DIY - ako si vyrobiť štýlovú kabelku

Známa skratka DIY pochádza z anglického „do it yourself“, čo v preklade znamená „urob si sám“. Toto heslo však neplatí len pre domácich kutilov, ale aj pre ženy, ktoré sú aspoň trochu zručné a kreatívne.

 

Doma sa dá totiž vyrobiť úplne čokoľvek. Už nie len pleťové masky, domáce pílingy a iné kozmetické zlepšováky. Doma sa vyrábajú šperky, tričká, sukne a dokonca aj kabelky!

 

Pokukujete po nejakom hriešne drahom značkovom kúsku, no je vám ľúto vyhodiť zaň toľko peňazí? Alebo chcete obdarovať svoju kamarátku niečím originálnym a štýlovým? Kabelkou sa nikdy nič nepokazí a ak ju vyrobíte vy sama, bude v nej aj kus z vás, nebude to len taký obyčajný, ale skôr osobný darček. Nechajte sa inšpirovať!

 

Odporúčame prečítať: 8 RÁD, KTORÉ ZARUČENE ZATOČIA S VAŠOU LENIVOSŤOU

 

 

Jednoduchá čierna

 

Malá čierna a jednoduchá kabelka, ktorá je veľmi využiteľná a dá sa kombinovať s hocičím. Vhodná na párty, alebo hocikam, kde nepotrebujete veľa vecí. Na jej výrobu budete potrebovať vinylovú alebo koženú látku, zips, ihlu a niť a nažehlovaciu pásku. Pozrite si jednoduchý postup v nasledujúcom videu. 

 

 

Crazy komixová

 

Ak sa nebojíte vzorov a rôznych kombinácií, vyskúšajte túto bláznivú komixovú kabelku. Je vyrobená tiež z vinylu. Okrem tejto látky budete potrebovať inú vzorovú látku na podšívku, lepidlo na textil, zips, ihlu a niť, nožnice a nejaký bláznivý vzor alebo obrázok, ktorý si vytlačíte na špeciálny nažehlovací papier. Viac v nasledujúcom videu.

 

Odporúčame prečítať:  Plesová sezóna - Elegantné účesy aj bez kaderníka 

 

 

Crossbody s magnetickým zapínaním

 

Nerada nosíte kabelku v ruke? Máme pre vás video tutoriál aj na kabelku s retiazkou - teda crossbody. Jej výroba je o niečo náročnejšia, ale to, že nie je z obchodu, by určite nikto nespoznal. Budete potrebovať vinylovú alebo koženú látku, látku na podšívku, hrubú látku na výstuž, retiazku, magnetické „gombíky“, stuhu, nožnice, papier na náčrt vzoru, lepidlo na textil a sekundové lepidlo. Postup si pozorne pozrite v tomto tutoriále.

 

Odporúčame prečítať: Kreatívne jedlo alebo keď dieťa nechce jesť 

 

 

Veríme, že pri najbližšej príležitosti tento nápad  ako potešiť seba alebo kamarátku vyskúšate. Nebojte sa vyskúšať niečo bláznivé, fantázii sa medze nekladú.

 

 

Veľa šťastia pri výrobe kabeliek!

8 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

19.01.2016 21:50

zaujimave,paci sa mi,ak si vie niekto vyrobit sam doma taketo kabelky

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

20.01.2016 10:23

pekné nápady, ani nevyzerajú moc zložito a určite bude vyrobený kúsok naozaj originálny :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

25.01.2016 14:52

skvelé nápady a rady

Vaše meno:

Daniela Šurláková

Daniela Šurláková

01.03.2016 18:23

Ja sa rada inšpirujem takýmito nápadmi a tiež som si vyrobila tašku zo starých riflí.Vyšila som si na tú tašku kvetinky vnútro som spravila zo starej sukne,je veľmi pekná a využila som staré veci,ktoré mi bolo ľúto vyhodiť.

Vaše meno:

Katarína

Katarína

07.03.2016 19:33

Na to treba šikovné rúčky :)

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

15.06.2016 23:41

Fúúú.. neviem, či by som si na to trúfla :)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

17.07.2019 07:54

Waú orginálne potrebná je len malá šikovnosť a fantázia

Vaše meno:

Barbora Kubelková

Barbora Kubelková

21.11.2019 13:38

Ja som si vyrobila tri papierové kabelky. Tiež sú dosť zaujímavé, ale je kopec roboty s nimi :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE