TEST: Dermacol - vodeodolná mascara Volume mania

Či už na kúpalisko, do školy, do práce, alebo na každodenné líčenie, je tu perfektná mascara Dermacol Volume mania waterproof. A čo to znamená? Čítajte ďalej...

 

Či už na kúpalisko, do školy, do práce, alebo na každodenné líčenie, je tu perfektná maskara Dermacol Volume mania waterproof.

 

Určite viete, čo znamená, keď je na maskare uvedené, že je waterproof. Ale ak by ste predsa len nevedeli, tak vám to rada jednoducho vysvetlím. Znamená to, že mascara by mala byť vodeodolná a na mihalniciach by mala vydržať o niečo dlhšie ako klasické maskary.

 

A to, či je naozaj vodeodolná a dlhotrvácna som zisťovala aj ja. Otestovala som túto maskaru na rôznych miestach, ktoré by mohli potvrdiť jej vlastnosi, ako napr. na kúpalisku, v bazéne, pod vodou, v práci...

 

A tu je výsledok: Maskara Dermacol Volume Mania Waterproof je naozaj dlhotrvácna, a sčasti aj vodeodolná. Prečo som ju ohodnotila, že sčasti, dozviete sa, keď budete pokračovať v čítaní tohto testíku...

  

Dermacol - vodeodolná mascara Volume mania

  

Okrem toho, že táto maskara zaručuje dlhotrvácnosť, keďže má v názve aj slovo Volume, znamená to, že by mala zaručiť aj veľkolepý objem vašich rias. Čo sa týka objemu, ten môžem naozaj potvrdiť. Myslím, že to bude tou širšou kefkou, ktorú maskara Volume mania má, ale naozaj, s objemom som spokojná.

 

Nedá mi však nespomenúť jednu vec, s ktorej nie som nadšená pri viacerých špirálach aj iných značiek, že keď by som chcela dať túto maskaru na mihalnice v dvoch a viac vrstvách, tak sa začínajú zliepať, a potom to nevyzerá pekne. Čiže odporúčam maskaru nevrstviť, pekne naniesť v jednej vrstve, myslím že jedna úplne postačuje.

 

Dermacol - vodeodolná mascara Volume mania

  

Dermacol sľubuje, že vodeodolný variant maskary Volume Mania (waterproof) odolá vode a vďaka dlhotrvajúcej textúre perfektne priľne k riasam a nevytvára hrudky. Je sľúbená vysoká odolnosť voči vode, vlhkosti vzduchu a slzám.

 

Ja som túto vodeodolnú maskaru vyskúšala najprv na bežný deň, počas ktorého som neprišla s mihálnicami do žiadneho styku s vodou. V tento deň som chcela hlavne vyskúšať, či dodá riasam objem, tvar, hustotu, a či by vydržala na mojich mihalniciach dlhšie ako ostatné špirály.

 

Musím povedať, že naozaj vydržala celý deň, bez rozmazania, bez olupovania sa, bez akýchkoľvek zmien. Počas celého dňa som mala krásne dlhé, husté čierne mihalničky. Avšak týmto moje testovanie maskary ani zďaleka neskončilo. Keďže vodeodolná, tak hneď na ďaší deň som si ňou namaľovala oči, keď sme išli na kúpalisko. Horúčavu prežila na výbornú, a keď som už bola v bazéne, bála som sa ponoriť, že keď sa vynorím, budem mať celé čierne oči. No po prvom ponorení bola stále taká istá, ako keby som si ju práve naniesla. Proste naozaj vysokovodeodolná, ako sľubuje výrobca.

 

Dermacol - vodeodolná mascara Volume mania

  

Tak som sa na bazéne ponárala, kľudne si ďalej plávala, nevadilo mi, že mi voda fŕka do tváre, veď mám predsa vodeodolnú maskaru, takže sa nič nedeje. No občas som si ju predsa len prekontrolovala, či sa po toľkej vode nerozmazúva, alebo či ešte stále drží na mihalniciach.

 

Držala a vydržala podľa mňa naozaj dlho, no ja na kúpalisku nevydržím bez toho, aby som sa neponárala a neskákala do vody, tak som počas dňa bola viac pod vodou ako nad vodou, a tieto moje extrémy maskala nakoniec nezvládala a začala sa postupne vytrácať. Žiadne rozmazávanie, alebo trúsenie čiernej farby, proste akoby z ničoho nič mizla. Možno že to bolo aj dosť silným chlórom, ktorý som cítila aj v očiach. Ale vydržala toho naozaj dosť!

 

Dermacol - vodeodolná mascara Volume mania

  

Už som to tu raz spomenula, ale ako môžete vidieť na fotke nižšie, maskara Volume Mania od Dermacolu má hustú širšiu kefku. Je fajne špeciálne tvarovaná tak, aby precízne obalila každú riasu už od korienkov až ku končekom. Vďaka hustému rozloženiu štetiniek mi riasy perfektne rozčeše, vytvaruje a dodá na objeme :-)

 

Dermacol - vodeodolná mascara Volume mania

  

Filmotvorné látky vymodelujú riasy, dodajú im bohatosť a tvar a zafixujú ich na dlhé hodiny. Áno, je to presne tak, dllllhé hodiny som mala riasy zafixované a nedotknuteľné. Sýto čierne pigmenty mi dodali výraznú farbu pre hypnotizujúci pohľad. Aj po nanesení boli moje riasy pružné a ľahké ako pierko.

 

Ešte by som vám chcela povedať, ako som si túto vodeodolnú maskaru odličovala. Keďže odoláva vode, darmo by som ju s ňou drhla. Preto na odlíčenie používam odličovacie prípravky, ktoré sú určené pre vodeodolné riasenky. Odporučiť vám môžem napr. Dermacol odličovaciu a čistiacu pleťovú vodu Perfect Ceanser 2v1, ktorá je určená aj na odstraňovanie vodeodolného make-upu.

 

Dermacol - vodeodolná mascara Volume mania

 

Ešte malý testík na záver:

Na fotke nižšie, kde mám odfotené oko z 3 rôznych uhlov pohľadu môžete vidieť, ako vyzerá táto maskara po nanesení 2 vrstiev. Mylím, že mi mihalnice tak kus začala zliepať, preto ako som už v článku písala, postačuje jedna vrstva.

 

Inak som s touto špirálkou veľmi, naozaj veľmi spokojná, ja ju dokonca používam aj na bežné nosenie do práce, aspoň mi dlhšie vydrží. V poslednej dobe som sa naučila a zvykla si na špirály s hrubšími kefkami, a táto je jednou z mojich NAJ !

 

Dermacol - vodeodolná mascara Volume mania

  

Odporúčaná cena: 7,65 €

6 komentárov
Mirka

Mirka

29.08.2013 09:57

Vyzerá výborne :)

Vaše meno:

Lienka Brindáková

Lienka Brindáková

05.09.2013 13:20

aj je výborná Miri ;-)

dominika4848

dominika4848

29.08.2013 10:41

videla som som ju uz v drogerie ale nad kupou som neuvazovala

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

29.08.2013 18:45

Nemám skúsenosti, ale môže byť veľmi skvelá, veď značka je super!!!

Vaše meno:

helena kravcová

helena kravcová

30.08.2013 19:25

neviem no vyzerá dobre...

Vaše meno:

Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

05.09.2013 19:33

Ten dizajn je dokonalý...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.09.2014 17:39

značka dermacol je super... tak asi aj táto maskara bude ksvelá kedže nemám ju vyskúšanú.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE