Leto ešte neskončilo a už sa vracia! Začínajú Prázdniny v Provence

Kamaráti, letné lásky a Prázdniny v Provence. Leto neskončilo, zábava trvá. Herecká trojica Vojta Kotek, Jakub Prachař a Kryštof Hádek predĺžia divákom v kinách letnú sezónu a prázdniny v novej komédii režiséra Vladimíra Michálka Prázdniny v Provence.

Na plátne sa teda znova zíde herecká trojica z úspešnej zimnej komédie Padesátka, tentoraz v letnej atmosfére pri mori s chuťou a vôňou sladkého Francúzska.

 

Traja kamaráti a členovia kapely sa z minúty na minútu rozhodnú ujsť z kolobehu práce a pred svojou prísnou manažerkou do slnečného Francúzska k tete jedného z nich. Trochu sa ponevierajú, poriadne si užívají nečakanú voľnosť a stretávajú miestne postavičky ospalého prímorského mestečka, ku ktorým patrí aj krásna slečna, ktorá dokáže lámať srdcia. Každý z veľkej trojice kamošov je iný, spoločne však vyrábajú viac či menej šialené situácie a problémy. Zaprisahaný hulič marihuany, hláškujúci ľudový filozof a nesmelý basák robia všetko vo väčšom než malom množstve. 

 

Bude vás zaujímať: Vyskúšajte 7 prírodných bojovníkov proti striám

Začínajú Prázdniny v Provence

Zdroj: Shutterstock®

Hoci to miestami… no dobre, tak dosť často nebude až také idylické, ako by sa podľa názvu zdalo, zaručujeme pravú, nefalšovanú provensálsku atmošku. Celý film sa natáčal priamo v Provence, v mestečku Six-Fours-les-Plages, ležiacom na pobreží medzi Marseille a Nice. „Máloktorý český štáb sa s filmom pozrie do Cannes, my sme si to tam obzreli pre istotu už počas natáčania. Mali sme to nedaleko a pre filmárov išlo o povinný výlet,“ smeje sa producent filmu Vojtěch Frič. Štáb aj herci strávili mesiac spoločne v dome na juhu Francúzska, a napriek tomu, že sa plnil natáčací plán, letná atmosféra spojená s geniom loci sa prelínala s tou filmovou. 

 

Bude vás zaujímať: Kozmetické návyky, ktorým by ste mali dať STOPKU

 

Svoj vlastný kus Prázdnin v Provence by si podľa producenta Vojtěcha Friča mal vo filme nájsť každý, kto bol niekedy s partiou kamarátov na prázdninách na chalupe bez rodičov. Alebo naopak na dovolenke bez detí.

 

Námet a scenár vznikli podľa zážitkov scenáristu Daniela Miňovského z cestovania po Francúzsku a pobytu u známych. Reálny základ tak majú aj niektoré postavy z filmu, napríklad postava svojzrázneho moravského vinára, ktorý sa usadil na statku vo Francúzsku a ktorého hrá Igor Bareš. 

Spolu s Vojtěchom Kotkom, Jakubom Prachařom a Kryštofom Hádkom hrajú vo filme Jana Krausová, Denisa Pfauserová, Chantal Poullain, Jaromír Nosek, Igor Bareš, Eva Leimbergerová, Jan Novotný či Anna Stropnická. Hudbu k filmu zložil Roman Holý u nás známy predovšetkým ako frontman kapely Monkey Business.

 

Bude vás zaujímať: Najúčinnejšie prirodzené spaľovače tukov

 

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

 

PRÁZDNINY V PROVENCE v kinách od 22. septembra 2016.

 

 

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.09.2016 09:28

už sa na tento film veľmi teším :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE