Ako si vyrobiť osviežujúce ochutené kocky ľadu do drinkov?

Horúce letné mesiace sa pomaly blížia a spolu s nimi aj sezóna osviežujúcich drinkov. K tomu, aby bolo vaše telo hydratované a malo prísun zdraviu prospešných látok a vitamínov, vám pomôžu ochutené ľadové kocky.

 

Podľa výberu ovocia si môžete namixovať ovocné ,,infúzie" nabité zdravím a energiou, ktoré vás osviežia a budú udržovať fit počas horúcich letných mesiacov.

 

 

Pripravili sme si pre vás:

  • Sladké ľadové kocky s príchuťou ananásu
  • Energizujúca uhorka a citrón
  • Detox so zeleným čajom a zázvorom
  • Osviežujúci melón
  • Ľadová káva

 

Odporúčame prečítať: Zdravé recepty: Chutný a rýchly obed zo špargle

Ľadové kocky s príchuťou ananásu

Zdroj: Shutterstock®

Sladké ľadové kocky s príchuťou ananásu

 

Ananás obsahuje množstvo zdraviu prospešných minerálnych látok, ale najviac ceneným je enzým bromelín. Ten pomáha pri uzdravovaní, dokáže zmierniť opúchanie tkanív a zápaly, je nápomocný aj pri problémoch s nadúvaním alebo plynatosťou. Okrem iného, napomáha pri vylučovaní nadbytočných tukov a zlepšuje ich spaľovanie. 

 

 

Postup prípravy ľadových kociek: (približne 16 porcií)

 

Pre získanie čo najviac benefitov v podobe vitamínov je najlepšie odšťaviť 1 čerstvý ananás, vrátane jadra, keďže práve to obsahuje najväčšie množstvo bromelínu. Touto šťavou následne naplňte formu na ľad a dajte zamraziť. Ak nemáte k dispozícii čerstvý ananás, použiť môžete aj konzervovanú ananásovú šťavu. Po zamrazení kocky vyberte a pridajte buď do čistej vody, alebo do iného drinku, ktorý chcete osviežiť a dodať mu ananásovú príchuť.

 

Odporúčame prečítať: Beauty recepty: 5 tipov na domáce telové peelingy

Ľadové kocky s príchuťou uhorky a citrónu

Zdroj: Shutterstock®

Energizujúca uhorka a citrón

 

Vysoký obsah vitamínov, minerálov, stimulácia mozgu, nervovej sústavy, protizápalové a antibakteriálne účinky. Citrónová šťava navyše podporuje hojenie rán, štartuje tráviaci trakt, pomáha v boji proti celulitíde, vyrovnáva hladinu pH a osvieži váš dych. Skombinujte citrón s benefitmi uhorky a zabezpečte si zdravú, hydratovanú a rozžiarenú pleť. Nielen to, ich kombinácia má navyše na váš organizmus aj energizujúci účinok. 

 

 

Postup prípravy:

 

Pripravte si pyré z 1 väčšej uhorky a pridajte do neho šťavu z 1 citróna. Po premiešaní dajte zmes do formy na ľad a nechajte zamraziť. Chuť v spojení citróna a uhorky najlepšie vynikne v perlivej minerálke. 

 

Odporúčame prečítať: Zdravý recept: Pomarančovo-orieškové brownies bez múky

Ľadové kocky s príchuťou zeleného čaju a zázvoru

Zdroj: Shutterstock®

Detox so zeleným čajom a zázvorom

 

Detoxikačné učinky sú prvé z radu benefitov zeleného čaju a zázvoru. Obe ingrediencie sú nápomocné pri chudnutí, pomáhajú znižovať hladinu zlého cholesterolu, regulujú telesnú teplotu a hladinu cukru v krvi. Obsiahnuté antioxidanty bojujú proti možnému vzniku rakovinových ochorení, zlepšujú krátkodobú pamäť a myslenie, znižujú riziko vzniku infekcií. Tak, ako pri všetkých zdraviu prospešných veciach, ani pri zázvore by ste to nemali s jeho konzumáciou preháňať. Doporučená dávka pre dospelého človeka v surovom stave sú 4 gramy na deň. Pri prekročení môže dôjsť k nevoľnosti, črevným ťažkostiam alebo búšeniu srdca.

 

 

Postup prípravy:

 

Uvarte si 1 vrecko zeleného čaju, prípadne lístkov zeleného čaju, spolu s niekoľkými kúskami čerstvého zázvoru nakrájaného na tenké kúsky. Nechajte vychladnúť a nalejte do formy na ľad. Zamraziť môžete len samostatnú tekutinu, alebo v nej pokojne môžete nechať aj zázvorové plátky. Po zamrazení dajte pár kociek do vami určeného nápoja. 

 

Odporúčame prečítať: Zdravá a žiariaca pokožka: 13 potravín, ktoré treba jesť

Ľadové kocky s príchuťou melónu

Zdroj: Shutterstock®

Osviežujúci melón

 

Červený melón je zdrojom vitamínov skupiny B, ako napríklad vitamín B6, ktorý pôsobí preventívne proti vzniku šedého zákalu. K jeho ďalším benefitom radíme reguláciu vysokého krvného tlaku, zlepšovanie činnosti obehového systému, liečbu zápalových ochorení a pomoc pri chudnutí. 

 

 

Postup prípravy:

 

Jednoducho si rozmixujte melónovú dužinu (ak vám jadierka prekážajú, vyberte ich) a umiestnite ju do formy na ľad. Po zamrazení stačí už len vložiť kocky do vody. 

 

Tip: Ak chcete dosiahnuť zaujímavejšiu chuť melóna, pridajte do neho pred rozmixovaním šťavu z citróna.

 

Odporúčame prečítať: Beauty recepty: Avokádom na suché vlasy, pokožku a vrásky

Ako si vyrobiť osviežujúce ochutené kocky ľadu do drinkov?

Zdroj: Shutterstock®

Na to, aby vaše nápoje nielen výborne chutili, ale aj vyzerali, si môžete do formy na ľad zamraziť aj zdraviu prospešné bylinky, napríklad mätu. Krásne vyniknú aj kúsky ovocia, ako napríklad ríbezle, maliny či jahody. Postup prípravy je veľmi jednoduchý. Zoberte si vami určenú bylinku alebo ovocie, umiestnite ju do formy na ľad, zalejte dostatočným množstvom vody a dajte zamraziť. Potom ju už len stačí pridať do vášho obľúbeného drinku.

 

Podobným spôsobom môžete postupovať aj pri výrobe ľadových kociek iných príchutí. Pripravte si sviežu broskyňu, alebo sa nabite energiou pomocou ľadových kociek s príchuťou kávy.

 

Vaše možnosti sú neobmedzené. Skúšajte a pohrajte sa s tým, čo nám príroda dáva k dispozícii.

 

 

Odporúčame prečítať: Rýchle chuťovky vyrobené zo špargle

Ako si vyrobiť osviežujúce ochutené kocky ľadu do drinkov?

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.shutterstockphotos.com

4 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.05.2016 07:13

dobry napadik

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

27.05.2016 19:40

normálne som zostala smädná

Vaše meno:

Ingrid Šimoniková

Ingrid Šimoniková

17.07.2016 09:47

super nápad

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

18.07.2016 09:39

Tieto ovocné kocky robievame aj my už niekoľko rokov a sú na to iba pozitívne ohlasy :).

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE