Detské bolesti sa vekom menia, rodičia hľadajú alternatívy k sirupom

Podľa prieskumu spracovaného pre spoločnosť Reckitt Benckiser trpia deti vo veku 7 až 12 rokov najčastejšie bolesťami hlavy, brucha a tiež bolesťami z modrín, odrenín a ďalších zranení.

 

Všetky tieto problémy deti stále častejšie postretnú pri činnostiach súvisiacich s aktívnym životným štýlom, rodičia preto stále častejšie potrebujú lieky, ktoré je možné mať vždy pohodlne k dispozícii aj „v teréne."

 

Vo veku od sedem rokov sú deti stále aktívnejšie, venujú sa športom a cítia potrebu vybiť svoju energiu. Navzdory predstave, že potomkovia sedia prikovaní k telefónom a tabletom, sa mnoho rodičov snaží presadzovať aktívny životný štýl, berú svoje deti do parkov, na výlety aj za športom. Také sú výsledky štúdie spoločnosti Reckitt Benckiser, ktorá ďalej zistila, že rodičia pri liečbe najbežnejších typov bolesti svojich detí často používajú sirupy alebo tablety. Tieto formy liekov však nie sú užívateľsky príjemné vo chvíli, kedy sú rodičia s deťmi vonku – sirupy sú určené väčšinou pre menšie deti, tablety pre staršie deti je potom nutné zapíjať.

 

Pozri aj: Účinky ústnej vody - o týchto si určite nevedela. Pozri, čo dokáže!

Nurofen

Zdroj: Shutterstock®

Na trhu sa teraz objavuje nová lieková forma prípravku Nurofen, určená pre aktívne deti a ich rodičov. Nurofen Junior sú mäkké žuvacie tobolky s pomarančovou príchuťou, určené pre deti vo veku 7 až 12 rokov. Môžu byť ideálnou voľbou napríklad na výlety, ale tiež pri športových aktivitách. Deti sa neustále menia, rastú pred očami a majú množstvo energie, ale bolesť sa im nevyhýba. Ak ich nečakane zastihne bolesť hlavy, zubov, bolesť v krku, príznaky chrípky a prechladnutie, Nurofen Junior je liekom so správnym množstvom účinnej látky, ktorý môžu užívať ľahko a kdekoľvek.

 

Prinášame tiež päť tipov, ako deťom spríjemniť jesenný výlet vďaka piatim zaujímavým vychytávkam, nechajte sa inšpirovať!

Dieťa so zlomenou nohou

Zdroj: Shutterstock®

5 nutných vychytávok na jesenný výlet s deťmi

Jesenné počasie láka na potulky prírodou s deťmi a tiež na rôzne outdoorové aktivity. Aby boli vychádzky a výlety ešte príjemnejšie pre vás aj vaše ratolesti, skúste si nabudúce so sebou vziať tieto užitočné vychytávky.

 

Krásnu jeseň si užijete najlepšie, keď zoberiete deti, batoh, desiatu a hurá do prírody. Dostať dnes rodinu od počítačov, telefónov či tabletov a rozhýbať ju síce nie je jednoduché, ale stačí vybrať tie správne doplnky a každý výlet sa zmení na príjemné aktívne dobrodružstvo.

  1. Ďalekohľad so záznamom: Bez ďalekohľadu zaveseného na krku nie je výlet výletom. A čo môže byť pre dieťa zaujímavejšie, ako skúmať vzdialené miesta, kam oko nedovidí? Digitálne ďalekohľady so záznamom vedia ukladať fotografie aj video, z výletu si tak všetci prinesiete nevšedné spomienky.
  2. Slackline pre deti: „Chodenie po lane" je nielen zábavné, ale tiež zdravé, ako potvrdzujú lekári zo Slovenska aj zo zahraničia. Pomáha správnemu držaniu tela, rozvíja rovnováhu aj koordináciu, tak si ho užite na výlete v prírode! Stačí zavesiť lano medzi stromy a usporiadať súťaž, kto udrží balans najdlhšie alebo urobí najviac krokov.
  3. Powerbanka: Výlet je výlet, tak prečo so sebou ťahať externú baterku na smartphone? Nebolo by lepšie, aby sa deti zaobišli na chvíľu bez neho? Poďme ich záľubu premeniť na niečo kreatívne a pozitívne: usporiadať súťaž o najlepšiu fotku z výletu alebo hľadať skryté poklady pri geocachingu! Pritom je dostatočná zásoba energie v  telefóne úplnou nutnosťou. Vďaka powerbanke výletníkom nikdy nedôjde „šťava".
  4. Čelovka: Jesenný výlet sa môže pekne pretiahnuť. Keď sa vraciate za šera, nachystajte pre svoje deti ďalšiu dobrodružnú aktivitu – pochod s čelovkami. Deti milujú baterky a svetlá, čelovka vám navyše v batohu nezaberie takmer žiadne miesto.
  5. Dobre vybavená lekárnička: Aj na výlete môže vaše deti stretnúť zdravotný problém. Náplasti, jemná dezinfekcia a prípadne lieky proti alergiám sú samozrejmosťou, ale ani bolesť hlavy, zubov, bolesť v krku, príznaky chrípky a prechladnutia si nevyberajú, kedy môžu na vaše ratolesti zaútočiť. Akútnu bolesť a horúčku pomôže odstrániť Nurofen Junior vo forme mäkkých žuvacích toboliek. Je určený pre deti vo veku 7 až 12 rokov, ktoré sú už príliš veľké na sirup alebo ešte malé na klasické tablety. Má pomarančovú príchuť a na výlete určite oceníte, že ho nie je potrebné zapíjať.

 

Neprehliadni: Predávkovanie potravinami: Aké vedľajšie účinky nám hrozia?

Nurofen Junior s pomarančovou príchuťou

Zdroj: Shutterstock®

Nurofen Junior s pomarančovou príchuťou 100 mg

Mäkké žuvacie tobolky s pomarančovou príchuťou, určené pre deti vo veku 7 až 12 rokov. Uľavia od bolesti aj horúčky a nie je nutné ich zapíjať, preto sa hodia pre aktívne deti, ktoré sa nezastavia. Sú riešením, ak pre dieťa nie sú vhodné tablety alebo sirup. Liek na vnútorné použitie, obsahuje ibuprofén. Pred užitím lieku si pozorne prečítajte príbalovú informáciu alebo sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom.

 

Nezáväzná odporúčaná spotrebiteľská cena: 4,99 EUR

7 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

20.12.2017 08:08

ja si myslím, že terajšie deti sú často vnútri.... či už doma pred tabletom, televízorom... alebo aby rýchlejšie prešiel deň rodičom, tak cez víkedny sú v nákupných centrách.... tam sa deti vyšantia......mi sme vyrastali "na ulici" boli sme vždy na čerstvom vzduchu a v pohybe......a práve týmto deťom chýba pohyb a čerstvý vzduch......a veruže ani sme tak často chorý neboli, ale teraz detičky..... aby malé dieťa bolela hlava? Ak to nie je nejakého neurologického charakteru, tak je chyba práve tu......

Vaše meno:

Anna Bútorová

Anna Bútorová

20.12.2017 08:22

tabletkám sa niekedy naozaj nevyhneme

Vaše meno:

Jana Belicová

Jana Belicová

20.12.2017 08:24

Treba deti nechať pobehať na čerstvom vzduchu, len keby sa teraz človek o ne nebál, a v meste čerstvý vzduch... A bolenie hlavy alebo brucha pred odchodom do školy, toho by som sa bála dvojnásobne. Môže to byť strach. Báť sa môže hocičoho, písomky, skúšania, najhorší je strach zo spolužiakov. Šikana je niečo, s čím by sa deti nemali stretávať.

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

20.12.2017 16:09

Veru ja som na žiadny výlet bez svojej mini-lekárničky nešla...sestra sa tomu vždy smiala, no potom som neraz ošetrovala odreniny a škrabance jej detí :)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

20.12.2017 18:39

myslím si, že deti by bez lekárskeho vyšetrenia nemali užívať žiadne tabletky, okrem liekov od teploty

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

21.12.2017 23:04

ak už nie je iné východisko, treba navštíviť lekára a dať na jeho rady a pokyny, ak aj ideme niekam na výlet, beriem zo sebou bežné lieky, pomôcky pri ošetrení, ktoré by sme mohli potrebovať, človek nikdy nevie

Vaše meno:

Zdenka Slahučková

Zdenka Slahučková

27.06.2018 23:32

Bez základnej "lekárničky" na výlet samozrejme nevyjdeme z domu, ale ak to nie je vyslovene nutné, som rada, že vnúčatá sa akýmkoľvek liekom vyhýbajú. Každopádne žuvací Nurofen ma zaujal, popozerám sa po ňom, pre istotu :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE