Seriál Priatelia: Ako vyzerajú a čo robia dnes herci z tohto legendárneho sitkomu?

Pamätáte si na seriál Priatelia? Legendárna situačná komédia rozpráva príbeh šiestich priateľov, ktorí žijú v Manhattane v New Yorku. Vtipne opisuje ich každodenné starosti, problémy, radosti a dobrodružstvá. 

Seriál, ktorý začali natáčať v roku 1994 a trval desať sezón, do roku 2004, je dodnes jeden z najpopulárnejších. Získal až 6 ocenení Emmy. Čo robí seriál The Friends tak výnimočným? Bude to tým, že producenti a autori, David Crane a Marta Kauffman, ponechali rovnaké ústredné obsadenie počas celého trvania, čo väčšina viacdielnych seriálov nedokáže. Životné príbehy jednotlivých postáv sa v priebehu týchto desiatich sezón odhaľujú pomaly, takže diváka vždy niečo prekvapí a pobaví. 

Poďte si s nami pripomenúť hlavných protagonistov tohto seriálu. Viete, čo robia herci dnes? Kam sa podeli?

Pozri aj: Ktoré celebrity dali prednosť rodine pred kariérou? Budeš prekvapená!

Priatelia

Zdroj: Pinterest.com/Elfida, Pinterest.com/cosmopolitan.com

Najznámejší priatelia

Spomínate si na lámača ženských sŕdc Joeyho? Alebo na trikrát rozvedeného Rossa? Či na vegetariánku Phoebe? Seriál nemá jednu hlavnú postavu. Celá dejová línia sa točí okolo šiestich mladých ľudí, ktorí sa sami snažia prežiť v skutočnom svete plnom nástrah, učia sa dospievať a nachádzajú útechu a podporu jeden u druhého. 

Veľká časť seriálu sa odohráva v apartmánoch priateľov, kde sa navzájom navštevujú, a tiež v kaviarni s názvom Central Perk. Traja muži a tri ženy, ktorých rôznorodé povahy a nedostatky umožňujú každému divákovi stotožniť sa a nájsť kúsok seba v jednotlivých postavách, pohltili milióny ľudí po celom svete. 

Monika

Zdroj: Pinterest.com/bustle.com, Pinterest.com/theskincareedit.com

Courteney Cox

Seriálova Monica Geller je „staršia sestra“ celej skupiny, ktorá pracuje ako šéfkuchárka v špičkovej reštaurácii na Manhattene a túži nájsť svoju ideálnu lásku. Monica je posadnutá čistotou, trpí neprimeranou úrovňou súťaživosti a častými príznakmi obsedantno-kompulzívneho správania. Trápia ju tiež traumatické spomienky na strednú školu, kedy kvôli obezite bola terčom posmechu a zlý vzťah s matkou, ktorá ju vždy kritizuje.

Courtney Cox hrala tiež vo filme Cougar Town, ktorý prebiehal v rokoch 2009 až 2015, ale aj režírovala niekoľko jeho epizód, ako aj svoj prvý celovečerný film Just Before I Go v roku 2014. S americkým hercom Davidom Arquetteom má 18-ročnú dcéru Coco. Pár sa však rozviedol.

Aniston

Zdroj: Pinterest.com/frie-nds.tumblr.com, Pinterest.com/instyle.com

Jennifer Aniston

Rachel Green z Priateľov je pekné, temperamentné dievča, ktoré väčšinu svojho života strávilo ako rozmaznaná bohatá princezná. Rachel bývala „otcovo dievčatko“, ktoré sa vo všetkom spoliehalo na svojho otca. Keď stratila jeho priazeň, dostala svoju prvú skutočnú prácu ako čašníčka v kaviarni Central Perk. Práca jej vôbec nešla od ruky, ale manažér Gunther sa do nej zamiloval a nikdy ju nevyhodil. V neskorších častiach si Rachel nájde lukratívnejšiu prácu v módnej spoločnosti.

Do televízie sa Jennifer Aniston vrátila v roku 2019, produkovala a hrala v dramatickom seriáli Apple TV+ The Morning Show. Koncom deväťdesiatych rokov sa ženy po celom svete snažili napodobniť „Rachelin" charakteristický účes. Jennifer sa často objavuje v rebríčkoch najkrajších žien, čomu sa ani veľmi nečudujeme. Vydatá bola za príťažlivého Brada Pitta a amerického filmového producenta Justina Therouxa.

Neprehliadni: Ben Affleck a Matt Damon, Cameron Diaz a Snoop Dogg - vieš, čo majú spoločné?

David

Zdroj: Pinterest.com/people.com, Pinterest.com/promipool.com

David Schwimmer

Ross Geller, Monicin starší brat, je paleontológ s celoživotnou láskou k Rachel. Je to pohodový muž s nízkym sebavedomím. Ross zažil v živote veľa nezávideniahodných udalostí vrátane 3 rozvodov a výchovy dieťaťa so svojou lesbickou bývalou manželkou. 

David, ktorý daboval Melmana, žirafu v animovaných filmoch o Madagaskare, debutoval ako režisér s celovečernou snímkou Run, Fatboy, Run z roku 2007.  V roku 2020 získal úlohu v britskom televíznom sitkome Intelligence. David má dcéru so svojou bývalou manželkou, britskou umelkyňou Zoë Buckman.

Lisa

Zdroj: Pinterest.com/cosmopolitan.com, Pinterest.com/womansday.com

Lisa Kudrow

Phoebe Buffay je milá excentrická masérka, vychovaná ako dieťa bez otca. Má dvojičku, s ktorou si veľmi nerozumie a jej matka spáchala samovraždu. Napriek tomu, že má rada svoje povolanie, jej snom je stať sa hviezdou v hudobnom priemysle. Jej piesne sú založené na jej životných skúsenostiach. Ďalších 5 priateľov veľmi neverí, že Phoebe sa to podarí, no napriek tomu ju povzbudzujú. 

Keď nevystupuje na pódiu s Taylor Swift, 59-ročná Lisa Kudrow je zaneprázdnená dolaďovaním svojho pestrého životopisu, ktorý zahŕňa herecké úlohy vo filmoch The Comeback, Web Therapy a The Girl on the Train. Herečka je vydatá za reklamného riaditeľa Michela Sterna, s ktorým má syna Juliana.

Chandler

Zdroj: Pinterest.com/stelian, Pinterest.com/grazia.fr

Matthew Perry

Chandler Bing je Rossov kamoš z vysokej školy, finančne zabezpečený spracovateľ údajov, ktorý sa spolieha na humor ako na obranný mechanizmus. Zvyšní priatelia netušia, aké je jeho povolanie. Chandler je priemerne vyzerajúci mladík, závislý na cigaretách, ktorý nikdy nemal vážny vzťah.

Matthew Perry bol počas niekoľkých rokov zaneprázdnený hraním vo filmoch s hollywoodskymi hviezdami ako sú Salma Hayek a Bruce Willis, a nakoniec sa vrátil späť do televízie v seriáloch. Okrem toho pomáha tým, ktorí bojujú so závislosťou na drogách a alkohole, ktorou si sám prešiel. V roku 2018 utrpel gastrointestinálnu perforáciu, po ktorej bol tri mesiace pripútaný na lôžko.

Matt

Zdroj: Pinterest.com/buzzfeed.com, Pinterest.com/imdb.com

Matt LeBlanc

Joey Tribiani, Chandlerov spolubývajúci, ktorý vyzerá dobre, ale nevyniká svojou inteligenciou, sníva o tom, že sa stane hercom. Chandler do Joeyho vkladá veľké nádeje a platí mu hodiny herectva. Napriek tomu, že je Joey pomerne zlým hercom, je citlivým priateľom, ktorý má veľký úspech u žien. A ešte k tomu veľmi rád je.

53-ročný Matt LeBlanc, ktorý randil s herečkami Minnie Driver, Kate Hudson a tiež pornohviezdou Jennou Jameson, v roku 2012 získal Zlatý glóbus za rolu v komédii Epizódy. Rozvedený herec, ktorý má jednu dcéru, sa len veľmi málo ukazuje na verejnosti. 

Zaujme ťa: Slávne hollywoodske hviezdy a osobnosti, o ktorých si nevedela, že sú adoptované!

Priatelia seriál

Zdroj: Pinterets.com/Carol, Pinterest.com/dailymail.co.uk

Za svoje úlohy v seriáli The Friends herci stále dostávajú zaplatené, pretože si ich obľúbili ľudia po celom svete a stále ich sledujú na rôznych digitálnych platformách, ako je napríklad Netflix. Finále seriálu sa odvysielalo 6. mája 2004 a sledovalo ho približne 52,5 milióna amerických divákov, čo z neho robí piate najsledovanejšie finále seriálu v histórii televízie a najsledovanejšiu televíznu epizódu po roku 2000.

Priatelia a ich životné príbehy okorenené poriadnou dávkou humoru ovplyvnili množstvo ľudí a inšpirovali rôzne kultúry po celom svete. Ak ste aj vy fanúšikom tohto seriálu, pripomeňte si videom nižšie niekoľko vtipných momentov.

Zdroj foto:

úvodná koláž - Pinterest.com/Tóta02, Pinterest.com/glamour.com
 

1 komentár
Janka Komadova

Janka Komadova

14.10.2022 20:39

Rada som si prečítala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE