Kuchárska kniha Značkové dobroty (recenzia)

Kuchárska kniha Značkové dobroty nepatrí medzi najčerstvejšie knižné novinky a v kníhkupectvách ste ju mohli nájsť už v septembri minulého roka. Táto rozmermi menšia kniha obsahuje recepty na najobľúbenejšie značkové maškrty, avšak bez rôznych konzervantov a farbív. Kniha preto ponúka aj zdravšiu alternatívu sladkostí z obchodu, ktoré si môžete pripraviť jednoducho doma.

 

 

Prvý dojem z knihy

Kniha svojou väzbou a počtom strán pripomína brožúru, čo nemusí byť negatívum, ak máte radi ľahko skladovateľné kuchárske knihy. Jedna z jej nevýhod je však praktickosť, pretože pri otvorení sa kuchárka automaticky zavrie a vy tak musíte vymyslieť spôsob ako zaťažiť strany, z ktorých recept pripravujete.

 

Táto 31-stranová kuchárka obsahuje 15 rôznych receptov na najobľúbenejšie sladkosti a maškrty ako sú kokosové tyčinky v čokoláde, mliečne rezy pre deti, kakaové keksíky alebo orieškový krém s čokoládou. Hoci sa chuťou niektoré recepty výrazne odlišujú od originálov, ich zdravšie verzie chutia rovnako dobre.

 

 

Odporúčame prečítať: Kuchárska kniha Mäso (recenzia)

Kuchárska kniha Značkové dobroty (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Naše recepty potešia najmä tých gurmánov, ktorí radi experimentujú a majú dosť odvahy na to, aby vlastnoručne pripravili obľúbené maškrty zvučných mien doma vo svojej vlastnej kuchyni. Presvedčte sa sami, že drahé sladkosti z obchodu sa dajú nahradiť domácou – neraz oveľa zdravšou – verziou."

 

 

Odporúčame prečítať: LaPetit – kniha slovenskej foodblogerky (recenzia)

Kuchárska kniha Značkové dobroty (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Náhrada klasických sladkostí?

Každému receptu je v knihe venovaná dvojstrana. Na jednej strane je zobrazená fotografia sladkosti a druhá obsahuje zoznam surovín a postup prípravy. Okrem toho nájdete na spodnej a vrchnej časti strany fotografie jednotlivých krokov prípravy.

 

Kuchárska kniha Značkové dobroty vám ponúkne inšpiráciu na viacero sladkých dobrôt z obchodu, ktoré si môžete kedykoľvek pripraviť doma.  Hoci v nej nenájdete desiatky receptov, ak vás zaujme aspoň polovica z nich, pri kúpe knižky nemusíte váhať. 

 

 

Odporúčame prečítať: Kuchárska kniha Pečieme s láskou (recenzia)

Kuchárska kniha Značkové dobroty (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu Značkové dobroty si môžete zakúpiť na BUX.sk bežná cena 2,40€ - tu v zľave za 2,06€.

 

Autorka foto: web www.luci.sk / facebook Fotografka Luci Hausknechtová

6 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

25.04.2017 08:28

my nie sme na sladké, preto sa po tejto ale aj iných kuchárskych kníh na sladké dobroty neobzerám..... u nás to nemá kto papať..... ja by som si dala jeden kúsok, môj drahý jeden.... a celý plech by zostal pre mojich rodičov..... ak maškrta tak nejaká zdravá....

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

25.04.2017 17:24

To môžu byť fajn recepty.. vyskúšala by som určite aspoň 3 z nich ..

Vaše meno:

Mária Maxianová

Mária Maxianová

25.04.2017 20:58

pôjdem si pozrieť túto knihu, možno aj kúpim

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

05.05.2017 10:53

kniha vyzerá lákavo, určite pouvažujem na kúpou

Vaše meno:

Vlasta Tóthová

Vlasta Tóthová

18.12.2017 20:45

Mám rada knihy, kde je pekne postupne vyobrazený postup aj na fotkách aj písomne.
Človek sa v tom viac vyzná.

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 15:28

Nie som veľmi na také zahraničné experimentovanie, radšej sa držím klasických slovenských koláčov, ktoré chutia každému, napr. niet nad domácu bublaninu z čerstvého ovocia z vlastnej záhrady :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE