Najbizarnejšie vynálezy, aké sme kedy videli: Necháš sa inšpirovať?

Niektoré vynálezy nám zmenili život. Iné zase pomohli či uľahčili každý náš deň. Lieky dopriali úľavu chorým, počítače urýchlili procesy, bicykle skrátili vzdialenosti a rozveselili letné dni prázdninujúcich detí. Žiarovka, automobily, ba dokonca cestovanie do vesmíru, to všetko zmenilo ľudské dejiny.  

A potom si otvoríte internetový prehliadač. Dáždnik pre psa, nožnice na pizzu, šľapky s nasadenou trávou. „Komu to len mohlo prísť na rozum?“ pomyslíte si. Dnešné vynálezy sú skôr o bezhraničnej ľudskej fantázii, kreativite a zarobení poriadneho balíka peňazí. Poďte sa s nami pozrieť na najčudnejšie vynálezy, aké ste kedy videli. Možno aj vás tento článok inšpiruje a prebudí vo vás nové nápady. 

Pozri aj: Čím nahradiť žehličku v domácnosti? S týmito 5 trikmi si pomôžeš!

Žehlička v tvare šálky na kávu

Plný kôš bielizne, hračky naprostriedku izby, neumytý riad? A skoro vychladnutá káva na stole? Máte pocit, že nič nestíhate? Ak hľadáte spôsob, ktorý by vám umožnil robiť viacero vecí naraz, tak táto žehlička je pre vás ideálnym riešením. Popri žehlení si môžete sŕkať zo svojej kávy. A zapnite si pritom aj obľúbenú telenovelu. Možno sa nakoniec žehlenie stane vašou záľubou. 

Sveter pre jablko

Často sa stáva, že deti vám domov prinesú z celej desiaty jablko? Prečo? „Lebo je obité,” povedia. Máme pre vás riešenie. Oblečte jablko do guľatého svetra a vložte do desiatového boxu. Sveter si môžete upliesť aj sami. Nie je to žiadna veda. To je vynález!  

Mikrofón do sprchy

Aj vy si radi zaspievate v sprche? Áno? Nemusíte sa hanbiť. Podľa štatistík až 60 percent ľudí si pospevuje v sprche. Jedna kreatívna hlava vymyslela špongiu v tvare mikrofónu, ktorá vo vás prebudí dravú Madonnu alebo nesmrteľného Mercuryho. Užitočná vecička, čo myslíte? 
 

Prenosný zásobník na toaletný papier

Pravdepodobne ste ešte nevideli nič bizarnejšie ako zásobník toaletného papiera, ktorý si pripevníte na hlavu. V prípade potreby, ak vás skolí chrípka s nádchou, len rukou načiahnete nad hlavu a odtočíte si potrebný kúsok papiera. Možno veľa ľudí ocení tento nápad. Otázkou však je, či by boli ochotní vyzerať takto komicky. Čo poviete? 

Inšpiruj sa: Kvety bohatstva priťahujúce peniaze ako magnet: Tieto musíš mať!

Dáždniky na topánky

Vtip? Nie. Japonci sú expertmi v inováciách. Tieto špeciálne dáždniky majú zaručiť, že vaše nohy ostanú suché počas dažďa, a tak predĺžia životnosť vašich topánok, či už ich máte od Jimmy Chooa alebo z výpredaja. 

Drevené plavky

Tieto plavky vynájdené v roku 1929 vo Washingtone nevyzerajú veľmi lichotivo a sexi. Ich účelom bolo uľahčenie plávania. V danom období boli dokonca vyhlásené za pokrokový módny kúsok. 

Pančuchy odpudzujúce chlípnikov

Tomuto vynálezu by sa najviac potešili muži. Určite mnohým z nich prekážajú pohľady druhých mužov na odhalené nohy partneriek v krátkych sukniach počas letných dní. Chlpaté pančuchy odpudia aj tých nadrzejších pozorovateľov. Vaše nohy v nich budú vyzerať ako keby ste ich minimálne tri týždne neoholili. Pančuchy pôsobia nielen ako „repelent” na cudzích chlapov, ale takisto vám dodajú viac naturálny a „ľudský” vzhľad. 

Maslo v tube

Nie, to nie je lepidlo. To je maslo v malej tube. Stačí otočiť spodnou časťou a natrieť na chlieb. Zbohom nože, vitaj inovácia! 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Wtf?

Príspevok, ktorý zdieľa Best And Weirdest Inventions (@weirdest.inventions),

Bežiaci budíček

Poznáte to. Ráno zvoní budík a vy ho stále presúvate. Ešte päť minút. Ešte dve minúty. A potom sa plieskate po čele, že zase ste prišli neskoro. Ak aj vy patríte k takýmto spachtošom, tak vynález od podnikateľky Gauri Nandy sa vám pozdávať nebude. Vymyslela budíček s menom Clocky, ktorý pred vami bude utekať a skrývať sa, ak nevstanete. Jedenkrát ho môžete posunúť, ale potom budík zlovestne začne putovať po miestnostiach a narážať, až kým nenájde miesto, kde sa skryje. Pozor, budík sa každé ráno skrýva na iné miesto. 

Maska proti opici

Táto maska vyrobená z kociek ľadu mala pomôcť slabým dušiam na celom svete, ktoré ťažko znášajú pretancované noci s litrami alkoholu. S nápadom prišla spoločnosť Max Factor v Amerike v roku 1947. Nebude lepšie menej piť? 

Baby mop

Tak tento vynález ste pravdepodobne na internete zahliadli. Chutné deti plaziace sa po zemi v detských dupačkách s pripnutými vláknami z mopu. Niekomu to môže prísť ako detská práca, ale tento japonský vynález bol však nadizajnovaný kvôli viacerým výhodám. Dieťa umyje podlahu, takže mamine ostáva čas na prípravu krupicovej kaše. Takisto nemusí mama po každom váľaní po zemi prať oblečenie. Čo sa za mladi naučíš... 

Vankúš – ženské lono

Japonsko, ako sa zdá, je zem nekonečnej inšpirácie a nadšenia pre vynálezy. Vankúš v tvare mäkkých ženských stehien v krátkej sukni je ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú odohnať samotu alebo trpia nedostatkom spánku. V práci počas obednej prestávky, v autobuse, v lietadle... Vankúš je ľahký, uskladniteľný a môžete si ho vziať so sebou všade. 

Zaujme ťa: Najnebezpečnejšie miesta planéty: Budeš mať zimomriavky po tele!

„Clap” podprsenka

Niekedy nešikovné a dlhotrvajúce odopínanie podprsenky v danej chvíli je to posledné, čo si želáme. Aj my sme občas lenivé tam niekde na chrbte nahmatať zapínanie, keď sa po dlhom pracovnom dni nevieme dočkať vyhriatej postele. Ale všetko za nás dokáže vyriešiť podprsenka odopínajúca sa na tlesknutie. To je nápad, však? Ale na ôsme narodeniny spolužiaka vášho syna si ju radšej neobliekajte. 

Pracovná mikina

Pracujete v takzvanom open space office, kde vás v jednej miestnosti sedí tridsať ľudí a vy máte problém sústrediť sa na svoju prácu? Kúpte si mikinu s obrovskou kapucňou a keď budete potrebovať súkromie jednoducho kapucňu prevlečte cez obrazovku počítača. Aké jednoduché.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Tunnel vision

Príspevok, ktorý zdieľa Dana (@weirddinventions),

Opasok s centimetrami na kontrolu priberania, kravata pre alkoholikov, kľučky v tvare rúk, príbor s ventilátorom, samotočiaci sa kornútok na zmrzlinu, prenosné akvárium, Nutella v spreji, kúpacia čelenka pre dieťa, bicykel na vlastný pohon, šablóna pre správnu aplikáciu rúžu – aj vám už niečo napadlo? 

 

9 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

14.05.2019 07:01

Fantázia naozaj nemá hraníc...

Vaše meno:

Tomáš Kamenár

Tomáš Kamenár

14.05.2019 08:18

niektorý sú naozaj kreatívny...

Vaše meno:

Natália Lobodášová

Natália Lobodášová

14.05.2019 08:21

Pobavilo :-)

Vaše meno:

Marie Gutmannová

Marie Gutmannová

14.05.2019 09:28

Dobre som sa pobavila.

Vaše meno:

Mária Slováková

Mária Slováková

14.05.2019 09:49

Sranda.Najviac sa mi páči ten mikrofon do sprchy a maslo v tyčinke.

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

14.05.2019 10:10

veľká kreativita ,ale výsledok ???

Vaše meno:

Jana Tonhauserová

Jana Tonhauserová

14.05.2019 13:53

Tak ste ma dnes pobavili...ten toaletný papier na hlave zabil...

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

14.05.2019 15:49

možno pri takej silnej nádche ten zásobník s toaletným papierom nie je od veci :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

14.05.2019 19:50

Tak to som sa zasmiala luďia sú fakt kreatívný

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE