5 rád ako byť zdravším človekom

Zdravie je to najcennejšie čo človek má. Bohužiaľ si to častokrát uvedomí až potom, čo oň príde. Preto je práve teraz ten najlepší čas začať sa o seba starať a robiť pre svoje telo maximum.

 

Začnite zdravou stravou, pohybom, pozitívnejšími myšlienkami. Ak sa budete riadiť nasledujúcimi radami, čoskoro sa budete cítiť lepšie nielen na tele, ale aj na duši. 

 

Myslite pozitívne

 

Ľudská psychika a myseľ dokážu niekedy zázraky. Pozitívne mysliaci ľudia sa skôr uzdravujú, majú lepší život a omnoho menej vrások ako tí, ktorí vidia život z tej horšej stránky. Snažte sa nastaviť svoje myslenie len na pozitívne veci a tie negatívne udalosti vnímať ako ďalšiu skúsenosť. Neustále utápanie v problémoch môže nakoniec spôsobiť aj vážnejšie zdravotné problémy, preto myslite pozitívne!

 

 

Odporúčame prečítať: Trpíte prokrastináciou?

5 rád ako byť zdravším človekom

Zdroj: Shutterstock®

Jedzte viacej zeleniny a ovocia

 

Od útleho veku sa snažíme svoje deti naučiť jesť viac zeleniny a ovocia. Keď však dospejú, táto povinnosť zdravej stravy ide do úzadia a oni radšej siahnu po niečom inom. Ruku na srdce, zjete denne aspoň jeden kus čerstvej zeleniny alebo ovocia? Ak áno, mali by ste jesť viac. Ak nie, týmto spôsobom naozaj nepomáhate svojmu imunitnému systému v budovaní zdravého tela. 

 

 

Odporúčame prečítať: Cyklotrasy na Slovensku III.

5 rád ako byť zdravším človekom

Zdroj: Shutterstock®

Viac sa hýbte

 

To, že pohyb je zdravý vie každý. Kým však neprídu zdravotné komplikácie alebo nadváha, človek nemá motiváciu začať sa viac hýbať. A to je problém. Ak sa chcete cítiť lepšie a byť zdravším, nemusíte stráviť hodiny vo fitness centre. Stačí ak uprednostníte cestu na bicykli pred mestskou hromadnou dopravou alebo si nájdete obľúbený šport, ktorý vás bude baviť. 

 

 

Odporúčame prečítať: Prvá pomoc pri popáleninách

5 rád ako byť zdravším človekom

Zdroj: Shutterstock®

Majte kvalitný spánok

 

V dnešnej dobe trpí poruchami spánku až dve tretiny ľudí. Medzi hlavné problémy patria problémy pri zaspávaní, bezdôvodné prebúdzanie sa počas noci alebo nekvalitný spánok, po ktorom sme unavení celý deň. Tieto problémy sa potom odrážajú aj na kvalite nášho zdravia. Ak máte podobné problémy, vyskúšajte pred spaním rôzne relaxačné techniky, ktoré vaše telo zbavia stresu. Taktiež pomáhajú aj bylinkové čaje a levanduľové vankúšiky. 

 

 

Odporúčame prečítať: Pozitívne účinky chôdze naboso

5 rád ako byť zdravším človekom

Zdroj: Shutterstock®

Uprednostnite kvalitné potraviny

 

To, čo do svojho tela dáte sa vám raz vráti. V obchodoch máte dnes široký výber rôznych druhov potravín, od tých zdravších až po tie, ktoré by svojou trvanlivosťou prežili aj vás. Riaďte sa obyčajným sedliackym rozumom. Kupujte veľa čerstvých potravín a ak máte možnosť, nakupujte na trhoch od lokálnych pestovateľov.  

 

 

Odporúčame prečítať: Jednoduché cvičenia na krivú chrbticu

5 rád ako byť zdravším človekom

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com  

2 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

09.09.2015 11:15

na prvej a štvrtej rade musím popracovať :-)

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

10.09.2015 18:19

v dnešnej dobe je prvú radu ťažko dodržať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE