Kuchárska kniha Superpotraviny (recenzia)

 

Nová kuchárska kniha, ktorú môžete od konca jesene vidieť v našich kníhkupectvách nesie názov Superpotraviny - energia z prírody.

 

Táto kniha je nielen zbierkou 40 vegánskych receptov, ale taktiež je to aj návod, ako zaradiť superpotraviny do svojho jedálnička. Práve im sa totiž autorka Susanna Bingemer v celej knihe venuje. 

 

Susanna Bingemer je novinárka a expertka na zdravé stravovanie. Už roky sleduje rôzne stravovacie štýly a sama vyskúšala vegetariánsku, vegánsku či RAW stravu. Pri hľadaní tých správnych potravín objavila práve superpotraviny, ktoré tvoria podstatu celého jej stravovania. Pod týmto názvom sa skrýva mnoho druhov zeleniny, ovocia, korenín či semienok, ktoré majú pre ľudské zdravie len pozitívne účinky. Vďaka nim môžu aj vegetariáni či vegáni zabrániť možnému nedostatku vitamínov alebo proteínov. 

 

 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

Kuchárska kniha Superpotraviny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Nezáleží na tom, akú stravu preferujete, či sa stravujete bez obmedzení, inklinujete k vegánstvu alebo vitariánstvu – superpotraviny sú tu pre všetkých. Obsahujú vysokú koncentráciu živín a prebíjajú lieky. Vďaka super potravinám si posilníte imunitu, získate energiu, vďaka ktorým ľahšie schudnete a spomalíte proces starnutia buniek. 

 

V knihe sa zoznámite s 25 superpotravinami, s ich účinkom, pôvodom a praktickým využitím v kuchyni, v podobe jednoduchých receptov.  Siahnite po superpotravinách a zlepšite si zdravie prirodzenou cestou podľa potrieb vášho tela.“

 

 

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

Kuchárska kniha Superpotraviny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kniha je hneď na prvých stranách trochu netypická, pretože jej obálka má rozkladaciu dvojstranu. Na nej nájdete zoznam 25 dôležitých superpotravín, ktoré sú výnimočné svojou výživnou silou a chuťovou rozmanitosťou. Sú to napríklad avokádo, čučoriedka, zázvor, kakao a mnohé iné, ktoré sa často vyskytujú aj v našich domácnostiach.

 

Celá kniha je rozdelená na 3 veľké kapitoly – teória, prax a servis. Veľkým plusom je práve rozdelenie knihy na teóriu a prax, ktoré vytvoria čitateľovi ucelenejší pohľad na tento druh potravín. Prvé strany sú preto venované čisto teórií o superpotravinách, ich účinkoch a ceste k zdravému životnému štýlu. 

 

 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

Kuchárska kniha Superpotraviny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kapitola Prax obsahuje množstvo informácií a receptov k 25 superpotravinám, ktoré autorka vybrala za tie najlepšie. Na nasledujúcich stranách sa dočítate o sile čučoriedok, goji, brokolici alebo konopných semienkach, ktoré vám pomôžu pri rôznych zdravotných problémoch.

 

Nájdete tu tiež recepty na ľanové krekry, kelové čipsy, fazuľový šalát s mladým zázvorom a iné. Recepty však nepatria k silnej stránke tejto knihy a fotografie sa nachádzajú len pri niektorých z nich. Zaujímavým doplnením sú však rozhovory s odborníkmi na rôzne témy zo zdravej výživy, ako napríklad rozhovor o konzumácií rias s biológom alebo o zbere divých bylín s botaničkou. 

 

 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

Kuchárska kniha Superpotraviny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kniha Superpotraviny – energia z prírody je dobrým začiatkom na ceste za týmto druhom zdravého stravovania. Nájdete v nej veľa zaujímavých informácií, 25 silných superpotravín, no a taktiež recepty, ktoré si môžete z nich pripraviť. Tie sú však skôr doplnkovou a rozhodne nie najsilnejšou stránkou knihy.

 

 

Odporúčame prečítať: Dukanova diéta 2014 s novými receptami (recenzia)

Kuchárska kniha Superpotraviny (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Knihu Superpotraviny si môžete zakúpiť na BUX.sk - bežná cena 9,37€ - tu v zľave za 9,16€.

 

Zdroj foto: www.luci.sk

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

17.01.2016 16:49

zaujimava kucharska kniha

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

20.01.2016 12:47

vyzerá zaujímavo

Vaše meno:

Anna Kristova

Anna Kristova

22.05.2016 15:44

žiadná diéta,žiadne superpotraviny,jesť striedmo a zo všetkého trochu

Vaše meno:

Mária Zámečníková

Mária Zámečníková

21.07.2016 12:48

Vyzerá super :)

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 14:23

Za mňa sú najlepšie superpotraviny spirulina a včelí peľ :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE