Finalistka Miss Universe Nikola Benedikovičová- žena mnohých tvárí

Hovorí sa, že úspech prichádza s vekom. Nikola Benedikovičová je dôkazom, že človek dokáže žiť svoje sny. Vo svojich dvadsiatich troch rokoch je úspešnou herečkou na slovenskej umeleckej scéne, autorkou novej piesne „Na nebo volám". Ďalej finalistkou súťaže Miss Universe Slovenskej republiky a hrá na ukulele, s ktorým nedávno založila spevácke duo UKITAS.

 

 

Nikola je hotovým majstrom v kombinovaní. Dokáže skĺbiť prácu so zábavou, sny s realitou či talent s vytrvalosťou.

 

“Krása je ľudská voňavka, ktorú možno nielen vidieť, ale i cítiť.” 

 

Odporúčame: Ikona Instagramu Alexis Ren: Už roky trpím hladom kvôli lajkom!

 

Deň má bohužiaľ len 24 hodín. Akým spôsobom a kde nachádzaš energiu na všetky svoje aktivity?

Mám takých istých 24 hodín ako všetci ostatní, ale rozhodla som sa ich využiť na maximum. Našla som si v tom celom umeleckom kolotoči systém. Jedna aktivita mi dobíja baterky pre ďalšiu. A takto neustále robím to, čo milujem. Niekdy ma to vyčerpáva, no zároveň napĺňa. Občas to vyzerá tak, že začnem deň fotením, z ktorého bežím do nahrávacieho štúdia, odtiaľ na prehliadku a po nej ešte píšem knihu alebo trénujem do noci na ukulele. Tomu ale už hovorím „aktívny odpočinok".

 

Si ženou mnohých tvárí. Keby si mala osloviť samú seba, bola by si viac herečka, speváčka alebo modelka?

Vysvetlím (smiech). Rozhodla som sa byť herečkou práve kvôli tomu, že ma toho baví viac a chcem všetko vyskúšať. Herectvo je jediná profesia, pri ktorej si človek môže zažiť všetky ostatné profesie. Spev k herectvu patrí - vyštudovala som muzikálové konzervatórium. A modeling? Ten sa ku mne pridal tým všetkým, čomu sa venujem. Verím, že práve to ma robí krásnou. Keď robíte, čo vás baví, ste šťastní, nie? A šťastie sa na vás odráža v podobe krásy. Takže, všetko spolu súvisí...

 

Nestotožňujem sa s názorom, že sa treba zamerať na jednu vec a ostatné nechať bokom. Treba skúšať a ísť do všetkého, čo nám život ponúka. Osobne verím v akýsi „multipotencionál” osobnosti. Prostredníctvom seba by som rada ukázala mladým ľudom, ktorých to láka do mnohých smerov, aby skúšali. Keď sa chce, cesta sa vždy nájde. 

 

Bude vás zaujímať: Unikátna Mária Čírová: Rodina je pre mňa vždy prvoradá!

My official InstaSTART!

A post shared by Nikola Benedikovičová (@nikolabenedikovicovaofficial) on

Kde berieš inšpiráciu k svojej tvorbe, či už ide o herectvo, písanie alebo spievanie?

Pravdupovediac inšpiráciu nachádzam úplne všade! Avšak obzvlášť inšpiratívne je pre mňa prostredie, v ktorom žijem. Som zo Smoleníc a náš dom sa nachádza v samom srdci prírody. Za domom máme hustý les, všade počuť štebot vtákov, žblnkot potoka. Je to ideálne prostredie pre tvorbu akéhokoľvek typu umenia. 

 

Tvoj čerstvo vydaný song „Na nebo volám” je už teraz veľkým úspechom. Aký príbeh sa skrýva v slovách tejto piesne?

Pred pár rokmi som si začala písať texty a pohmkávať melódie. Jedného dňa som si povedala, že je čas posunúť ich bližšie ľudom. "Na nebo volám" vzniklo v spolupráci s Randalgroup Production a hudobným producentom Zolim Tóthom. Skúšali sme viaceré verzie pesničky, no nakoniec vyhrala najčistejšia a najjednoduchšia. Taká, ktorá vystihuje mňa, a to, čo sa týmto songom snažím povedať.

 

Celá idea je o tom, že sa v živote potrebujeme občas nechať viesť a unášať niekým alebo niečím. Odovzdať sa a spoľahnúť sa na nejaké vyššie dobro, ktoré nás ďalej navedie na správnu cestu. Preto v klipe, na ktorom som pracovala s úžasnými ľuďmi z LKstudio, vystupuje mužská ruka, ktorú nasledujem. Každý si ju môže vysvetľovať po svojom. Môže ísť o muža - lásku, priateľa, svedomie, vesmír, Boha,..

Existujú u teba aj dni, kedy nie si schopná vyprodukovať absolútne nič?

Popravde, som schopná ísť spať každý deň s novým nápadom. No keď si človek úplne zaplní hlavu, stáva sa, že sa nevie sústrediť na nič poriadne a zablokuje sa. Vtedy treba vypnúť a zresetovať hlavu. Pomáha mi beh alebo „terapia lesom". Samozrejme aj večer v kruhu úžasných priateľov a dobrého vínka ma vie znovu nakopnúť.

 

Čo považuješ za svoj doposiaľ najväčší úspech?

To, že som taká, aká som. Inak by som nič nedokázala. A za to vďačím rodine. Veľa sa na mne podpísal skvelý vzťah so starými rodičmi, ktorí ma formovali tak, aby som mala v živote správne priority. Dali mi toho možno viac ako mojim rodičom, keďže sú obgenerácia, a už vedia, ako svet naozaj funguje alebo lepšie povedané, fungovať má.

 

Mnoho ľudí sa nechá ľahko odradiť v prípade, že im niečo nevyjde podľa predstáv. Aké sú tvoje skúsenosti s neúspechom?

Je to cesta. Ja som pravá škorpiónka, keď mi povedia aj trikrát nie, ešte viac sa pre daný cieľ zapálim. Život nám stavia do cesty rôzne prekážky, skúšky, kde si máme uvedomiť, či tú danú vec, sen skutočne chceme. Ja verím, že každý neúspech nás posúva ďalej. A v prípade, že nám niečo nevychádza tak, ako sme si naplánovali, má to svoj dôvod. Verím, že na každý talent príde ten správny čas. Niekedy je cesta k úspechu práve cez neúspech. 

 

Tvrdíš, že profesionál musí byť „celkový balíček umelca". Ako do tohto umeleckého balíčka zapadá rola modelky?

Modeling je určitým spôsobom forma herectva. Či už ste na móle alebo pred fotoaparátom, istá dávka herectva je nevyhnutnosťou. 

 

Čo ťa viedlo k prihláseniu sa do súťaže Miss Universe?

Som zamilovaná do Slovenska a do prirodzenej krásy slovenských žien. Chcem byť prínosom pre našu krásnu krajinu, preto som sa napríklad aj rozhodla tvoriť piesne iba po slovensky. Miss Universe dáva možnosť reprezentovať Slovenky v celosvetovom vnímaní. Je mi cťou, že som sa dostala z 800 dievčat do finále. Získať titul Miss Universe by pre mňa neznamenalo len „odfotiť sa s korunkou na Instagrame".

 

Odporúčame: Toto robí Andrea Verešová, keď sa chce rýchlo dostať do formy

Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Keďže ma toho baví veľmi veľa (herectvo, spev, písanie kníh i modeling), skôr hľadám cestu, ako to všetko prepojiť. Boh nám dal talenty a je na nás, ako ich uchopíme. Viem si predstaviť, že raz všetky svoje umelecké ciele zhmotním do jedného. Ako speváčka naspievam úvodný song do filmu, v ktorom si ako herečka zahrám príbeh podľa knihy, ktorú napíšem ako spisovateľka. Aby toho nebolo málo, nafotia ma ako modelku k titulke. :)

 

Odporúčame: Neviete, ako schudnúť? Vyskúšajte Teatox diétu

 
2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

04.07.2017 18:00

Nikolka je od nás zo Smoleníc, je to milé usmievavé dievča, držím jej palce, nech jej to vyjde, veľa šťastia...

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

13.08.2017 17:37

nase krasne Slovenky....najkrajsie na svete

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE