Trápi ťa pulzujúca bolesť hlavy? Toto môže byť príčina

Vedeli ste, že sedem z desiatich ľudí zažije bolesť hlavy aspoň raz ročne? Aj keď ide o pomerne bežný problém, v niektorých prípadoch môže byť bolesť hlavy doslova skľučujúca. Keď totiž trápi pulzujúca bolesť hlavy, ktorá neprestáva, vie byť prekážkou medzi človekom a jeho bežnými dennými povinnosťami. Čo je jedným z jej najčastejších spúšťačov?

Bolesť z napätia

Ak ste tipovali, že jednou z najčastejších príčin bolesti hlavy bude stres, tipovali ste správne. Najmä dlhodobý stres je spúšťačom mnohých zdravotných ťažkostí a z napätia, ktoré pri ňom pociťujeme nás môže pokojne aj rozbolieť hlava. Bolesť hlavy zo stresu sa vyznačuje miernou až strednou intenzitou pulzujúcej bolesti v prednej časti hlavy, pričom absentuje citlivosť na svetlo či nevoľnosti, čo sú skôr pridané príznaky migrény. Ďalšími príznakmi sú svalové napätie či bolesť krku.

Odporúčame: Čo ničí pečeň rovnako ako alkohol? Toto sú najväčší nepriatelia zdravej pečene!

ako zvládať bolesť hlavy

Zdroj: Shutterstock®

Odpoveď je zvládať stres

Závisí od konkrétneho pacienta, koľko bude bolesť hlavy zo stresu trvať. Niekedy prejde do polhodiny, niekedy potrápi aj tri dni. Podľa neurológov je dôležité naučiť sa ako zvládať stres a stresujúcu aktivitu spôsobujúcu bolesť na nejaký čas jednoducho vynechať. Relaxujte, naučte sa základy meditácie, zacvičte si jogu a uvoľnite pritom svoju myseľ. Pretrvávajúce a neprestajné bolesti zväčša vyriešia voľnopredajné analgetiká alebo skúste prírodnú cestu – bylinky na bolesti hlavy

ako na bolesť hlavy

Zdroj: Shutterstock®

Kedy navštíviť odborníka?

Bolesť hlavy zo stresu môže v ojedinelých prípadoch signalizovať aj že niečo nie je úplne v poriadku. Navštíviť neurológa by mali s neznámou bolesťou hlavy najmä pacienti po 50-tke, ktorí s takýmto problémom nemajú predchádzajúce skúsenosti. Inak odborníci odporúčajú zamerať sa na techniky zvládania stresu v bežnom živote. Patrí sem zdravý životný štýl, pravidelný pohyb, hlboké dýchanie či úplná eliminácia stresujúcich aktivít zo života.

Inšpiruj sa: Zázvorový olej ako najlepší pomocník do každej domácnosti: 7 spôsobov, ako ho využiť!

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

05.10.2020 06:39

Bolesť hlavy zo stresu vie byť skutočne neznesiteľná. Dobré rady!

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

05.10.2020 11:57

Bolesť hlavy je vždy nepríjemná a mnoho krát je skutočne príčinou stres, niekedy je treba naozaj vypnúť....

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

05.10.2020 16:51

často ma trápili bolesti hlavy, od určitého času už sporadicky

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

07.10.2020 22:06

Bolesť hlavy občas potrápi môjho manžela :-(

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

15.10.2020 14:26

mňa táto bolesť chvalabohu nenavštevuje

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE