Nebaví vás beh? Vyskúšajte rýchlu chôdzu

 

Hoci je beh považovaný za skvelú športovú aktivitu, vďaka ktorej zhodíte nadbytočné kilogramy, nie každý je fanúšikom tohto športu. Slabá kondícia dokáže ľudí od behu rýchlo odradiť a ďalej to už neskúšajú.

 

Výbornou alternatívou však môže byť rýchla chôdza, ktorá je vhodná takmer pre každého a chudnutie s ňou pôjde oveľa jednoduchšie.  

Prečo začať s rýchlou chôdzou?

 

Medzi jednu z najväčších výhod rýchlej chôdze je fakt, že ju môže vykonávať takmer každý. Denne prejdeme stovky metrov bez toho, aby sme sa zamýšľali nad tým, že vykonávame istý druh športu. Samozrejme, pomalé prechádzky a chodenie po nákupných centrách nie je ten druh športu, pri ktorom spálite dostatočné množstvo kalórií. Pri rýchlej chôdzi ide najmä o dĺžku vašej trasy a vašu rýchlosť. 

 

 

Odporúčame prečítať: Nebojte sa jarnej únavy! Ako ju poraziť?

Nebaví vás beh? Vyskúšajte rýchlu chôdzu

Zdroj: Shutterstock®

Pri chôdzi rýchlejšie chudnete

 

Ak máte slabú kondíciu, ale radi by ste zhodili nejaké tie kilá navyše, rýchla chôdza je pre vás ideálna. Na rozdiel od behu, nebudete po niekoľkých minútach vyčerpaní a dokážete prejsť aj väčšie vzdialenosti. To je práve pri chôdzi dôležité. Určiť si svoj denný cieľ a snažiť sa prejsť toľko kilometrov, koľko ste si naplánovali.

 

Pri chudnutí hrá veľmi dôležitú úlohu aj pulzová frekvencia. Tá ovplyvňuje efektívnosť danej športovej aktivity, a teda rýchlosť spaľovania tukov. Pri behu väčšina začiatočníkov dosahuje veľmi vysoké hodnoty pulzovej frekvencie, takže telo si berie energiu zo sacharidov. Pri rýchlej chôdzi je však pulzová frekvencia nižšia, takže spaľujete tuky.

 

 

Odporúčame prečítať: Sladkosti - z ktorých najviac priberáme

Nebaví vás beh? Vyskúšajte rýchlu chôdzu

Zdroj: Shutterstock®

Zlepšuje náladu

 

Či už sa rozhodnete stráviť popoludnie na korčuliach, hraním tenisu alebo spomínanou rýchlou chôdzou, všetky tieto športové aktivity spôsobia vyplavovanie endorfínov, hormónov šťastia do vášho mozgu. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa ľuďom odporúča cvičiť pravidelne.

 

Rýchla chôdza má však aj ďalšie pozitívne účinky na náš organizmus. Zlepšuje činnosť nášho mozgu, uvoľňuje napätie v svaloch, posilňuje srdcovocievnu a dýchaciu sústavu, a v neposlednom rade odbúrava stres. Ak sa chcete cítiť a vyzerať lepšie, rýchla chôdza je skvelou voľbou počas celého roka. 

 

 

Odporúčame prečítať: 5 chutných polievok, ktoré vám pomôžu schudnúť

Nebaví vás beh? Vyskúšajte rýchlu chôdzu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

8 komentárov
Júlia D

Júlia D

02.03.2016 19:05

Beh ma baví, ale aj rýchla chôdza je super, hlavne teraz, keď kvôli studenému vzduchu sa mi zle beží :) a so psom je to najlepšie :)

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

02.03.2016 20:03

mám oveľa radšej chôdzu ako beh

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

02.03.2016 20:06

- beh nie je pre mna, ale rychlu chodzu mam rada, hlavne do prace a domov kazdy den asi 2km v kazdom pocasi, pri chodzi dbam na spravne drzanie tela. Ak sa da, s manzelom chodime na vecerne prechadzky.

Vaše meno:

Viera Dvoranova

Viera Dvoranova

02.03.2016 22:19

rýchla chôdza je super

Vaše meno:

Anna K

Anna K

02.03.2016 22:41

U nás v dedine je teraz hit chodiť rýchlou chôdzou aj s pomocnými palicami, a môžem povedať, že už dosť ľudí v okolí týmto "športom" viditeľne schudlo. Takže odporúčam aj ostatným!!!

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

03.03.2016 10:03

mňa veru beh nebaví :) ale chodím veľmi veľa

Vaše meno:

Katarína

Katarína

04.03.2016 11:33

Radšej mám rýchlu chôdzu než beh

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

04.03.2016 13:12

Rýchlu chôdzu mám radšej ako beh,takze ste ma potesili.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE