Predtým ako som ťa spoznala

Je to romantický príbeh dvoch ľudí, ktorí nemajú nič spoločné. Asi si nedokážete ani predstaviť rozdielnejšiu dvojicu. No osud ich oboch zvedie do hromady a len čas ukáže čo sa bude diať

 

Predtým ako som ťa spoznala je romantický príbeh dvoch ľudí, ktorí nemajú nič spoločné. Asi si nedokážete ani predstaviť rozdielnejšiu dvojicu. Lou je obyčajné 26-ročné dievča, ktoré žije obyčajným životom, miluje prácu v bistre, svojho dlhoročného priateľa a jej svet sa končí za hranicami malého rodného mestečka.

 

 

Will miloval šport, adrenalín a dobrodružstvo. Miloval svoj život a užíval si ho naplno. Jedného dňa však skončil po nehode na invalidnom vozíku a zrútil sa mu celý svet. Zanevrel na všetkých, bol protivný a vzdával sa.
A potom sa stretli....

 

Predtým ako som ťa spoznala

 

 

Keď Lou dostane výpoveď v bistre, začne si hľadať inú prácu, ale nedarí sa jej. Willova matka ju najme na pol roka ako ošetrovateľku, aby vrátila jej synovi radosť zo života. Nie je to však ľahké. Will sa v noci prebúdza s plačom, pretože sa mu zdalo, že chodil alebo plával. No okamih po prebudení, keď si uvedomí, že už nikdy nič z toho nebude robiť, je hrozne krutý.

 


Lou sa po dvoch týždňoch rozhodne odísť, keďže Will ju evidentne nenávidí a nechce prijať žiadny jej návrh.
Napokon ju presvedčí Willova matka, štedrý plat a rozhovor, ktorý si u nich náhodou vypočuje. Will dal rodičom polročnú lehotu, počas ktorej ho majú presvedčiť, že život stojí za to žiť aj s vážnym postihnutím. Ak neuspejú, odletí v auguste do Švajčiarska a podstúpi eutanáziu...

 


Autorka Jojo Moyesová síce napísala romantickú drámu, no vyhla sa klišé na spôsob hollywoodskych filmov, či nekonečných telenoviel. Predtým ako som ťa spoznala je citlivý príbeh, ktorý vyvolal u čitateľov po celom svete nadšenie. Hovorí aj o tom, ako dokáže ľudí zmeniť láska, ktorá im položí k nohám doslova celý svet. A prinúti zamyslieť sa, akú vysokú cenu ste ochotný zaplatiť za šťastie toho, koho milujete.

 

 

Predtým ako som ťa spoznala

 


Jojo Moyesová sa inšpirovala príbehom o mladom rugbyovom hráčovi, ktorý po nehode zostal ochrnutý a presviedčal rodičov, aby ho vzali do Švajčiarska na asistovanú samovraždu. Predtým ako som ťa spoznala je neuveriteľne silný a nezvyčajný príbeh, pri ktorom netušíte ako sa skončí a zároveň vás necháva nahliadnuť do iného sveta. Do sveta ľudí, ktorým sa za pár hodín zrútil život...do sveta rodičov, ktorý sa musia prizerať, ako ich vlastné dieťa nechce žiť a stáva sa z neho večne nahnevaný človek, ktorý od seba každého odháňa.


 

Zdroj foto: www.wallsonline.net
2 komentárov
Veronika Kulanová

Veronika Kulanová

02.07.2013 20:22

:D

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

20.05.2020 13:14

Knihu som nečítala, ale film je super, veľmi dojemný :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE