TEST: Oriflame - očné tiene Shimmer eye dust

Tentokrát sa ku mne na testovanie dostala roztomilá fľaštička, ktorú som si v prvom momente pomýlila s lakom na nechty :)

Tentokrát sa ku mne na testovanie dostala roztomilá fľaštička, ktorú som si v prvom momente pomýlila s lakom na nechty :) Srdiečko poskočilo, taký pekný fialkový odtieň ešte vo svojej zbierke nemám. Po dôkladnejšom zaostrení som sa zasmiala nad svojou predstavou o večere strávenom pri lakovaní a vetraní – išlo totiž o sypké očné tiene trblietavo fialovej farby.

 

 

Priznávam, do teraz som s práškovými očnými tieňmi skúsenosť nemala, o to väčšia bola moja zvedavosť.

 

Oriflame - očné tiene Shimmer eye dust

 

Oriflame - očné tiene Shimmer eye dust

 

Pri prvom otvorení a vytiahnutí aplikátora som sa akosi nezdržala infantilného „jéééj“.

 

Potešila ma vec, ktorá sa však neskôr stala trochu otravnou. Hádate správne, fyzika nepustí, takže drobné čiastočky sypkého očného tieňa pri vyberaní aplikátora aj následnom zatváraní jemne poletujú ovzduším. Vždy! Pôsobí to rozprávkovo, sťaby prášok čarovných víl, ale iba do chvíle, než trblietky pristanú na vašej čiernej blúzke, rukách, podlahe, dekolte, či zrkadle.

 

 

Samotné nanášanie tieňa je jednoduché, aj keď aplikátor je podľa mňa skôr stvorený pre vytvorenie liniek. Je tvrdší a špicatý, takže ak si chcete naniesť tieň na celé viečko, vyžaduje to viac úsilia a prirodzene aj viac ťahov a vrstiev.

 

 

Tento očný tieň je sám o sebe jemným, takže na výraznejšie líčenie sú potrebné minimálne dve až tri vrstvy. Bohužiaľ ani ich „životnosť“ na mojom viečku nebola podľa očakávaní. Približne po štyroch hodinách niekdajšiu linku naznačovali iba okolité trblietky. Tie mimochodom občas nekontrolovateľne skončia okrem viečka aj na iných častiach tváre, to sa mi ale občas stáva aj pri menej sypkých trblietavých tieňoch. Každopádne sa pripravte aj na nechcené odlesky...

 

Oriflame - očné tiene Shimmer eye dust

 

Suma sumárum odtieň, ktorý som skúšala je vskutku ihneď po nanesení krásny, neskôr slabne až zmizne akoby úplne.

 

Oriflame - očné tiene Shimmer eye dust

 

Očné tiene Shimmer eye dust by som odporúčala jedine pre jemné denné líčenie, prípadne ako jemný podklad pod iný očný tieň, či očnú linku. Viem si predstaviť aj príjemnú spoluprácu tohto tieňa s výraznejšími farbami iných očných tieňov, ako samostatná jednotka napríklad na večerné líčenie aspoň u mňa určite nie.

 

Oriflame - očné tiene Shimmer eye dust

 

Výhodou týchto očných tieňov je praktické mini balenie – 2,5 g, ktoré sa vskutku zmestí do každej kabelky, otázne však je, ako dlho vydržia pri každodennom líčení, keďže jedna vrstva je aj na „nahé“ líčenie z môjho pohľadu málo.

 

Dostanete ich kúpiť v piatich odtieňoch: Perleťová biela, Žiarivá fialová, Blankytná modrá, Smaragdovo zelená a Medená hnedá.

 

Moja prvá skúsenosť s takýmto sypkým očným tieňom je tak trochu rozporuplná, a nateraz asi ostávam verná svojej klasike:)
 

Zdroj foto: www.irecommend.ru
8 komentárov
Lienka Brindáková

Lienka Brindáková

18.03.2013 09:24

tento fialkový očný tienik z Oriflame mám aj ja, no vadí mi na ňom to, ako píšete, že nie je až tak výrazný ale aj to, že tie jemné trblietky mi dosť opadávajú, a potom ssa celá ligocem :D

Vaše meno:

Martula Hanusová

Martula Hanusová

18.03.2013 13:19

vyzerajú skvele, asi sa po nich poobzerám aj ja

Vaše meno:

Helena Kravcová

Helena Kravcová

18.03.2013 15:53

Tento Smaragdovo zelenú a Medenú hnedú by som chcela vyskúšať vyzerajú súper...

Vaše meno:

nika

nika

19.03.2013 09:21

Nieco podobne mam z Avonu, ale tiene vydrzali kratko na ocich, mala som pocit ze mi vsetko opadalo.

Vaše meno:

Jana Smejkalova

Jana Smejkalova

19.03.2013 20:30

výborné! Lehce se nanáší a vydrží

Vaše meno:

Martha83

Martha83

26.03.2013 13:08

Už dlhšie som rozmýšľala nad týmito tieňmi, no keďže sa ich práškové zloženie rozletí kade tade :) asi skôr zostanem pri druhej variante - tuhých očných tieňoch v tube, s tými som spokojná. Ďakujem za info :)

Vaše meno:

alexandra

alexandra

27.07.2013 16:54

vypadajú krásne ! :) musím si zohnať ! :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.09.2014 14:05

wau tá fialová je krásna... chválim aplikátor.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE