Gigi Hadid šokovala: Svoju dcérku porodila doma bez pomoci lekára!

Nie je to tak dávno, čo domáce pôrody s „babicou“ alebo pôrodnou asistentkou boli úplne bežné. Veď možno sa ešte aj naše staré mamy pamätajú na to, keď nebola iná možnosť len porodiť doma vo svojej posteli. Neskôr sa bežné domáce pôrody zmenili na pôrody vo vode, avšak tiež išlo o prirodzené pôrody bez prítomnosti lekára. Dnes sú už takéto pôrody celkom vzácne, preto keď modelka Gigi Hadid (známemu magazínu Vogue) prezradila, akým spôsobom priviedla na svet svoju dcérku, celá verejnosť ostala šokovaná. Áno, Gigi Hadid svoju dcérku Khai priviedla na svet za trošku kontroverzných okolností.

Celé jej tehotenstvo prebiehalo bez najmenších komplikácii, čoho dôkazom boli aj jej tehotenské fotky na sociálnej sieti, ktoré z času na čas zdieľala so svojimi fanúšikmi. Ako sama v rozhovore pre spomínaný magazín uviedla, bola rozhodnutá rodiť v najznámejšej nemocnici v New Yorku. Jej pohľad na pôrod za asistencii lekárov sa zmenil po vzhliadnutí dokumentu The Bussingess of Being Born. Ide o dokument, ktorý skúma alebo zobrazuje rôzne skúsenosti s pôrodom v Spojených štátoch. Porovnáva rôzne metódy pôrodu, epidurálov, cisárskych rezov, asistentiek atď. Bohužiaľ, realita je niekedy úplne iná, než by sme si sami mysleli.

Domáci pôrod modelky Gigi Hadid

Určite to nebolo jednoduché, ale ako mnohé ženy pred ňou, tak to zvládla aj Gigi. Jedným z dôvodov, prečo sa pre domáci pôrod rozhodla bol tiež fakt, že počas pôrodu chcela mať vo svojej blízkosti všetkých svojich milovaných ľudí, ktorým na nej záleží. V situácii aká momentálne je a v dôsledku pandémie koronavírusu by to teda nebolo pravdepodobne možné.

Samozrejme, ako uviedla, prišla chvíľka kedy mala chuť odísť do nemocnice a nechať si pichnúť epidurálku pre zmiernenie bolestí. „Bola som však už v štádiu, kedy by mi epidurálku nemohli podať a mama mi povedala, že tak, ako tlačím teraz, by som tlačila aj v nemocnici,'' uvádza Gigi. Jej pôrod napokon trval 14 hodín a bol natoľko vyčerpávajúci, že ani sama nezaregistrovala, kedy jej dcérka prišla na svet.

Na záver však dodala, že sa už teraz nevie dočkať ďalšieho potomka :D.

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

09.03.2021 06:49

Šokujúce a odvážne zároveň.

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

09.03.2021 10:17

Smelá a odvážna ....

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

09.03.2021 20:41

odvážne veru, nič pre mňa :-)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

10.03.2021 04:45

Tak toto ja nechápem,je to nezodpovedné.

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

12.03.2021 22:16

Ja by som sa na to nedala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE