Najdokonalejšie talianske nepečené tiramisu, po ktorom sa budeš oblizovať

V jednoduchosti je krása alebo v tomto prípade by sme mohli povedať, že v jednoduchosti je dokonalá chuť, ktorej sa nedá za žiadnych okolností odolať. Dnes teda neodoláme chuti toho najlepšieho talianskeho dezertu, akým je preslávené tiramisu. Tento zákusok stojí na piškótových základoch, ktoré sú doplnené o lahodný krém s jemnou štipkou sladkého likéru. Práve ten tomuto dezertu dodáva takúto úžasnú chuť. Keď teda hľadáte jednoduchý recept, pri ktorom ani nebudete musieť zapnúť rúru, tak týmto nepohrdne žiadna návšteva.

Receptov na tiramisu je veľké množstvo a dokonca sa pripravuje aj s rôznymi obmenami. Čučoriedkové tiramisu so škoricou je takou letno-vianočnou kombináciou chutí, perníkové tiramisu vás dozaista v mysli prenesie do vianočného obdobia a citrónové tiramisu zase osvieži. Ak takéto variácie nie sú ničím pre vás, tak ostaňte verní klasike a pripravte si tradičné tiramisu podľa nasledujúceho receptu.

Odporúčame: RECEPT: Svieže citrónové cupcakes – oblížeš si po nich všetky prsty!

recept na tiramisu

Zdroj: Shutterstock®

Na tiramisu potrebujete:

  • 500 g mascarpone
  • 5 vajíčok
  • 5 lyžíc trstinového cukru
  • 5 lyžíc mandľového likéru
  • 1 hrnček silnej kávy
  • piškóty (ideálne dlhé)
  • kakao a čokoládu na posypanie

Ako prvé si pripravte silnú kávu, ktorú je potrebné nechať vychladnúť. Kým vám káva vychladne, tak si pripravte krém. Oddeľte žĺtky od bielkov a žĺtky vymiešajte s cukrom. Do žĺtkového krému pridajte mascarpone a opäť vymiešajte. Medzitým si pripravte sneh z bielkov – alebo poproste iného člena rodiny, aby priložil ruku k dielu. Sneh zľahka vmiešajte so žĺtkovej zmesi.

Ak máte krém pripravený a kávu vychladenú, tak je načase začať s prípravou tiramisu. Kávu si prelejte do väčšej misky a zmiešajte ju s mandľovým likérom. Na dno formy poukladáme piškóty zľahka namočené v káve a mandľovom likéri a na to dáme vrstvu krému. Takto pokračujeme vo vrstvení až kým neminieme všetky suroviny alebo až kým nebude forma úplne plná. Nezabúdajte, že na vrchu by mala byť vrstva krému. Na záver tiramisu posypeme kakaom a čokoládovými hoblinkami. Tiramisu necháme aspoň 2 hodiny odpočívať v chladničke a potom podávame.

3 komentárov
Martina Václaviková

Martina Václaviková

26.01.2021 15:21

Originál je originál. Či už ide o jedlo alebo parfum. Všetky obmeny sú len príjemným, viac alebo menej, spestrením.

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

27.01.2021 22:21

Juj, ale mi robíte chute...mňamka preveliká :-)

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

02.02.2021 23:14

vyzerá dobré

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE