8 vecí, vďaka ktorým sa budete cítiť ako na začiatku vzťahu

Začiatky nového vzťahu bývajú tými najkrajšími okamihmi vôbec. Obdobie, keď sa s partnerom spoznávate, všetky chybičky vám pripadajú roztomilé a partner absolútne dokonalý.

 

Motýle v bruchu vážia najmenej tonu a vy sa vznášate desať centimetrov nad zemou. Samozrejme, obdobie prvotnej zamilovanosti čoskoro opadá a nastáva realita bežného života.

 

 

Málo vzťahov vykazuje aj po čase rovnaké nadšenie zo strany oboch partnerov. Ale keďže láska je o kompromisoch, dá sa urobiť veľmi veľa (ak je obojstranný záujem), aby váš vzťah vyzeral presne ako v rozprávkových začiatkoch. 

 

Odporúčame prečítať:  Čo prienie rok 2016 – rok OHNIVEJ OPICE

 

 

Napríklad tieto: 

8 vecí, vďaka ktorým sa budete cítiť ako na začiatku vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

Spontánnosť

 

Na začiatku vzťahu jej máte na rozdávanie. Je vo všetkom čo robíte. Zavoláte mu do práce len tak, ráno mu necháte vo vrecku lístok s vyznaním lásky. Ako vzťah pokračuje, mnoho vecí sa mení na rutinu. Rutina je skvelá, občas predstavuje teplú perinu, pod ktorú sa dá uchýliť v prípade neistoty, ale vzťahu skôr škodí ako pomáha. Objavte spontánnosť znovu. Prekvapte partnera niečím.  Zavolajte ho na welness víkend, hoci to nečakal. Alebo mu urobte welness doma. Zmeňte voňavku, kúpte si pekné oblečenie. Prestaňte pred ním chodiť v natáčkach a s maskou na tvári. Toto muži naozaj vidieť nepotrebujú. Hlavne neprestaňte byť stále nápaditá. Hoci len v maličkostiach.

 

 

Bozky

 

Je vedecky aj štatisticky dokázané, že dvojice sa po rokoch vzťahu či manželstva proste nebozkávajú. Alebo nie toľko ako v začiatkoch. Pritom je to taká škoda. Pamätáte si začiatky? Prvé rande? Ako ste sa nemohli rozlúčiť a túžobne čakali na prvý bozk od neho? Roky vzťahu pritom nehrajú rolu. Prekvapte manžela či partnera. Dajte mu častejšie pusu. Aj dlhotrvajúcu. Veľmi to utužuje a upevňuje partnerskú intimitu. 

 

Odporúčame prečítať: Ako naviesť vašu polovičku na zdravší životný štýl

8 vecí, vďaka ktorým sa budete cítiť ako na začiatku vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

Spomínanie

 

Porozprávajte občas partnerovi o svojich pocitoch z dôb, keď ste spolu len začali chodiť. Ako sa vám páčili jeho oči, jeho správanie, ktoré rande vás úplne dostalo. Spomeňte prvé stretnutie, zasmejte sa spolu na spoločných starých trapasoch. Spomínanie vás vráti v pocitoch späť do dôb čerstvého vzťahu.

 

 

Randite odlišne

 

Zase večera pri telke? Zase ten istý program? Začnite plánovať s malými zmenami. Večera vonku. Prechádzka. Pohár vína pri večeri, ktorú mu z času na čas uvaríte podľa chuti. Áno, aj keď vy to jedlo fakt nemusíte. Bavte sa. Vycestujte občas do nového mesta. Prezrite si nové miesta spoločne. Zmena je život a v tomto prípade aj nový život do vzťahu, ktorý trvá roky.

 

Odporúčame prečítať:  Feng shui tipy pre harmonický vzťah

8 vecí, vďaka ktorým sa budete cítiť ako na začiatku vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

Okoreňte svoj sexuálny život

 

 Samozrejme, partnerský vzťah bez sexu nie je vzťahom. Tu taktiež nedovoľte nudu, lebo tá zabíja všetko. Spomeňte si, ako vás partner priťahoval na začiatku. Aký bol sexuálny život aktívny a skvelý. Čo ste vtedy robili inak, ako dnes? A k čomu by sa oplatilo vrátiť? Môžu to byť maličkosti, ktoré vzťah posunú opäť o úroveň vyššie.

 

 

Dotyky

 

Drvivá väčšina dvojíc začína vzťah s tým, že by sa najradšej toho druhého dotýkali stále. Veci sa však rýchlo menia a pomaly sa vkráda rutina. Naučte sa partnera opäť objímať. Hladkať a škrabkať. Aby cítil, čo k nemu cítite. Jednoducho, nastraťte s ním kontakt. Za žiadnych okolností. 

 

 

Odporúčame prečítať: Ako prekonať žiarlivosť - láska bez očakávania

8 vecí, vďaka ktorým sa budete cítiť ako na začiatku vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

Slová sú zbraň

 

Silná a dvojsečná. Vyznania lásky sú na začiatku vzťahu na dennom poriadku. Postupne, akoby ste nimi pred partnerom šetrili. Či už z dôvodu, lebo vám ich neopätoval tak často, ako by ste si priali, alebo z iných dôvodov. Pritom smskou manželovi s textom „chýbaš mi“ , neozaj nič nepokazíte. Hovorte si krásne veci aj po rokoch vzťahu. Tu a teraz.

 

 

Spoločný spánok

 

Možno to znie bizarne, ale viete koľko manželských dvojíc spáva oddelene? Pritom spoločné spanie dokáže vzťah utužiť a podporuje psychiku. Na začiatku vzťahu zvyčajne dvojice spávajú spolu, prepletené ruky a nohy a nevedia si predstaviť byť bez toho druhého. Rokmi to upadá, narodením detí sa mnoho mužov sťahuje do detskej izby a vzťah chladne a chladne. Začnite robiť vedomé úsilie k tomu, aby ste opäť spali spoločne. Nedovoľte mužovi zaspávať pri telke a zavolajte ho k sebe. Vzťah sa určite posunie do lepších úrovní. 

 

Odporúčame vyskúšať: 6 sladkých maškŕt, z ktorých nepriberiete

8 vecí, vďaka ktorým sa budete cítiť ako na začiatku vzťahu

Zdroj: Shutterstock®

A čo vy milé dámy? Aké máte finty, aby vzťah aj po rokoch vyzeral ako na začiatku a bol rovnako láskyplný a šťastný?  

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

09.01.2016 21:04

velmi dobry clanok,kazdy jeden musi na vztahu pracovat aj po rokoch ak chce,aby to fungovalo,ano aj rozne mile malickosti utuzuju vztah

Vaše meno:

Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

10.01.2016 19:27

presne tak, maličkosti dokážu robit tie velké veci ....

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE