Skákanie cez švihadlo - rýchle a efektívne cvičenie

Skákanie cez švihadlo je jedným z najprospešnejších cvičení, ktoré človek môže robiť. Toto cvičenie môže byť veľmi zábavné, ale aj efektívne. Najväčšou výhodou tohto cvičenia je, že dokážete spáliť obrovské množstvo kalórií vo veľmi krátkom čase. 

 

Veľa športovcov na švihadle denne skáče. Hoci sa to zdá ľahké, verte mi, že po desiatich minútach intenzívneho cvičenia si nebudete cítiť nohy! Prečo je skákanie cez švihadlo najobľúbenejším kardio cvičením? Lebo patrí medzi cvičenia s efektívnymi výsledkami. Ak švihadlo nemáte, skákať môžete len tak, avšak efekt tohto cvičenia bude znížený. 

 

Skákanie cez švihadlo

Skákanie cez švihadlo je obrovský spaľovač kalórií. Je obľúbený medzi boxermi a milovníkmi bojových umení. Dôvodom je, že pri skákaní cez švihadlo sa rýchlo spaľujú kalórie, v porovnaní s ostatnými alternatívnymi kardio cvičeniami. Kým človek spáli 10-13 kalórií joggingom, skákaním cez švihadlo môže spáliť 18 kalórií za minútu.

 

Cestujte s nami: Maroko - ideálne pre rodinnú či romantickú dovolenku

Skákanie cez švihadlo

Zdroj: Shutterstock®

Veľa ľudí zanedbáva cvičenie kvôli nedostatku času. Ale skákanie cez švihadlo môže byť dokonalým riešením aj pre tých časovo vyťažených. Vďaka efektívnemu a rýchlemu výsledku, ktorý švihadlo zabezpečí, čas strávený vo fitku môžete skrátiť. Keď skáčete cez švihadlo, spálite rovnaké množstvo kalórií ako normálnym tréningom, len za kratší čas. 

 

Odporúčame aj: Jarné trendy v šatníku - alebo čo sa teraz nosí?

 

Koordináciu často považujeme za elitnú zručnosť, ktorou sú obdarovaní iba profesionálni športovci a piloti. Skákanie cez švihadlo zlepšuje našu koordináciu, rovnováhu a tiež stabilitu. Toto môže byť obrovský dar, hlavne keď si uvedomíme, že členky sú pri každodenných činnostiach neuveriteľne náchylné na zranenia.  

 

Ak ešte váhate, či je naozaj skákanie cez švihadlo efektívne, skúste si odcvičiť toto 10-minútové kardio. Predsa len, leto tu máme čoskoro a každá chce vyzerať dobre. Aj vďaka tomuto cvičeniu si krásnu postavu dokážete upraviť. :)

 

7 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

06.05.2017 07:07

Video ukladám,vyskúšam.Takéto kratke cvicenia môžem..

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

06.05.2017 08:09

moja generácia preskákala na švihadle celú mladosť :-)

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

06.05.2017 08:47

jej ked sme boli deti tak urcite svihadlo doma nemohlo chybat... no a teraz ked sme uz starsi tak nam ho uz aj odporucaju po zdravotej strane.... v detstve to bola hracka a teraz je to zdravotna pomocka

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

06.05.2017 11:00

dnes prídu naše malé vnúčatká...vyskúšame, pripomenieme...

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

06.05.2017 13:45

idem pohľadať švihadlo do pivnice :-)

Vaše meno:

Anna Kralovičová

Anna Kralovičová

08.05.2017 14:00

Skákanie cez švihadlo je môj obľúbený šport.

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

23.07.2018 18:03

je to dostupný a jednoduchý pohyb

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE