Kŕmidlo pre vtáky: Inšpiruj sa a vyrob so svojimi deťmi aspoň jedno

Leto je už dávno preč, dni sa krátia a pomaly prichádza chladné, sychravé počasie. Zo šatníkov vyberáme teplejšie oblečenie a trávime večery pod dekou a s teplým čajom. I svojim deťom naťahujeme čiapky na hlavu a kupujeme nové topánky do dažďa. Tie slnečné prázdniny, opekačky a naháňačky po ihrisku do neskorých hodín sú už len krásnou nostalgiou. No a s tými studenými, upršanými dňami prichádza i nuda. Vaše deti nevedia, čo od dobroty so sebou. Kreslenými obrázkami máte polepenú celú chladničku, navarili a ochutnali ste už všetky druhy pudingov, puzzle ste poskladali najmenej stokrát a vám už dochádzajú nápady. 

A čo tak vyrobiť si kŕmidlo pre vtáky? Nie, nepotrebujete žiadny špeciálny materiál. Všetko nájdete u vás doma. Recyklujte, použite veci, ktoré by ste inak vyhodili alebo vám stoja niekde v pivnici. Nielen, že strávite s vašimi deťmi príjemný a plnohodnotný čas, ale spravíte aj niečo prospešné a naučíte ich láske k prírode.

Originálne a kreatívne

Konzervy, krabice od mlieka alebo džúsov, plastové fľaše z minerálok či z aviváže – toto všetko sa dá použiť ako super základ na kŕmidlo pre vtáky. Pomocou noža alebo nožníc vyrežte otvory a nechajte vaše deti tieto predmety, ktoré by inak skončili v odpadkovom košinamaľovať akrylovými farbami. Pozbierajte malé konáriky, lístie, kamienky a ozdobte nimi kŕmidlo, zalakujte ho a zaveste na šnúrku niekam do záhrady či pod okná. A už len čakajte a pozorujte, ako si uzimené vtáčiky pochutnávajú na vami pripravenej dobrote. 

Máte doma staré poodierané šálky? Nie, nevyhadzujte ich! Naplňte ich zmesou semien, orieškov, zalejte lojom, zapichnite do nej konár a nechajte stuhnúť. Hotovo. Už len zaveste za uško a špagát na strom. Alebo vezmite vykrajovačky na cesto, naplňte ich pripravenou zmesou, nechajte stuhnúť a umiestnite von. 

Na kŕmidlá môžete použiť i terakotové kvetináče, nepoužívané lego stavebnice, z ktorých vaše deti postavia búdku, toaletný papier, ktorý obalíte medom a následne semienkami, škrupiny z vlašských orechov, staré misky. Fantázií a kreativite sa medze nekladú.

Nechajte sa inšpirovať našou galériu nižšie a pustite sa do projektu.

Neprehliadni: TOP izbové rastliny väčších rozmerov: Tieto budú pýchou tvojej domácnosti!

10 komentárov
Mária Slováková

Mária Slováková

15.10.2020 17:08

Nádhera.Ja dávam také kupované búdky a krmitká ale skúsim tento rok aj nejaké vyrobiť.

Vaše meno:

Adriena Krzeminská

Adriena Krzeminská

15.10.2020 18:44

Nádherné inšpirácie.

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

15.10.2020 19:14

pekné inšpirácie

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

15.10.2020 20:47

Pekné, originálne nápady

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

16.10.2020 17:50

ja uvažujem, že urobím kŕmidlo z vydlabanej tekvice

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

16.10.2020 22:57

Dobrý nápad na zabavenie detí a super originálne kŕmidlá pre vtáčiky.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

17.10.2020 06:45

Krásne, originálne i kreatívne inšpirácie!

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.10.2020 22:26

Skvelá inšpirácia

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

20.10.2020 19:58

Krásne a originálne

Vaše meno:

Alena Hocková

Alena Hocková

23.10.2020 14:22

Wau, to su nápady. To z lega ma dostalo.. i keď neviem, ci by sa nerozpadlo.. aj tie šálkové sú perfektné. Práve dnes na prechádzke som synovi vravela, že tento víkend jedno vyrobíme. Ďakujem za tipy.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE