Ako vybrať šaty podľa typu postavy? Drž sa týchto rád!

Ani jedna žena nemá identickú postavu s nejakou dvojníčkou. Preto je ťažké nájsť šaty, ktoré by vám padli dokonale. Šaty, ktoré sú ušité presne na vašu postavu, vám môžu zachrániť život pri rôznych príležitostiach. Mnohé z nás si nosenie šiat spája s kancelárskou uniformou.

Ak ste si tento fakt ešte do dnes mysleli aj vy, mýlili ste sa. V minulosti sa ženy od mužov odlišovali práve vďaka šatám. Postupom času sa ženy pretransformovali do mužského šatníka. Pritom sme zabudli na to aké sú šaty ženské, ako v nich vyzeráme sexi a luxusne. Samozrejme, nohavice sú pohodlnejšie. Nemali by sme však zabúdať na to, že sme ženy. Najdôležitejšie je aby vám šaty sadli ako uliate. Výber sa líši hlavne od tvaru postavy. Chcete sa dozvedieť viac? Pokračujte teda v čítaní nasledujúcich riadkov.

Odporúčame: Biely sveter v šatníku: Na zimu must-have kúsok, ktorý sa dá ľahko kombinovať

typ postavy hruška

Zdroj: Shutterstock®

Hruška

Žena s hruškovitou postavou sa vyznačuje širšou spodnou časťou tela (širšie boky a väčšie stehná) a menšou hornou časťou, úzkymi ramenami a malými prsiami. Z tohto popisu jasne vyplýva, čo treba zvýrazniť a čo skryť. Čiže zdôrazniť menšiu časť a skryť väčšiu časť. Navrchu obtiahnuté a v oblasti bokov mierne rozšírené šaty sú pre vás tie pravé. Dĺžka šiat by mala siahať niečo málo nad kolená. Vyhnite sa šatám, ktoré sú rovného, úzkeho strihu.

typ postavy jablko

Zdroj: Shutterstock®

Jablko

Hlavným symbolom tejto postavy je zväčšená oblasť bruška. Pri type tejto postavy preferujte skôr tmavšie farby. Tmavé farby opticky zmenšujú. Všetko vybavíte hlbokým výstrihom. Vďaka nemu odvediete pozornosť od väčšieho bruška. Vhodné sú aj voľne padajúce šaty spod pŕs. Vyvarujte sa tesným šatom.

Odporúčame: Trendy prírodné farby v outfitoch: Ľahko kombinovateľné a nadčasové!

typ postavy presýpacie hodiny

Zdroj: Shutterstock®

Presýpacie hodiny

Ženu s tvarom presýpacích hodín spoznáte vďaka uzučkému pásu a väčšej hornej a spodnej časti tela. Nebojte sa ukázať svoj dekolt a stavte na hlboký výstrih. Aj pri tomto tvare postavy siahnite po šatách s dĺžkou tesne nad kolená.

Odporúčame: Na čo dbať pri výbere čižiem? Poradíme ti, čo pri výbere zohľadniť

typ postavy obrátený trojuholník

Zdroj: Shutterstock®

Obrátený trojuholník

Tento tvar je presným opakom hrušky. Vyznačuje sa širokými ramenami a úzkymi bokmi. Hlavným cieľom teda bude skryť ramená a zvýrazniť spodnú časť tela. Máte dve možnosti. Za prvé stavíte na odhalené ramená a voľne padajúcu spodnú časť šiat. Alebo sa rozhodnete pre skryté ramená a úzky strih šiat. Ani jednou možnosťou nič nepokazíte.

typ postavy stĺpec

Zdroj: Shutterstock®

Stĺpec

Ak ste majiteľkou tohto tvaru tela, môžete len ďakovať. Boli ste obdarovaná postavou modelky. V tomto prípade ani jedna časť tela nie je väčšia alebo naopak menšia. Takže sa môžete rozhodnúť pre akýkoľvek strih šiat. Nezabúdajte však dbať na to, aby ste vyzerali zmyselne a žensky.

Pozri aj: Aký zvoliť outfit na Silvestra? Inšpiruj sa módou tohtoročného lockdownu!

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

21.01.2014 21:03

tak to je presné som hruška širšie boky no šaty nosím rada ked som bola o hodne mladšia dávala som si ich šiť na mieru no teraz kupujem hotové len je trocha problém nájsť tie správné aby som sa v nich dobre cítila a sedeli dobre na postave

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE