Celostná medicína: Liečba tela i duše, ktorá ťa zaujme!

Ľudia sa postupne začínajú zaujímať o vlastné telo, pocity a zdravie oveľa viac. Hľadajú nové možnosti, snažia sa kombinovať staré s novým. Tak to je napríklad pri klasickej a alternatívnej medicíne, ktoré sú si dnes rovné. Kvôli rôznym dôvodom sa ľudia uchyľujú k prírodnej forme liečby, k prírodným látkam, ktoré tu vždy boli, sú aj budú.

 

Tento dnešný stav viedol k vytvoreniu ďalšieho smeru, ktorý je medzi klasickou a alternatívnou medicínou – integrálna medicína. Snaží sa liečiť nielen fyzické problémy, ale aj psychické, pretože verí, že obe spolu súvisia. To platí v podstate o mnohých liečebných metódach, hlavne o tých starých, ktoré liečia duševnú stránku a energetické roviny tela. Integrálna medicína je však iná. V čom? Čítajte ďalej.

 

Ani západná, ani alternatívna

Integrálna alebo celostná medicína, vychádza z kvantovej fyziky. Zotiera hranice medzi hmotným a nehmotným, medzi telom a dušou. Vytvára priestor, kde pozorovateľ môže byť pozorovaným. Pre tieto vyjadrenia je v rebríčku popularity niekde hlboko dolu, pretože len málo z nás rozumie kvantovej fyzike a hlavne, stále sa pre ňu nenašlo dostatočné pochopenie. 

 

Autor A. Goswani, fyzik a filozof, tvrdí, že integrácia východnej a západnej medicíny je nevyhnutná. Východná medicína sa zaoberá vitálnym telom a západná tým fyzickým. Oba smery sú v tom, čo robia dobré, ale neúplné. A na základe týchto poznatkov sa pokúsil vytvoriť smer, ktorý sa na človeka pozerá komplexne, zo všetkých uhlov.

 

Musíš vidieť: Vyhni sa im veľkým oblúkom: 4 nebezpečné toxíny pre telo

liečenie

Zdroj: Shutterstock®

Výhody celostnej medicíny

Najväčším pozitívom integrálnej medicíny je, že sa snaží na človeka hľadieť zo všetkých strán, snaží sa ho pochopiť a dôraz kladie na spájanie jednotlivých častí do celku. Chce pochopiť, prečo sa to deje, čo zapríčiňuje bolesť hlavy - nie len v mieste bolesti ale v celom tele. Naproti tomu moderná medicína si zakladá na vývoji technológii, všetko sa snaží liečiť čo najrýchlejšie – na žiadosť pacienta a mnohé prepojenia jej chýbajú. 

 

Celostná medicína chce premeniť pacienta v reálneho človeka, nielen v poradové číslo a chodiacu peňaženku. Terapeuti sú vedení k väčšej empatii, k slušnosti aby mohli pacienta viesť k slobodnému rozhodnutiu o svojom zdraví. Integrálna medicína rovnako verí v to, že zdravé telo – zdravý duch, a, že za vyše 80% ochorení, stoja somatické problémy.

harmónia tela a duše

Zdroj: Shutterstock®

Ako to funguje?

Princíp liečby spočíva v očistení – detoxikácii tela nielen od toxínov z vonkajšieho prostredia, ale aj od jedov, od zlých myšlienok a pocitov z vnútra tela. Terapeuti sa snažia telo očistiť nielen za pomoci vitamínov, liečivých rastlín či výťažkov. Používajú rôzne prístroje, ktorými vedia stanoviť množstvo všetkých toxínov v tele – aj psychických, aj fyzických a na základe toho si určia toxický profil.

 

Následne sa z tohto profilu dá vyčítať, ktorý toxín spôsobuje v tele problémy. Konkrétnou liečbou a dôkladnou detoxikáciou sa uzdraví telo aj myseľ, vedie to k zlepšeniu a zvýšeniu imunity. Vyliečiť sa môžete z astmy, alergie. Zbaví vás ekzému, oparov, psoriázy, očných aj žalúdočných problémov.

 

Pozri aj: Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!

detox

Zdroj: Shutterstock®

Detoxikácia vám pomôže aj pri:

 • vypadávaní vlasov
 • depresii a psychických problémoch
 • gynekologických problémoch
 • chronických zápaloch močového mechúra
 • ochoreniach prostaty
 • migréne
 • kardiovaskulárnych ochoreniach 
 • žlčníkových problémoch
 • zápaloch stredného ucha
 • bolestiach kĺbov a svalov
 • rakovine 

 

Zaujme ťa: Trápi ťa bolesť kĺbov? Tak v tom prípade ti pomôže toto!

11 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

30.12.2017 07:59

moja známa sa tomuto venuje, je to veľmi zaujímavé, fascinujúce...chodila aj niekoľko rokov do školy, kde ich vyučovali lekári, ktorý sa venujú tejto celostnej medicíne, tiež si myslím, že všetko so všetkým súvisí - telo a myseľ

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

30.12.2017 09:44

Je to zaujímavé..

Vaše meno:

Anna Haverlíková

Anna Haverlíková

30.12.2017 16:29

V dnešnej dobe je umenie zabrániť určitej intoxikácii jedlom, či vodou alebo vzduchom. Zlá fyzická schránka sa potom prenáša aj do tej fyzickej a čo je najhoršie, veľké množstvo škodlivín dostávame do tela napríklad liekmi, ktoré nám majú pomôcť. Takže klasická medicína na jednej strane pomôže, ale vypomstí sa na niečom inom.

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

30.12.2017 17:57

zaujímavý článok

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

30.12.2017 18:07

harmónia tela a duše je najdôležitejšia

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

30.12.2017 20:37

našťastie spomínané choroby v článku zatiaľ nemám.Manžela bolieva hlava pri každej zmene počasia...keby mu tak vedel niekto pomôcť od tohto neduhu.

Vaše meno:

Monika Červinková

Monika Červinková

30.12.2017 23:23

tak toto by mi pomohlo!!!! :(

Vaše meno:

Zdenka Slahučková

Zdenka Slahučková

31.12.2017 01:37

Vyzerá to naozaj zaujímavo, mohla by som vyskúšať...

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

31.12.2017 11:15

niečo na tom je aj mna takéto niečo zaujma

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

31.12.2017 12:33

Naozaj zaujala, rada by som vyskúšala.

Vaše meno:

Ingrid Štefanová st.

Ingrid Štefanová st.

31.12.2017 21:13

nie som ista ci pri zavaznejsich zdravotnych problemoch pomoze

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE