Barbora Švidraňová - tehotenstvo bez partnera: Bolo to ťažšie, ako som čakala

Ťažko povedať, či to bolo seriálovými mrchami, ktoré si zahrala, ale bulvár jej isté obdobie dával zabrať. Tesne predtým, než ukázala rastúce bruško, dokonca článkami, spochybňujúcimi jej vzťah, ktorý si podľa nich vymyslela. Malý drobec, ktorý sa prihlásil o slovo, bol však pre svoju mamu, herečku a speváčku Barboru Švidraňovú, najlepším dementi.

Napriek tomu ste zverejnenie svojho tehotenstva na sociálnej sieti komentovali slovami "viem, že mi to mnohí neveria...". Bola to reakcia na spomínaný bulvár?

Nie. Síce nechápem, prečo majú ľudia v podobných médiách chuť takto ubližovať, ale pre mňa je podstatné, že moji najbližší vedia, ako to je. Skôr som narážala na to, že moje okolie nečakalo, že budem mamou tak skoro. Najskôr som si chcela rozbehnúť kariéru, aby bolo moje dieťa dobre zabezpečené. V posledných dvoch rokoch, odkedy skončila šou Tvoja tvár znie povedome, som totiž nemala až toľko televíznych príležitostí a len z divadla sa u nás, bohužiaľ, vyžiť nedá. V tomto je naša práca nevyspytateľná – chvíľu neviete, čo skôr a vzápätí nemáte do čoho pichnúť, takže sa mi stalo, že som nemala aj pol roka príjem a žila iba z úspor.

Pozri aj: Zázrak prírody u teba doma: Zisti, ako si vypestovať Aloe vera!

Ako ste to chceli riešiť?

Priznám sa, že som uvažovala aj nad tým, že odídem na čas zo Slovenska a začnem nanovo. Takže som naozaj mala pocit, že na materstvo príde čas až niekedy po tridsaťpäťke.

Viem, že Vás nakoniec prekvapilo, pretože nielen Vy, ale ani Vaša polovička ste ho nemali ešte v pláne. Bola tam aspoň spoločná budúcnosť? Hovorili ste o nej?

Ani nie... Ale ono sa to v podstate ani nedalo. Francesco totiž veľakrát dopredu vôbec nevie, kedy mu pribudne ďalší koncert niekde na druhej strane sveta. A ja som tiež nevedela, ako sa bude vyvíjať moja kariéra. Nechávali sme to teda plynúť, ale vždy, keď sme boli spolu, sme si naplno užívali prítomný okamih blízkosti. Sem-tam sme si však robili srandu, čo by sa stalo, ak by som otehotnela… No a vesmír to zobral asi vážne.

Nakoniec aj Vy. A veľmi odvážne ste sa rozhodli byť mamou a zvládnuť tehotenstvo, aj keď Francesco nemohol byť s Vami. Vzťah na diaľku ste síce zvládali, ale aké bolo očakávanie potomka, keď ste boli ďaleko od seba?

Priznávam,  bolo to ťažšie, ako som čakala. Ako prichádzali všetky tie hormonálne zmeny, Francesco mi strašne chýbal. Boli sme síce v neustálom kontakte, no  skoro celý čas bol preč. Akurát, keď som otehotnela, ho totiž čakalo veľké  turné. Bola to asi tá najväčšia skúška v mojom živote – vydržať sama a ešte aj zostať v pohode. Keď vás s druhým človekom spája niečo také úžasné ako je dieťa, nová bytosť vyrastajúca vo vás, začnete sa oveľa viac báť. Keď niekam letel, nevedela som sa dočkať, kedy pristane a dá mi vedieť, že je v poriadku.

Aká je teda Barbora, ktorá toto všetko zvládla a na rukách už drží svoje prvorodené dieťa?

Silnejšia a mám pocit, že aj zrelšia. Určite som rozvážnejšia, ako som bola doteraz, už len preto, že rozhodujem za dvoch. A zároveň trpezlivejšia a láskavejšia a vždy, keď sa na Gabriela pozriem, tak cítim pokoj v duši. Taký ten pocit, že všetko je presne tak ako má byť. 

Takže predsa to Vaše chlapčiatko prišlo v správnom čase? Aj keď Vám tehotenstvo zmenilo plány a poslalo do cesty nejednu skúšku...?

Určite by som nemenila! Viem, že sú to všetko životné lekcie, ktoré ma posúvajú ďalej. A ja sa chcem učiť.

Odporúčame: Vyskúšaj recept na likér z Aloe vera: Jeho liečivú silu ocení každý!

Zdroj foto: archív Barbory Švidraňovej

3 komentárov
Darina Božiková

Darina Božiková

23.07.2018 14:15

Barborke a jej synčekovi želám/a verím,že nielen ja/ veľa šťastia a veľa radosti zo života a nech sa jej splní to,po čom najviac túži.

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

20.08.2018 17:50

Nech Gabrielko robí mamine a celej rodine len radosť.

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

07.09.2018 19:20

prajem im pevné zdravie. NEPRAJNíCI SA VšADE NáJDU!

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE