Ako si vybrať vizážistu na svadbu? Drž sa týchto zásad!

Všetky vieme, aký dôležitý je make-up v svadobný deň. Každá chce mať istotu, že bude vyzerať nádherne a okúzľujúco, a to na fotkách, ale aj počas celého deň a noci. Perfektný make-up, ktorý podčiarkne krásu ženy, vie vyčarovať nejeden šikovný vizážista. Z takého množstva vizážistov však nie je jednoduché vyberať. Ako na, vám prezradíme v nasledujúcom článku. 

Pozri aj: Si pripravená? Tieto zmyselné svadobné šaty očaria každého!

svadobný make-up

Zdroj: Shutterstock®

Doma či v salóne?

V prvom rade sa rozhodnite, či sa chcete dať nalíčiť priamo doma alebo chcete ísť do salónu. Samozrejme, ešte môžete mať svadbu na špeciálnom mieste – v nejakom kaštieli, zámku alebo hoteli. Ak máte rady pohodlie, určite zabezpečte, aby služby prišli priamo k vám. Rozhodne to odporúčame, kedže starostí v deň D budete mať neúrekom. Dnes už je veľa vizážistov, ktorí prídu podľa dohody na vopred dohodnuté miesto. Väčšina z nich už dokonca nevykúzli len krásny svadobný make-up, ale aj očarujúci účes podľa vašich želaní.

Opýtajte sa okolo seba a získajte tak odporúčania. Požiadajte svoje priateľky, kolegyne, rodinu. Nikdy neviete, ktorá vám dá ten správny typ. Naviac, v dnešnom svete už nájdete skoro všetko na webe. A tak si budete môcť aj všetky potencionálne typy preveriť. Väčšina vizážistov a vizážistiek má svoju vlastnú webovú stránku, na ktorej nájdete aj ukážky ich prác. To vám môže pomôcť sa inšpirovať a rovnako nájsť to, čo hľadáte.

Odporúčame: Ako na originálne svadobné fotky? Vyskúšaj svadobný skúter!

svadobný vizážista

Zdroj: Shutterstock®

Zladené do posledného detailu

Vždy je potrebné si dohodnúť skúšku svadobného make-upu. Každý dobrý vizážista vám ju hneď navrhne. Na skúške by ste najskôr mali prebrať detailne vaše predstavy. Rovnako dôležitá je aj informácia o tom, ako sa staráte o svoju pleť a ako ste zvyknutá sa líčiť. Ak máte zdravú pleť, váš svadobný make-up môže ešte viac zažiariť.

Pre vášho vizážistu sú dôležité aj informácie o vašich doplnkoch – kytici, bižutérii, prípadne topánkach. Všetko by malo spolu ladiť a tvoriť harmonický celok. Niektoré nevesty siahajú po farebných svadobných topánkach, ktoré treba doladiť kyticou a samozrejme líčením. Je to zaujímavý trend, ktorý oživí vaše svadobné šaty a vytvorí pútavý kontrast.

A ešte jeden tip – po skúške svadobného make-upu sa odfoťte. Môžete sa tak pozrieť, ako bude váš make-up pôsobiť na fotkách, prípadne ho môžete ukázať kamarátkam a poradiť sa.

Pozri aj: Najkrajšie malé svadobné torty: Do týchto sa budeš chcieť zahryznúť!

4 komentárov
Simona Rosičová

Simona Rosičová

28.01.2013 12:39

aké sú všetky krásne, až mám chuť sa vydávať :D :))))

Vaše meno:

Zuzka Hanuliaková

Zuzka Hanuliaková

31.01.2013 06:55

nádhera , krásny make up :-)

Vaše meno:

Katarína

Katarína

27.02.2016 21:07

Myslím, že nevesta by nemala mať moc výrazný makeup.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

10.03.2021 07:36

Určite odporúčam čítať veľa recenzií a podľa toho vyberať. V dnešnej dobe je super, že je skoro každá kozmetička aktívna na sociálnych sieťach a že sa svojou prácou aj pochváli fotkami. Ja som si vyberala práve na základe toho a určite si treba nechať poradiť :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE