Lymfodrenáž je momentálne záležitosť, ktorá si získala popularitu u mnohých žien. Veľa žien túto procedúru absolvuje pred letom, aby mali krásne nohy do plaviek, bez pomarančovej kože a, samozrejme, aby boli štíhle.
Komu je lymfodrenáž určená a na čo pomáha? Skutočne vám pomôže pri odbúravaní pomarančovej kože a vyformuje vám postavu? My vám to povieme!
Čo je to lymfodrenáž?
Je to špeciálna hmatová technika, zameraná na lymfatický systém kože a podkožia. Lymfodrenážna masáž spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a napomáha tak odtoku prebytočnej vody z ľudského tela.
Najčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania toxínov a hromadenia týchto škodlivých látok v tkanivách a kĺboch je ochabnutosť svalov, nedostatok pohybu a jednostranná záťaž. Na základe toho vznikajú pocity únavy, ťažkých nôh, celulitída, narušenie imunitného systému a opuchy.
Odporúčame prečítať si: Denný rozvrh pre krajšie telo: Ako má vyzerať zdravý obed?
Pre koho je určená?
Lymfodrenáž sa odporúča hlavne ľudom, ktorí trpia problémami s opuchmi. Mal by ju robiť špeciálne školený fyzioterapeut. Správne vykonávaná ručná lymfodrenáž trvá šesťdesiat minút. Určite pri zdravotných problémoch vyhľadajte odborníkov na liečebnú lymfodrenáž. Salóny sú skôr pre estetické problémy.
Bude vás zaujímať: Neviete, ako schudnúť? Vyskúšajte Teatox diétu
Ak vám však ide o očistu tela od všetkých škodlivín, toxínov a zbavenie sa celulitídy či pomoc pri chudnutí, tak môžete navštíviť niektorý zo salónov krásy. Uvoľňujú stuhnuté svaly, zlepšujú prekrvenie, môžu odstrániť z podkožia nejaké tekutiny, čiastočne upraviť pokožku a navodiť príjemný pocit.
Keď sa prietok lymfy spomalí, v tele sa hromadia toxické látky a vtedy dochádza v určitom mieste k zmene vzhľadu tkaniva. To sa navonok prejaví ako známa celulitída. Lymfodrenáž, ktorá má za úlohu pomôcť prietoku lymfy, môže spomaliť jej ďalšiu tvorbu. Ak však trpíte veľmi výraznou celulitídou, lymfodrenáž ju často úplne neodstráni, iba ju jemne zmierni.
Odporúčame prečítať si: 3 jednoduché cviky pre krajší a pevnejší zadok
Kedy sa jej vyhnúť?
Lymfodrenáž sa nepraktizuje pri zhubných ochoreniach, či už neliečených, alebo nedoliečených, pri akútnych bakteriálnych infekciách a akútnych infekčných stavoch (hnisavá angína, chrípka). Nevhodná je pre ľudí s akútnym ochorením žíl, ktoré je spojené so zápalom. Mohlo by pri ňom dôjsť k rozšíreniu infekcie.
Lymfodrenáž sa neodporúča ani pri zvýšenej funkcii štítnej žľazy a neliečenom vysokom tlaku krvi. Takisto je nevhodná, ak opuch končatín vyvolalo ochorenie srdca, žlčníka alebo obličiek.
Bude vás zaujímať: Denný rozvrh pre krajšie telo: Ako majú vyzerať zdravé raňajky?
flickr.com