TEST: Dermacol - maskara Obsesión

Každá z nás túži mať husté a bohaté riasy vytvárajúce zvodný pohľad. Ak hľadáte ideálnu maskaru, do pozornosti vám dávame Obsesión.

Každá z nás túži mať husté a bohaté riasy vytvárajúce zvodný pohľad. Na trhu je neúrekom produktov, ktoré sa nás všemožne snažia presvedčiť o jedinečnosti tej ktorej maskary. Z reklamy však na nás klipkajú zväčša oči krásnej modelky, pri ktorých je viac než jasné, že ich zdobia umelé mihalnice. Ak aj vy ešte stále hľadáte ideálnu maskaru, do pozornosti vám dávame maskaru z radu Dermacol – Obsesión.

 

 

Táto maskara sľubuje zväčšenie objemu a dĺžky rias a po dôkladnom otestovaní musím priznať, že výrobca nezavádza.

 

Dermacol - maskara Obsesión

 

Už jedna vrstva vystačí na to, aby ste svojim mihalniciam dodali sľubovaný objem a taktiež ich predĺžili.

 
 

Krémová textúra maskary sa mimoriadne ľahko nanáša aj vďaka praktickej kefke, ktorá je síce rovná, no ani tento fakt nezabráni tomu, aby ste mali mihalnice pekne vytočené.

 

S niektorými maskarami som mala už po pár hodinách od nanesenia problém „drobenia“, aj keď boli nové. Maskara opadávala a podvečer na mojich mihalniciach po nej neostalo ani stopy. Obsesión je iná. Vydrží na riasach po celý deň a tie vyzerajú rovnako ako ráno po nanesení. Možno by som jej trochu vytkla akúsi „umelosť“. Maskara nedodáva mihalniciam hustotu, práve naopak, miestami riasy zlepí v jedno, takže síce navodí zvodný pohľad predlhých rias, ale minimálne v mojom prípade „vidno, že maskaru mám“ :) Tento fakt mne osobne nebráni v jej ďalšom používaní, neodporúčala by som ju ale asi ženám, ktoré trápi nízky počet mihalníc.

 

Maskara nie je vodeodolná, no napriek tomu, zniesla aj „testovanie cibuľou“. Zaslzené oči neboli rozmazané, ani pri intenzívnejšom krájaní :)

Sprchu, vodu v bazéne, či prudký dážď by ale s takou bravúrnosťou nezvládla a čiernym stopám na viečku, či pod viečkom, by ste sa s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhli.

 

Dermacol - maskara Obsesión

 

Veľmi oceňujem obsah provitamínu B5, ktoré riasy po celý deň vyživujú. Možno si to len namýšľam, ale myslím, že mám mihalnice zdravšie a pevnejšie, každopádne netrpím ich opadávaním, ako sa mi občas stávalo pri iných maskarách.

 

Dermacol - maskara Obsesión

 

Obsesión zvládla aj jedno neúmyselné extrémnejšie testovanie, pri ktorom sa v tejto chvíli možno niektoré z vás riadiace sa zlatým pravidlom „neodlíčená nespím“ chytia za hlavu, ale áno priznávam, podarilo sa mi nechtiac zaspať s nalíčenými očami.

 

Ranné prekvapenie bolo príjemné – pri pohľade do zrkadla ani stopa po rozmazaní a mihalnice vyzerali ako čerstvo namaľované, takže som sa teoreticky mohla pokojne tváriť, že ranný očný make-up mám za sebou :)

Maskara nebola vôbec opadaná a pravdepodobne aj vďaka jej hypoalergénnej vlastnosti som sa vyhla riziku podráždenia očí, v čom má maskara u mojich citlivých očiach ďalšie plus.

 

Odlíčenie maskary je tiež prosté. Ani pri ňom totiž maskara nedráždi, neopadáva a nevytvára žiadnu divnú konzistenciu, ktorá sa túži rozotrieť po čo najväčšom kúsku vašej tváre, aj keď sa jej v tom snažíte urputne zabrániť. Pri Obsesión stačí jeden vatový tampón, kúsok odličovacieho mlieka, či vody a minimum ťahov a úsilia.

 

Maskaru Obsesión dostanete kúpiť v 9 ml balení a v dvoch odtieňoch – čierna a hnedá. Priaznivá cena, hypoalergénnosť, obsah špeciálnych rastlinných voskov a vitamínu B5, ako aj ocenenie Asociácie vizážistov a stylistov ČR, myslím hovoria jednoznačne za to, aby ste jej dali šancu, rovnako ako my :)

 

 

Zdroj foto: www.dermacol.sk
10 komentárov
Leonnie

Leonnie

11.03.2013 14:23

pekny dizajn, dermacol je kvalitna znacka, ktora sa vyrovna zapadnym znackam, sympaticke je, ze aj po tolkych rokoch su stale na trhu, nedali sa zvalcovat zahranicnymi znackami a drzia s nimi krok, ci uz kvalitou ale aj dizajnom

Vaše meno:

Lienka Brindáková

Lienka Brindáková

11.03.2013 15:21

Túto špirku som ešte nemala, no najviac ma zaujala Zhusťujúca špirála Volume Build - z Oriflame :) tú určite vyskúšam :-)

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

12.03.2013 16:35

Nemám ju no ,keď ju tak chvália tak ju vyskušám...

Vaše meno:

Ada Kniesova

Ada Kniesova

13.03.2013 07:46

Zhusťujúca špirála Volume Build - z Oriflame  môže vrelo odporučiť :) aj túto máme na test.

Vaše meno:

nika

nika

13.03.2013 08:08

tuto som zatial nemala ale z Dermacolu pouzivam Long Imperial a ta je uzasna, mihalnice vyzeraju ako umele

Vaše meno:

Vysudilova Katarina

Vysudilova Katarina

14.03.2013 13:56

Ja som už odskúšala viacero značiek a táto je jedna z mojích top :)

Vaše meno:

slavka11

slavka11

14.03.2013 21:20

Velmi pekna recenzia na spiralu, ktora urcite prispeje k tomu, ze si spiralu kupim i napriek niektorym negativam. Ale ziadna spirala nemoze byt 100 %, aby vyhovovala vsetkym a vo vsetkom.

Vaše meno:

Martula Hanusová

Martula Hanusová

18.03.2013 13:19

aj ja som testovala, fakt je dobrá.

Vaše meno:

Zuzana

Zuzana

26.10.2013 16:50

Tiež som túto maskaru kedysi používala, no momentálne som verná maybelline one by one. tá je pre mňa naj....

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2014 14:07

krásny obal..

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE