komentároch zasmejú, iné sa nad ne povznesú a iné zasa razantne hejterov mažú.

Inšpiruj sa: Cvoky na oblečení a doplnkoch: Podľahla si im aj ty?

Na konci dňa sú všetky tieto krásne silné ženy príkladom toho, že sa musíme vyrovnať s tým, aké sme, aby sme boli skutočne šťastné a spokojné. A to platí vtedy, keď ste príliš chudá, pribratá alebo svalnatá. A takto sa s hashtagom #strongnotskinny stotožňujú na Instagrame obyčajné ženy!

3 komentárov
Tim Brage

Tim Brage

21.04.2018 07:08

Tragedia! To uz nie su zeny,ale muzatky.Stihla,sportujuca zena je fajn a sexi.Masivna,ramenata zena je ....chlap.

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

21.04.2018 08:40

ani mne sa nepáči keď to žena preháňa s posilňovaním.. vyzerá potom ako chlap

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

21.04.2018 18:00

Dokonalý prototyp ženy naozaj neexistuje, no nič netreba preháňať.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE