Športy, ktorých sa ani na jeseň nemusíte vzdať

Jeseň nemusí byť len o depresiách zo sychravého počasia a naberaním hmotnosti neustálym posedávaním na gauči.

 

Skoršie západy slnka a mrazivé rána by nás nemali odradiť od športovania a aj počas jesenného obdobia by sme si mali nájsť šport, ktorý si vonku vychutnáme. Chce to len trochu odhodlania a tej správnej motivácie. 

 

Beh

 

V súčasnosti veľmi populárny šport, ktorý vás nestojí žiadne peniaze a môže si ho dovoliť ktokoľvek. Mnohých ľudí behanie v chladných mesiacoch odrádza a túto svoju záľubu považujú za čisto letný šport. Je to však veľký omyl.

 

So správnym oblečením nemusí byť beh počas chladnejších dní žiaden problém. Oblečte si na seba viac vrstiev, najlepšie z funkčného materiálu, ktorý odvádza vlhkosť od tela a rýchlo schne. Počas behania by ste nemali pociťovať zimu a taktiež by ste sa mali cítiť pohodlne. 

 

 

Odporúčame prečítať: Trpíte prokrastináciou?

Športy, ktorých sa ani na jeseň nemusíte vzdať

Zdroj: Shutterstock®

Rýchla chôdza

 

Šport ideálny najmä pre začiatočníkov, ktorí nemajú kondíciu na beh. Rovnako ako beh nevyžaduje žiadne špeciálne pomôcky a stačí vám kvalitná obuv. Pozitívom je, že rýchlu chôdzu môžete robiť kedykoľvek. Cestou z práce, do obchodu alebo kedykoľvek, keď máte nejaký cieľ cesty.

 

Jesenná príroda je v tomto období plná farieb a ak ste milovníkom turistiky, niekoľko kilometrová túra v horách alebo lese je ideálnou voľbou. Určite sa vo vašom okolí nachádzajú turistické chodníky, preto je škoda nevyužiť ich a spojiť príjemné s užitočným. 

 

 

Odporúčame prečítať: Cyklotrasy na Slovensku III.

Športy, ktorých sa ani na jeseň nemusíte vzdať

Zdroj: Shutterstock®

Bicyklovanie

 

Cyklistika začína byť na Slovensku čoraz viac populárnejším športom. Pri bicyklovaní je na rozdiel od rýchlej chôdze či behu veľký dôraz kladený na oblečenie, pretože počas jazdy na bicykli ste omnoho viac vystavovaný chladnejšiemu vzduchu. Dôležité je obliecť sa primerane k počasiu. Ak vonku nie je menej ako desať stupňov zaobídete sa aj bez čiapky.

 

V chladnejších dňoch určite oceníte nákrčník, čiapku a rukavice, ktoré zabezpečia to, že vám nezamrznú prsty po pár kilometroch jazdy. Jeseň je skvelé obdobie na jazdenie na bicykli, pretože sú cesty suché a tepoty nie sú príliš vysoké.

 

 

Odporúčame prečítať: Prvá pomoc pri popáleninách

Športy, ktorých sa ani na jeseň nemusíte vzdať

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

1 komentár
Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.12.2015 07:54

Doplním aj korčuľovanie ;)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE