Anka Repková, vyznanie inšpiratívnej speváčky

Možno ste o nej ešte nepočuli, ale jednoznačne o nej počuť ešte veľmi veľa budete. Je talentovaná, inšpiratívna a hlavne neustále skromná... Taká je Anka Repková.

 

Anka jednoznačne patrí medzi úžasné umelkyne, je stelesnením talentu a umenia. Veď napokon sami to zistíte na základe nasledujúceho rozhovoru a jednej krásnej, jemnej a naozaj citlivej piesne s názvom Vyznanie...

 

Odporúčame prečítať: Valéria Gazdová, marketingová manažérka značky Dermacol

anka repkova, vyznanie, spevacka, o spevacke nake

Zdroj: Shutterstock®

Na úvod by som Vás chcela poprosiť o krátke predstavenie sa. Odkiaľ ste? Čomu sa venujete a čo napĺňa vaše voľnočasové aktivity?

 

Narodila som sa v Bratislave, kde som aj študovala hudobno-dramatický odbor na Štátnom konzervatóriu, bakalára mám z liečebnej pedagogiky a magisterský titul zo sociálnej antropológie. Venujem sa spievaniu na rôznych podujatiach, verejných koncertoch, tvorbe vlastných piesní a hlasovému koučingu, teda vediem hlasové kurzy Otvor svoj hlas a Prebuď potenciál svojho hlasu, súkromné hodiny spevu a zbor pre dospelých Spievanie nás baví. Vo voľnom čase rada cvičím Pilakalajogu, meditujem, tancujem, počúvam hudbu, čítam knižky, rada chodím do prírody a spoznávam nové krajiny a kultúry.

 

 

Hudba je pre mnohých cestou k sebapoznaniu a pochopeniu. Čo pre vás znamená hudba a samotný spev?

 

Pre mňa je spievanie nádherný spôsob sebavyjadrenia, forma emočnej očisty a zdroj radosti. Hudba bola pre mňa dôležitá už odmalička, najprv v prepojení s tancom a neskôr aj s jej aktívnym vyjadrovaním, teda spievaním a hrou na klavíri. Tvorivý proces bol pre mňa v minulosti najmä očistný. Teraz sa cez svoju tvorbu viac spoznávam, dostávam cez ňu odpovede na rôzne otázky. Moje piesne sú mojimi učiteľmi, povzbudzujú ma, ukazujú mi smer a prinášajú mi radosť. Je to krásne a fascinujúce. S piesňami je to pre mňa podobné ako s knihami. Niektoré čítam viackrát a po každý raz v nich objavím niečo nové. Vždy to závisí na mojom momentálnom rozpoložení a životnej etape, v ktorej sa nachádzam.

 

Odporúčame prečítať: Spoznali sme charitatívne srdce Mary Kay

Aký druh hudby obľubujete vo voľnom čase, alebo práve vtedy vyhľadávate skôr pokoj?

 

Najkrajšia hudba je ticho a ako spievam aj v mojej piesni Svetlo, keď sa stíšime, môžeme vo svojom vnútri počuť tú najkrajšiu pieseň. Pieseň svojej duše. Preto som rada v tichu. Počúvam však samozrejme aj hudbu z nahrávok. Mám rada rôzne hudobné žánre od popu cez jazz až po muzikál. Často počúvam napr. Annu Mariu Jopek, Enyu, Mariah Carey, Pink, Richarda Bonu, Björk, viaceré muzikály od Webbera.

 

 

A teraz sa zamerajme viac na vašu tvorbu. Do akého žánru tvoríte a kto vám tvorí texty a hudbu? Sú to vaše autorské diela?

 

Nedokážem svoju tvorbu zaradiť do určitého žánru, pretože mám rôznorodú hudbu. Niektoré piesne mám popové, niektoré filmové až muzikálové. V minulosti som mala aj rockové piesne. Nerada by som sa nejako žánrovo okliešťovala. Spievam to, čo sa mi páči, čo ma osloví a odráža to, čo v živote riešim, čo ma zaujíma. Väčšinu mojej doterajšej tvorby mi niekto skomponoval a napísal aj texty. Pri niektorých som sa však podieľala autorsky aj ja. Teraz si píšem texty aj hudbu sama a chcem v tom pokračovať. Nastal čas naplno sa rozvinúť a vyjadriť sa aj autorsky. Aj pre moje lepšie sebapoznanie sa, ako som spomínala vyššie.

 

Odporúčame prečítať: Lukáš Kimlička – typy a rady profesionála

anka repkova, vyznanie, spevacka, o spevacke nake

Zdroj: Shutterstock®

Na aké novinky sa môžu čitatelia a fanúšikovia tešiť tento rok?

 

Mám niekoľko nových piesní a pracujem na ich finalizácii. Do konca roka prinesiem nový singel aj videoklip a verím, že stihnem fanúšikov potešiť aj novým albumom. Táto túžba je vo mne už dlhšie a jej naplnenie je aj vďaka novým piesňam stále reálnejšie. Okolo vytvorenia a vydania albumu je však veľmi veľa práce nielen tvorivej, ale aj manažérskej, produkčnej a je to tiež závislé aj od finančných prostriedkov.

 

 

Myslím, že nedávno ste zverejnili novú pieseň Vyznanie. Môžete nám viac o nej povedať?

 

Autorom piesne je veľmi talentovaný skladateľ, textár a hudobník Vašo Michalčík, ktorý so mnou roky hráva v kapele a na klavíri ma sprevádza aj v mojom komornom programe. Pamätám si na moment, keď mi prvýkrát zahral úryvok z vtedy ešte rozpracovaného Vyznania. Okamžite sa mi pieseň zapáčila a povedala som Vašovi, aby ju dokončil. Hrávali sme ju najprv na koncertoch, potom sme ju s malým orchestrom nahrali v štúdiu. Videoklip k nej som sa rozhodla nakrútiť až rok po zverejnení nahrávky. Vyznanie bolo pre mňa prelomovou piesňou. Veľmi dobre sa mi spieva, má hlbokú myšlienku. Ukázalo mi smer, ktorým sa chcem vo svojej tvorbe uberať. Milujem zvuk sláčikových nástrojov a preto ich chcem mať vo väčšine mojich piesní. Vyznanie je práve jedna z tých piesní, ktorej hlbší význam som pochopila až neskôr. 

 

Odporúčame prečítať: Judit Bárdos - talentovaná herečka, ktorá vás očarí

Na záver už len osobná otázka, čo pre vás znamená krása?

 

Rada sa obklopujem krásou. Či už ide o umenie, prírodu, ľudí, veci. Rada sa tiež pekne nalíčim aj oblečiem. Krása mi prináša potešenie.

 

 

4 komentárov
Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

14.08.2016 21:29

krásne

Vaše meno:

Adriána Jakubová

Adriána Jakubová

31.08.2016 10:19

krásny hlas

Vaše meno:

Daniela Šurláková

Daniela Šurláková

19.10.2016 11:00

spieva krásne,prajem jej,aby to dotiahla veľmi ďaleko a úspešne

Vaše meno:

Daniela Šurláková

Daniela Šurláková

02.12.2016 10:37

Anku registrujem a počúvam.Jej piesne sú balzamom na dušu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE