TEST: Prírodné sibírske maslo na nohy od Natura Siberica

Jesenné, ale hlavne zimné obdobie môže byť veľmi náročné, a to hlavne z fyziologického hľadiska. A, samozrejme, pre niekoho aj z toho psychologického, pretože v tomto období vstávame za tmy a domov prichádzame vtedy, keď sa vonku stmieva. Tento fakt má nepriaznivý dopad na psychologické rozpoloženie, vďaka čomu (ako uvádzajú štatistiky) mnohí v tomto období trpia depresiami. Ale dnes to nebude nič depresívne, ale možno pozitívne!

V tomto období totižto najviac trpia naše ruky, ktoré sú zmáhané mrazom, ale aj chodidlá, ktoré si zaslúžia väčšiu pozornosť. Vlhké a chladné podmienky skombinované s vyhriatymi miestnosťami a ústredným kúrením dajú našej pokožke poriadne zabrať. Preto v tomto období môžeme častokrát na našich chodidlách spozorovať popraskanú kožu či šupinky, ktoré vyzerajú ako snehové vločky.

Exituje niekoľko skvelých trikov, vďaka ktorým môže pokožka vašich chodidiel ostať počas celej zimy v skvelej forme. Od správneho výberu ponožiek až po telové krémy, ktoré pokožke poskytujú hydratáciu. A práve dnes sa v článku zameriame na pomocníka s obsahom rôznych olejov pre hydratáciu pokožky. Otestovali sme prírodné sibírske maslo na nohy od Natura Siberica – tak aké je? 

Zaujme ťa: Obohatené čistiace tonikum na unavenú a starnúcu pleť: Neuveríš, čo obsahuje

masla na nohy Natura Siberica

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Prírodné sibírske maslo na nohy obsahuje:

  • Schizandru čínsku – má tonizujúci účinok, zvyšuje ochranné funkcie pokožky, podporuje látkovú premenu.
  • Cédrový olej – je veľmi cenným zdrojom mastných kyselín a antioxidantov, ktoré podporujú mladnutie pokožky a zvyšujú jej pevnosť.
  • Levanduľový olej – má regeneračné vlastnosti, podporuje hojenie malých prasklín, mozoľov a iných poškodení povrchu kože.
ošetrujúce maslo na nohy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Myslím, že starostlivosť o pokožku chodidiel alebo nôh vo všeobecnosti nie je úplne bežná a prirodzená pre každú z nás. Jednoducho pri všetkej tej starostlivosti o pleť už na starostlivosť o nohy neostáva čas. Alebo jednoducho na to, že aj o nohy sa treba starať, zabúdame. Nebudem klamať, ani u mňa nohy nie sú na prvom mieste. Síce nám slúžia a nesú nás, vôbec sa im za to však neodvďačujeme, no pritom stačí len tak málo. Stačí iba vziať krém, zahriať ho v rukách a spraviť si jemnú masáž. Pri tomto kréme teda určite platí, že si ho treba nabrať do rúk, nechať trošku roztopiť a až tak ho aplikovať na pokožku. Má hutnejšiu maslovú konzistenciu a veľmi príjemnú cédrovo-levanduľovú vôňu, ktorá zároveň upokojuje.

Keďže ide o hutnejší krémik, ktorý obsahuje ošetrujúce oleje, trvá trošku dlhšie, než úplne vsiakne do pokožky. Preto, ak chcete pocítiť jeho účinky v čo najväčšej miere, odporúčam natrieť si nohy a chodidlá a vyložiť si ich. Ak tak urobíte, tak sa môžete tešiť z pokožky príjemnej na dotyk, vláčnej a dostatočne hydratovanej.

hydratačné maslo na nohy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Poďme však k tomu najdôležitejšiemu – ako tento krém, respektíve maslo na nohy pôsobilo a účinkovalo? Síce nemám nejaké problémy so suchou pokožkou na nohách, moje chodidlá a hlavne päty majú opačný názor. Už dlhšiu dobu som na svojich pätách pozorovala šúpajúcu sa pokožku, pre ktorú nebol hydratačný telový krém postačujúci. Pri tomto masle som hneď po prvom použití spozorovala, že sa mi päty prestali šúpať a boli krásne hladké, skoro ako tie bábätkovské. Nechápala som, ale toto prírodné maslo prekonalo moje akékoľvek očakávania.

Aby sme však nemali len jednostranne zameranú recenziu, tak sme maslo dali vyskúšať aj zrelšej osobe, ktorá má práve problémy so suchou pokožkou na nohách. Ako to už býva zvykom u starších ľudí, pokožka na nohách má tendenciu vytvárať šupinky, ktoré miestami vyzerajú ako padajúce lupiny. A práve aj na tento problém je toto maslo ideálne. Jeho ošetrujúce oleje dostatočne vyživujú pokožku, čím sa nešúpe v takom veľkom množstve, respektíve takmer vôbec. 

Na záver ešte dodám, že maslo nie je potrebné používať vo veľkom množstve. Stačí si nabrať naozaj málinko, nechať roztopiť buď v rukách, alebo pri aplikovaní na pokožku, no a následne už len nechať pôsobiť. Aby som to ešte zhrnula, tak za nás má tento krém rozhodne zaujímavú vôňu a ešte lepšie účinky, vďaka ktorým sa stal naším obľúbencom v redakcii. 

Viac produktov značky Natura Siberica nájdete na www.naturasiberica.sk

3 komentárov
Marika Michálková

Marika Michálková

18.11.2019 19:41

vyzerá veľmi dobre

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

29.12.2019 22:49

Rada som si prečítala

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.12.2020 17:12

...zisiel by sa mi.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE