Kniha, ktorú ocení každý rodič

Máte doma inteligentné či hyperaktívne dieťa? Je lepšia liberálna výchova alebo pevná autorita rodiča?

 

Čo pre dieťa znamená škola a učenie? Po úspechu prvej knihy o výchove detí do 6 rokov prichádza jej pokračovanie SOM RODIČ A ČO S TÝM? 2.

 

Známa detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková, ktorú poznáte aj z televíznej obrazovky, v nej odpovedá na najčastejšie výchovné otázky, ktoré jej kladú rodičia detí vo veku od 5 do 12 rokov. V knihe nájdete okrem množstva overených rád aj skutočné otázky a problémy rodičov s výchovou detí a ich riešenia, prieskumy a skúsenosti z dlhoročnej odbornej praxe autorky. Publikácia SOM RODIČ A ČO S TÝM? 2 sa stane ďalším členom vašej spokojnej domácnosti. 

Deti stále rastú aj vo svojom vnútri, mení sa ich osobnosť. Množstvo pocitov, škola, moderné technológie, kamaráti, prvé lásky... v tom všetkom chcete byť ako rodičia svojim deťom nápomocní, ale mnohokrát človek ani nevie, kde má začať otázku riešiť a ako problém uchopiť. V knihe SOM RODIČ A ČO S TÝM? 2 sa dozviete, ako sa dá popasovať s výchovou dieťaťa vo veku od 6 do 12 rokov a čo sa odohráva v hlávke a srdiečku vašej ratolesti. Detská psychologička Mária Tóthová Šimková rozoberá v publikácii aj témy ako vreckové, rivalita medzi súrodencami, samostatnosť či depresia detí a šikanovanie. Nahliadnite do knižky, ktorá sa stane vaším neoddeliteľným pomocníkom v ťažkom, ale zato krásnom poslaní rodiča. Publikácia vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri.

 

Odporúčame prečítať: Kuchárska kniha 1000 receptov (recenzia)

kniha, maria tothova simkova, som rodic a co s tym

Zdroj: Shutterstock®

O autorke:

 

Mgr. Mária Tóthová Šimčáková je úspešná detská psychologička. Práci s deťmi sa venuje už 24 rokov, pričom vyše 10 rokov pôsobila ako školská psychologička na základnej škole a gymnáziu v Bratislave. Pracuje s deťmi s rôznymi problémami, s celými rodinami, s učiteľkami a so školskými kolektívmi. Kniha Som rodič a čo s tým?2 je pokračovaním úspešnej publikácie z roku 2014 Som rodič a čo s tým?, ktorá vyšla vo vydavateľstve Fortuna Libri.

Je členkou Rady pre reklamu ako odborník na problematiku reklamy a na deti. Lektorovala mnohé programy pre deti, mládež, napríklad pre Nadáciu otvorenej spoločnočti, Slovenskú humanitnú radu, Nadáciu Milana Šimečku či Nadáciu deti Slovenska. Prispieva do rôznych odborných aj iných pubikácií, vedie internetové poradne niekoľkých časopisov, je odbornou garantkou programu spoločnosti Orange Slovensko s názvom Deti na nete. Veľa skúsenosti získala priamo z rodín na Slovensku v relácií Pestúnka.

 

Je šťastnou mamou dvoch detí.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE