Staňte sa líderkou!

Vediete v práci tím? Máte dôležitú funkciu, alebo pozíciu? Chceli by ste vedieť, akým spôsobom sa stať pre svojich podriadených nenahraditeľnou kolegyňou, motivátorkou a človekom, ktorému budú dôverovať?

 

Pozrite si tento článok, uvádzame v ňom hlavné schopnosti, ktoré by kvalitný vodca mal mať a ktoré sú nenahraditeľné: 

 

Buďte ženou činu

 

Jedna z najdôležitejších schopností. Bez nej vás podriadení nebudú nikdy rešpektovať. Základom je, aby ste aj vy sama bola schopná urobiť to, čo žiadate od svojich kolegov. Tým ukážete, že na nich beriete ohľad a ste jednou z nich. Keď budú vidieť, že nemáte problém ťažkú prácu urobiť aj sama, bez toho, aby ste ju zvalili na nich, budú vás rešpektovať. A o to ide. Ste tím.

 

Pravdovravnosť

 

Buďte férová a pravdovravná. Dajte si záležať, aby ste boli dôveryhodná a vaše reči mali hodnotu. Buďte známa ako osoba, ktorá „nestrieľa do vetra“. Keď poviete, že sa niečo urobí tak, dodržte svoje slovo. Nelavírujte a neimprovizujte. Ak niečo sľúbite a následne to zrušíte, budete svojmu tímu dlžná vysvetlenie. 

 

Odporúčame prečítať: Knižnice – dizajnové kúsky v byte

 

líderka

Zdroj: Shutterstock®

Sebadôvera

 

Je to veľká psychológia. V prvom rade musíte veriť sama v seba a svoje vodcovské schopnosti. Až potom vám budú veriť i ostatní. Ak budete sebaistá, váš tím vám bude dôverovať.

 

Vášeň

 

Áno, musíte mať vášeň a nejakú tú zažratosť do svojej práce. Vtedy nebude nič stagnovať a veci sa budú hýbať vpred. Dbajte na to, aby sa vaši podriadení cítili ako cenná súčasť pracovného procesu. Vtedy budú podávať najlepšie výkony a vy tiež. 

líderka

Zdroj: Shutterstock®

Vyžarujte pozitivitu

 

Ak ste niekedy zažili permanentne negatívneho šéfa, vete o čom hovorím. Nijako to tím neposúva, skôr naopak. Ničí to produktivitu, progres a tímového ducha. Šéf musí svoj tím motivovať. Aj keď riešite naozaj ťažký projekt, sústreďte sa na jeho pozitíva a tie následne pretlmočte svojmu tímu. Všetkým sa bude pracovať ľahšie, keďže vám to dodá energiu. Mnoho energie = skvelé výsledky.

 

Povoľte svojmu tímu kreativitu

 

Ak budete svoj tím držať v krutých mantineloch, nikdy nedosiahnete takú efektivitu, ako keď mu povolíte realizáciu. Pre niečo ste si tých ľudí vybrali do tímu. Nechajte ich ukázať, čo v nich je. 

 

Odporúčame prečítať: Naučte sa ľahko nadväzovať priateľstvá!

líderka

Zdroj: Shutterstock®

Rozdeľujte úlohy efektívne

 

Dobrý vodca len deleguje úlohy, ale veľký vodca deleguje úlohy podľa silných stránok jednotlivých členov tímu. Ako hovorí staré príslovie, "Si len tak silný ako najslabší článok."

Preto, musíte najprv určiť silné schopnosti vašich členov tímu. Priraďte im povinnosti, v ktorých využijú svoje top stránky a budete mať tie naj výsledky.

 

Počúvajte svoj tím

 

Nie nadarmo sa hovorí, že veľkí vodcovia sú najlepší psychológovia. Viesť ľudí nie je len výsada, je to obrovská zodpovednosť. Musíte sa do nich vžiť a rozmýšľať občas tak, ako vaši podriadení. Pravidelne žiadajte svoj tím o spätnú väzbu. Nebuďte namyslená a zasádrovaná v svojej nedotknuteľnej pozícii. Chváľte svojich podriadených, keď si to zaslúžia.

 

 

Skúste zlepšiť tieto schopnosti a určite dosiahnete v tíme lepšie výsledky. smiley

Máte nejaké svoje overené rady, ako pozdvihnúť svoj tím? Napíšte nám!  

líderka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE