Kuchárska kniha Pečieme s láskou (recenzia)

Čitateľský úspech prvej kuchárskej knihy od Petra Planietu a Zuzany Markovej s názvom Varíme s láskou rozhodol o ďalšom pokračovaní kuchárskej edície.

 

Kniha Pečieme s láskou prichádza na trh so sladkými receptami bez použitia bielej múky a bieleho cukru. Tie autori nahradili zdravšími alternatívami, ktoré by vo vašej kuchyni rozhodne chýbať nemali. 

 

 Knihy o zdravej výžive

 

Autormi kuchárskych kníh Varíme s láskou a Pečieme s láskou sú Peter Planieta, autor článkov o výžive a zakladateľ siete obchodov so zdravými potravinami, a Zuzana Marková, výživová poradkyňa a milovníčka jednoduchých jedál. Cieľom ich knižnej prvotiny bolo pomôcť ľuďom v začiatkoch zdravého stravovania, odpovedať na otázky spojené so zdravou výživou a inšpirovať ku zdravým a zároveň chutným receptom. V tejto knihe sa zamerali na sladké jedlá a dezerty, ktoré môžu byť nielen zdravé, ale aj chutné.

 

 

Odporúčame prečítať:  Z fitka do kuchyne 2 (recenzia)

 

Kuchárska kniha Pečieme s láskou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

„Sladkosti máme všetci radi, niekto menej, niekto viac a niekto ešte viac. Zároveň si však čoraz viac ľudí začína uvedomovať, že nášmu telu neprospievajú ani zvonka, ani zvnútra. Preto vám autori v tejto knihe ponúkajú recepty, ktoré zaručene uspokoja vašu chuť na sladké a zároveň nezaťažujú váš organizmus ako tradičné jedlá.


Kniha vznikla po úspechu prvotiny autorov Varíme s láskou, v ktorej dokázali, že aj zdravé jedlá sú chutné a nenáročné na prípravu. Okrem zdravých alternatív tradičných koláčov obsahuje aj vyskúšané a overené bezlepkové recepty, recepty bez cukru, recepty pre vegánov, raw recepty, ale aj recepty pre tých, ktorí uprednostňujú slané jedlá.“

 

 

Odporúčame prečítať:  10-dňový detox (recenzia)

 

Kuchárska kniha Pečieme s láskou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Bezlepkové a bezlaktózové jedlá

Kniha je opäť rozdelená na všeobecnú časť a recepty. V prvej časti sa nachádza teória, v ktorej autori predstavujú rôzne alternatívy sladidiel, múk a tukov. Informácie sú zaujímavé a písané zrozumiteľnou formou. Dozviete sa ako nahradiť vajcia, mlieko, lepok alebo ako detoxikovať organizmus po sladkostiach.

 

Ďalej nasledujú recepty rozdelené do 5 kapitol – slané dobroty, nepečené sladkosti, pečené koláčiky, torty a na záver detské dobroty. V receptoch sú biela múka a biely cukor nahradené zdravšími alternatívami a mnohé z nich sú vhodné aj pre celiatikov alebo ľudí trpiacich laktózovou intoleranciou. 

 

 

Odporúčame prečítať: Nebe v hubě 2 aneb Čertův švagr (recenzia)

 

Kuchárska kniha Pečieme s láskou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

 Nielen sladké recepty

 

Pri každom recepte sa nachádza fotografia jedla, zoznam ingrediencií a zrozumiteľne napísaný postup prípravy. Niektoré recepty obsahujú aj „tipy“, ktoré vylepšia konkrétny recept alebo ponúknu jeho ďalšiu verziu. Inšpirovať sa môžete receptami ako makový sen, krémové košíčky, pohánkové tortičky či rýchla kuskusová torta.

 

Knihe sa potešia nielen milovníci sladkých jedál, ale aj slaného pečiva, ktorému je venovaná celá kapitola. Samostatnú časť tvoria aj recepty pre deti, ktoré sa však od ostatných sladkých receptov nijako nelíšia. Aj napriek tomu ponúka táto kuchárska kniha desiatky zaujímavých nápadov, ktoré dokážu spestriť každý zdravý jedálniček.

 

 

Odporúčame prečítať: Kniha Zelené smoothie (recenzia)

 

Kuchárska kniha Pečieme s láskou (recenzia)

Zdroj: Shutterstock®

Kuchársku knihu Pečieme s láskou si môžete zakúpiť na BUX.sk bežná cena 11,90€ - tu v zľave za 9,50€.

 

Autorka foto: web www.luci.sk / facebook Fotografka Luci Hausknechtová

5 komentárov
Monika Filípková

Monika Filípková

14.02.2017 06:56

Mala by som obmedziť cukor, tak to je práve kuchárka pre mňa. Musím sa po nej popozerať, aby som sa začala zdravo stravovať.

Vaše meno:

Anna Kralovičová

Anna Kralovičová

14.02.2017 15:22

Tak už viem, čo chcem k narodeninám. Práve túto knihu. Musím povedať manželovi. :)

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

20.02.2017 11:34

zaujímavá kniha do mojej zbierky :-)

Vaše meno:

Marta Hollá,st

Marta Hollá,st

12.11.2017 15:14

keďže rada vypekám, v kníhkupectve sa po nej poobzerám. vyzerá dobre.

Vaše meno:

Kristína Sekeráková

Kristína Sekeráková

14.11.2021 15:19

Len jedlo pripravené s láskou chutí dobre :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE