DIY dekorácie z korkových zátok: Inšpirácie, ktoré sa oplatí vyskúšať!

O víne sa hovorí, že je nápojom bohov. Údajne dodáva silu, na jeho dne sa ukrýva pravda a zároveň dodáva odvahu. Víno je tým nápojom, ktorý odporúčajú aj lekári na krvinky. A tak máme výhovorku, prečo si dopriať aspoň jeden pohár vínka. Či už raz denne, alebo aspoň raz týždenne – to už je na každej z nás. Víno samo osebe má zdravotné účinky, ale tiež rozveseľuje a zlepšuje náladu. Ale víno má tiež jeden prvok, ktorý sa dá recyklovať a využiť na niečo iné.

Reč je o korkových zátkach, ktoré môžete použiť na výrobu rôznych dekorácií, ktoré budú zdokonaľovať vaše bývanie. Pre niekoho sú len drobnou prekážkou na ceste k dobrému vínku, iní v nich vidia potenciál. Nemusíte otvoriť vínko a zátku automaticky vyhodiť do koša. Aby ste mali aspoň nejakú predstavu o tom, ako tieto zátky využiť, tak vám prinášame hneď niekoľko skvelých inšpirácií, ktoré nájdete v našej galérii. S trochou vôle a inšpirácie sa môže aj obyčajný odpad premeniť na hotový poklad alebo v tomto prípade na dekoráciu.

Dekorácie z korkových zátok

Ak premýšľate nad tým, že si korkové zátky začnete odkladať a neskôr ich využijete pri tvorbe domácich DIY projektov, tak by ste mali byť pri otváraní vínka opatrné. Namiesto vývrtky skúste nahriať hrdlo fľaše zapaľovačom a zátka vám sama „vyletí“ z fľaše. Tak predídete jej poškodeniu od vývrtky a budete ju môcť použiť úplne celú.

Z korkových zátok si môžete vyrobiť čokoľvek, čo vám napadne. Či už to bude búdka pre vtáčiky, mini kvetináče pre sukulenty, korková tabuľa na poznámky alebo na šperky, korková stena či rohožka, veniec, pečiatky, podložka pod poháre alebo horúce nádoby, vianočné ozdoby a pod. Je len na vás, akú dekoráciu zvolíte.

Začnete si odkladať korkové zátky z vína? Akú dekoráciu si z nich vyrobíte alebo akú dekoráciu ste si vyrobili naposledy (z čohokoľvek)?

Odporúčame: DIY hrnčeky zdobené lakmi na nechty: Nápad, ktorý určite oceníš!

Galéria:

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE